Uždaryti

NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Omniva ir LP Express terminalus Lietuvoje
Ankstyvojo amžiaus vaikų kūrybiškumo ugdymas

Ankstyvojo amžiaus vaikų kūrybiškumo ugdymas

(4 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 3-6 darbo dienos
NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Omniva ir LP Express terminalus Lietuvoje
Leidėjas: Presvika
Išleidimo metai: 2008
Formatas: 21x30, minkštas viršelis
Puslapių skaičius: 414
ISBN ar kodas: 9789955222798
Pirkite dabar!
Internetu: 19,09 €
Knygyne*: 21,31 €
Sutaupote: 2,22 € (11%)

Anotacija

Ankstyvojo amžiaus vaikų kūrybiškumo ugdymo programa padės pedagogams stebėti ir įvertinti kasdieninį vaikų atradimų džiaugsmą, kurį sukels ir barškučio garsas, ir lapų vėjyje šnaresys, ir netikėtai takeliu nuriedėjęs kamuolys, šaligatviu bėgiojančios skruzdėlės.

Knygoje "Ankstyvojo amžiaus vaikų kūrybiškumo ugdymas" išsamiai pateiktos gairės, kuriomis vadovaudamiesi pedagogai gebės sukurti ugdymo(si) programą ankstyvojo amžiaus vaikams , pritaikytą savo ugdymo įstaigai. Kūdikiai, metinukai bei dvimečiai gerai auga ir vystosi tuomet, kai jų santykiai su suaugusiais ir vaikais grindžiami pasitikėjimu ir nuolat puoselėjami ,o įvairios veiklos grupėje skatina ugdymąsi visose raidos srityse. Poreikius atitinkanti aplinka skatina vaikus pasitikėti kitais ir tyrinėti. Jie pažįsta pasaulį ir plėtoja savęs ir kitų pažinimą kaip kompetentingos ir savimi pasitikinčios asmenybės.

Šiame knygos "Ankstyvojo amžiaus vaikų kūrybiškumo ugdymas" leidime pabrėžiama tarpusavio santykių formavimas, vaiko poreikius atitinkanti aplinka, taip pat kasdieninė priežiūra ir ugdymo(si) veikla. Tačiau programa atnaujinta daugeliu svarbių aspektų:

- ugdymo(si)procesas susietas su vaiko pažangos vertinimu. Pedagogai skatinami iš anksto pagalvoti apie ankstyvojo amžiaus vaikams siūlomą veiklą, lanksčiai reaguoti į besikeičiančius vaikų gebėjimus bei poreikius;
- daugiau dėmesio skiriama kalbai, raštingumui ir matematikos pradmenims, nes ankstyvojo amžiaus vaikai tyrinėja ir ugdosi labai svarbius igūdžius , kurie yra tolesnės raidos, pamatas;
- pateikiama patarimų, kaip tenkinti dvimečių, kitakalbių ir neįgalių vaikų poreikius;
- pabrėžiama teorijų ir tyrimų, kurie sudaro programos pamatą, svarba bei sąsajos su programos nuostatomis;
- pateikiama nemažai praktinių patarimų, kaip kurti vaiko poreikius atitinkančią aplinką ir kt.

Iš anglų kalbos vertė Regina Bylienė, Sigita Leistrumienė

Įžanga

Ugdymas, kurį ankstyvojo amžiaus vaikai patiria pirmuosius trejus gyvenimo metus, ir patirtis šiuo laikotarpiu turi didžiulės įtakos jų savęs pažinimui, santykių su žmonėmis ir gebėjimų pažinti pasaulį formavimuisi. Pedagogai turi puikią galimybę teigiama linkme nukreipti mažų vaikų ir jų tėvų gyvenimus.
 
Ankstyvojo amžiaus vaikai išgyvena patį jautriausią ir svarbiausią gyvenimo laikotarpį. Iš pradžių jie visiškai priklauso nuo suaugusiųjų, kurie tenkina visus poreikius. Kūdikis, patiriantis nuolatinę globą ir meilę, gerai auga ir sėkmingai ugdosi.
 
Beveik kasdieną galima pastebėti jaudinančių pokyčių: vaikas pradeda jumis pasitikėti, džiaugsmingai tyrinėja jūsų sukurtą aplinką, atranda ką nors nauja, domisi kitais žmonėmis ir pamažu pažįsta save. Tinkamai ugdomi ankstyvojo amžiaus vaikai greičiausiai taps lengvai bendraujančiais, sumaniais ikimokyklinukais, gerai sutars su kitais, bus savarankiški ir noriai sieks pažinti pasaulį.
 
Galimybę daryti teigiamą įtaką vaikams ir jų tėvams užtikrina ikimokyklinio ugdymo įstaigos taikoma ugdymo programa. Tokios organizacijos kaip Nuo gimimo iki trejų metų ir Nacionalinė ankstyvojo amžiaus vaikų ugdymo asociacija (JAV) nustatė kriterijus, apibrėžiančius kokybišką ankstyvojo amžiaus vaikų ugdymo programą. Vaikų iki trejų metų ugdymas yra labai svarbus, todėl negali būti paliktas savieigai. Ankstyvojo amžiaus vaikus ugdantys pedagogai kiekvieną dieną turi numatyti kryptingą veiklą. Tam tikslui sukurta ši išsami, vaiko raidą atitinkanti Ankstyvojo amžiaus vaikų kūrybiškumo ugdymo programa.
 
Apie programą
Bet kuri ugdymo programa yra tarsi kelių žemėlapis, kuris padės nuvykti ten, kur norite. Išsami, vaiko raidai pritaikyta Ankstyvojo amžiaus vaikų kūrybiškumo ugdymo programa apima vaiko ugdymo(si) tikslus ir uždavinius visose raidos srityse: socialinėje ir emocinėje, fizinėje, pažinimo ir kalbos. Suformuluoti tikslai ir uždaviniai parodo, ką galite pasiekti, o ugdymo programa atskleidžia, kokiais būdais tai padaryti. Ši programa pateikia atsakymus į klausimus kas?, ką?, kodėl?, kaip? ir kada? Joje taip pat rasite bendravimo su vaikais ir jų tėvais gaires. Programoje paaiškinti visi ankstyvojo amžiaus vaiko raidai taikomi aspektai, pagal ją kiekvieną iš jų galima planuoti ir įgyvendinti.
 
Jei vadovautumėtės kelių žemėlapiu, pamatytumėte įvairių kelių, iš kurių galėtumėte rinktis, norėdami pasiekti savo tikslą. Ankstyvojo amžiaus vaikų kūrybiškumo ugdymo programa siūlo įvairių pasirinkimo galimybių ir skatina būti kūrybiškiems.Kas mažylių ugdymui suteikia džiaugsmo ir pasitenkinimo? Tai jūsų gebėjimas įvertinti kasdieninius vaikus džiuginančius atradimus: spalvotos šviesos, nuo prizmės krentančios ant sienos; ant pakabinamų žaislų skambantys varpeliai; sėkmingi pirmieji žingsneliai; galiausiai reikiamos dėlionės detalės radimas. Ankstyvojo amžiaus vaikų kūrybiškumo ugdymo programa nurodys pedagogams, kaip planingai ir kryptingai kurti įvairias galimybes, kad mažyliai galėtų atrasti, patirti, veikti, taip pat padės būti kūrybingiems ir lanksčiai atsižvelgti į besikeičiančius vaikų interesus bei tobulėjančius gebėjimus.
 
Ankstyvojo amžiaus vaikų kūrybiškumo ugdymo programos Sklandžios raidos aprašas kaip vertinimo sistema (žr. 1 skyrių) palengvins pedagogams nustatyti vaikų raidos bei įgūdžių formavimosi etapus ir tinkamai reaguoti į pokyčius. Tai puiki priemonė, padėsianti stebėti vaikus, fiksuoti jų tobulėjančius įgūdžius ir individualizuoti ugdymą. Sistemingas vertinimas, atliekamas siekiant nustatyti kiekvieno vaiko raidos etapą ir planuoti tinkamą ugdymo(si) procesą, įgalins tinkamai prižiūrėti ir ugdyti vaikus. Ši sistema pagrįsta Ankstyvojo amžiaus vaikų kūrybiškumo ugdymo programos tikslais ir uždaviniais ir pateikia tipišką veiksmų seką kiekvienam tikslui pasiekti.

Atsiliepimai

2016 m. liepos 06 d.
Elena
na,as surizikuosiu,nes labai aktualus aspektai siuo metu auginant mazucius uzsienyje.
2009 m. balandžio 25 d.
Inga
ar kas nirs skaite sita knyga?
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Kaip mylėti savo paauglį
Ross Campbell
Internetu:
6,49 €
Knygyne*:
7,79 €
Ankstyvojo amžiaus vaikų (nuo gimimo iki trejų metų) pasiekimų bei pažangos vertinimo gairės ir aprašas
Leidinį adaptavo Vitalija Gražienė
Internetu:
2,96 €
Knygyne*:
3,39 €
Bendrauti su vaiku. Kaip?
Julija Gippenreiter
Internetu:
7,48 €
Knygyne*:
7,82 €
Sutrikusios raidos vaikų ikimokyklinio ugdymo gairės (II dalis)
Regina Ivoškuvienė, Irena Kaffemanienė, Valė Baranauskienė, Irena Burneckienė, Marija Makarovienė, Aldona Varkalevičienė
Internetu:
6,49 €
Knygyne*:
6,89 €
Ankstyvojo amžiaus vaikų ugdymas. Vadovas tėvams
Diane Trister Dodge
Internetu:
2,30 €
Knygyne*:
2,56 €
Kas iš vaikų pagrobė gandrą?
Gintautas Vaitoška
Internetu:
6,79 €
Knygyne*:
9,29 €
Išmintinga meilė
Martha Heineman Pieper, Ph.D., William J. Pieper, M.D.
Internetu:
7,89 €
Knygyne*:
10,89 €
Vaiko pasaulėvoka
Jean Piaget
Internetu:
10,99 €
Knygyne*:
13,99 €
Žaiskime!
Patrice Huerre
Internetu:
2,99 €
Knygyne*:
6,79 €
Žaidimai agresijai įveikti
Andrea Erkert
Internetu:
4,60 €
Knygyne*:
5,11 €