Uždaryti

Airija: tolima artima sala

-67%

Airija: tolima artima sala

(4 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 1 darbo diena
Leidėjas: Baltos lankos
Išleidimo metai: 2010
Formatas: 15x22, minkšti viršeliai
Puslapių skaičius: 222
ISBN ar kodas: 9789955233787
Pirkite dabar!
Internetu: 2,99 €
Knygyne*: 8,99 €
Sutaupote: 6,00 € (67%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

Emigracija – tai laisvė ir pinigai, darbas ir malonumai, meilė ir nuotykiai, turtas ir skurdas, liūdesys ir juokas. Ši knyga apie tai bei tuos, kurie jau gyvena ten ir tiems, kurie dar tikisi svetur surasti laimę.
Knygos istorijos – realus emigrantų gyvenimas Airijoje. Autorė, profesionali žurnalistė, pastaruosius penkerius metus gyveno ir dirbo šioje saloje – ragavo valytojos, vaikų auklės, greito maisto restorano sumuštinių gamintojos, pardavėjos ar ekskliuzyvinio keturių žvaigždučių viešbučio restorano virtuvės šefo padėjėjos ir didelės prekybos firmos administratorės duonos. Istorijos apie narkotikus, besaikį alkoholio vartojimą, sektas, nelaimingas meilės istorijas pateikiamos su lengva ironija ir humoru, kuris padėjo išgyventi toli nuo gimtinės jai pačiai ir daugybei tolimoje smaragdo saloje atsidūrusių tautiečių. Žiemą vasarą žaliuojančioje saloje gyvena ir dirba apie du šimtai tūkstančių lietuvių, didesnė dalis – jaunimas. O jeigu tėvai pamatytų, kaip sunkiai jų atžalos čia uždirba pinigus ir kaip lengvai juos ištaško...
Pasaulyje turbūt nėra kitos šalies, kuri būtų tokia panaši į Lietuvą, kokia yra Airija. Ji artima plotu, gyventojų skaičiumi, giliomis katalikiškomis bei žemes ūkio tradicijomis, žaliomis ganyklomis.
Darželiuose čia taip pat sėjamos rūtos, dainos ir giesmes sklidinos liūdesio, jokios vaišės neapsieina be alaus, naminukės ir bulvinių patiekalų, o žmonės nuoširdūs ir paprasti. Plungėje grojamas kadrilis ir airiškas džigas panašūs kaip du vandens lašai. Tikriausiai, todėl visi, kas pabuvojo ten, jaučia Airijos sindromą – to skaidraus paprastumo ir mokėjimo džiaugtis gyvenimu trauką...

Recenzija

Recenzijos autorius: Mindaugas Peleckis, www.mpeleckis.eu
Lietuvoje pavojingai daugėja romantinių knygų apie emigraciją. Jei kadaise skaitydavome apie romantiškai vaizduojamą lietuvių praeitį (Vytauto Alanto „Šventaragyje“, Kazio Almeno „Skomante“ ir kt.), tai dabar skaitome apie tai, kaip nuostabiai lietuviai gyvena užsienyje. Emigrantai. Kokių tik nuomonių apie juos pastaraisiais metais neteko girdėti. Vienas žmogus privačiame pokalbyje visus emigrantus pavadino tėvynės išdavikais. Kiti sako, jog be emigracijos neįmanoma valstybės ir jos piliečių tąsa. Treti kalba apie neišvengiamą nutautėjimą. Bičiulis, neseniai apsigyvenęs vienoje vakarų valstybėje, pasakė: išdidžiai atsisakiau Lietuvos pilietybės vesdamas užsienietę ir spjoviau į Lietuvą. Ko gero, po keliasdešimties metų emigracijos fenomenas bus neblogai ištyrinėtas, o kol kas teturime pirminę medžiagą ateities istorikams, kurie bandys suprasti, kas ir kodėl nutiko, kad šimtai tūkstančių žmonių išvažiavo ir tebevažiuoja ieškoti laimės svetur.

Elvyros Davainės-Žeižienės knyga „sukalta“ pagal pasiteisinusį „Užkalnio modelį“ – turiu galvoje Andriaus Užkalnio įžvalgas. Kokia Airija lietuvės akimis? Ir kiek teisingą modelį mes turime prieš save? Ar kitų žmonių pasakojimai skirtųsi? Autorė emigraciją romantizuoja: „Emigracija – tai laisvė ir pinigai, darbas ir malonumai, meilė ir nuotykiai, turtas ir skurdas, liūdesys ir juokas.“ O kas, leiskite paklausti, vyksta su mumis, pasilikusiais ir niekur nevažiuojančiais? Iš savo patirties pasakysiu, kad jokioje šalyje – net nuostabiausioje – niekada nesijusiu taip gerai, kaip Lietuvoje, nors ir kaip prastai Lietuvoje gyventųsi. Tėvynė yra vertybė. Galbūt tai suvokti galima perskaičius ir šią knygą? Joje – realus, kaip teigiama, emigrantų gyvenimas Airijoje, o autorė, žurnalistė, pastaruosius penkis metus saloje „ragavo valytojos, vaikų auklės, greito maisto restorano sumuštinių gamintojos, pardavėjos ar ekskliuzyvinio keturių žvaigždučių viešbučio restorano virtuvės šefo padėjėjos ir didelės prekybos firmos administratorės duonos“. Gaila, kad lietuvių kalba emigrantams kartais šlubuoja. Kodėl išskirtinis tapo ekskliuzyviniu ir nuo kada keturios žvaigždutės yra aukščiausias lygis? Toliau rasime kriminalinių kronikų, romantiškai pavadintų „istorijomis apie narkotikus, besaikį alkoholio vartojimą, sektas, nelaimingas meiles“.

Negana to, „darželiuose čia taip pat sėjamos rūtos, dainos ir giesmės sklidinos liūdesio, jokios vaišės neapsieina be alaus, naminukės ir bulvinių patiekalų, o žmonės nuoširdūs ir paprasti. Plungėje grojamas kadrilis ir airiškas džigas panašūs kaip du vandens lašai“. Paskaitai, ir galvoji: tai ko, gerbiamieji, iš Plungės, kurioje auga (šiaip jau nuodingos) rūtos, lekiate į Airiją? Gal meskime romantiką į šoną ir pasakykime tiesą: pinigai – vienintelis stimulas. Arba, kaip rašo autorė, fuck or be fucked.
Skaityti daugiau Suskleisti

Atsiliepimai

2014 m. liepos 15 d.
Viktorija
Įdomi knyga, leidžianti pamatyti tikrąjį emigrantų gyvenimą bei prisiliesti prie airių kultūros :) Rekomenduoju
2010 m. spalio 19 d.
ernesta
smalsu buvo paskaityti ir nenusivyliau.
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Postmodernistinis sielų valymas, I dalis
Kostas Kaukas
Internetu:
2,49 €
Knygyne*:
2,99 €
Kodėl yra taip, kaip yra? Publicistika, eseistika ir beletristika
Jonas Mikelinskas
Internetu:
2,49 €
Knygyne*:
8,84 €
Savasties ieškojimas arba laiškai Amerikos lietuviams
Romualdas Grigas
Internetu:
1,79 €
Knygyne*:
2,49 €
Rekviem septyniems broliams. Sakmė apie dabartį
Kostas Kaukas
Internetu:
2,99 €
Knygyne*:
3,39 €
Tariamas iš tamsos
Vanda Juknaitė
Internetu:
4,29 €
Knygyne*:
8,59 €
Mano provincija
Stasys Tumėnas
Internetu:
4,60 €
Knygyne*:
5,18 €
Rūmas virš bedugnės
Laimantas Jonušys
Internetu:
1,99 €
Knygyne*:
9,19 €
Nebaigta sakmė
Šarūnas Laužadis
Internetu:
9,79 €
Knygyne*:
11,99 €
Tauta tarp kosmopolitų ir barbarų
Kazimieras Šiaulys
Internetu:
1,49 €
Knygyne*:
2,89 €
Netikras zuikis
Paulina Pukytė
Internetu:
2,99 €
Knygyne*:
5,99 €