Uždaryti

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Lietuvoje
Antakalnio Jėzus ir kiti stebuklingojo Jėzaus Nazariečio atvaizdai Lietuvoje

Antakalnio Jėzus ir kiti stebuklingojo Jėzaus Nazariečio atvaizdai Lietuvoje

(0 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
NEMOKAMAS PRISTATYMAS Lietuvoje
Leidėjas: Lietuvos kultūros tyrimų institutas
Išleidimo metai: 2017
Formatas: 18x25, kieti viršeliai
Puslapių skaičius: 528
ISBN ar kodas: 9789955868910
Pirkite dabar!
Internetu: 27,99 €
Knygyne*: 29,99 €
Sutaupote: 2,00 € (7%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

Monografijoje "Antakalnio Jėzus ir kiti stebuklingojo Jėzaus Nazariečio atvaizdai Lietuvoje" pristatomas ir aptariamas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės katalikų dailėje nuo XVIII a. pr. pamėgtas Kristaus atvaizdas, įvardijamas Jėzumi Nazariečiu. Jis buvo kuriamas pagal stebuklingą šio pavadinimo rengiamąją skulptūrą iš Švč. Trejybės (trinitorių) ordino bažnyčios Madride. Šios vienuolijos paskleistas atvaizdas netrukus paplito Abiejų Tautų Respublikoje, pirmiausia, ordino bažnyčiose, vėliau – ir kitose. Jėzaus Nazariečio statulų ir paveikslų išliko buvusios Kunigaikštystės žemes paveldėjusių Lietuvos ir Baltarusijos bei kai kurių Lenkijos ir Latvijos regionų katalikų šventovėse, muziejuose ir privačiuose rinkiniuose. Knygoje atskleidžiama, kad jų gausa pasižymėjo arba tebepasižymi Lietuvos ir Vakarų Baltarusijos bažnyčios, koplyčios ir jų aplinka, šios ikonografijos Išganytojo atvaizdų čia sukuriama ir šiomis dienomis. To priežastis – Vilniuje, Antakalnio trinitorių koplyčioje, o vėliau bažnyčioje nuo 1700 m. stovėjusi Antakalnio Jėzaus pavadinimą įgavusi rengiamoji skulptūra, garsėjusi visoje Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje ir plačiau.

Knygoje "Antakalnio Jėzus ir kiti stebuklingojo Jėzaus Nazariečio atvaizdai Lietuvoje" pristatomas Madrido pirmavaizdis, Antakalnio Jėzus ir jo bažnyčia, kitos Lietuvos ir Lenkijos trinitorių Jėzaus Nazariečio statulos, taip pat šiuos atvaizdus ordine ir kitose mūsų senosios valstybės katalikų šventovėse lydėjusios pamaldumo Išganytojui tradicijos.
Knygos "Antakalnio Jėzus ir kiti stebuklingojo Jėzaus Nazariečio atvaizdai Lietuvoje" tekste ir jį papildančiose lentelėse pateikiama duomenų apie daugiau nei penkis šimtus aptariamo atvaizdo pavyzdžių, buvusių arba esančių daugybėje šventovių, kurių suskaičiuota per tris šimtus septyniasdešimt. Vaizdą apie juos susidaryti leidžia iliustracijos, kurių knygoje – net per tris šimtus.
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Mecenatystės reiškinys XVII a. LDK
Mindaugas Paknys
6,37 €
Plakatas. Tapyba. Heraldika
Juozas Galkus
10,61 €
Art studies. Between method and fancy
Edited by Arūnas Gelūnas
Internetu:
6,99 €
Knygyne*:
8,99 €
Vizualiosios tapatybės: Indijos meno recepsijos Vakaruose
Valdas Jaskūnas
Internetu:
7,07 €
Knygyne*:
8,99 €
XIX amžiaus Lietuvos grafika
Vladas Gasiūnas
Internetu:
3,99 €
Knygyne*:
5,19 €
Kultūrologija 15. Asmenybė: menas, istorija, dabartis
Sud. Rasa Vasinauskaitė
Internetu:
7,99 €
Knygyne*:
9,99 €