Uždaryti

Česnakai

-21%

Česnakai

(0 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 3-6 darbo dienos
Leidėjas: Ūkininko patarėjas
Išleidimo metai: 2007
Formatas: 13x20, kieti viršeliai
Puslapių skaičius: 96
ISBN ar kodas: 9789955703070

Knyga šiuo metu NEPARDUODAMA

Tačiau jus tikrai sudomins

KNYGŲ IŠPARDAVIMAS

arba

TOP NAUJIENA

Įveiktas nerimas: pirmiausia pabaisą paverskime gražuole!

Anotacija

Šioje knygelėje "Česnakai" autorius populiariai aptaria česnakų auginimą, jų vartojimą maistui, gydymui ir augalų apsaugai nuo ligų ir kenkėjų. Daug naudingų patarimų ras ir auginantieji česnakus, ir juos vartojantieji.

PRATARMĖ

Česnakai yra vieni pirmųjų augalų pasaulinėje floroje, atkreipusių į save žmogaus dėmesį. Šiuolaikinėje daržininkystėje pagal savo reikšmę ir išplitimą užima antrąją vietą po svogūnų. Reta kuri daržovė taip plačiai pritaikoma kaip česnakai. Švieži jie naudojami kaip nepamainomas įvairių patiekalų prieskonis, kitoms daržovėms konservuoti, mėsos perdirbimo pramonėje. Iš česnakų gaminami sausi milteliai bei česnakinis aliejus. Šie augalai taip pat populiarūs liaudies ir mokslinėje medicinoje bei veterinarijoje. Jie padeda ilgesnį laiką išlaikyti nesugedusius kitus maisto produktus, pavyzdžiui, dedami į kruopas ar miltus. Augdami česnakai į orą išskiria stiprias fitoncidines medžiagas ir sudaro aplink save sterilią apsauginę zoną, kurioje žūsta daugelis augalų ligų sukėlėjų. Česnakų ne-mėgsta beveik visi augalų kenkėjai.

Manyta, kad česnakas turi antgamtiškų savybių, todėl jis buvo vartojamas per ritualines apeigas kaip nuo piktų kerų ir kitų nelaimių apsaugantis augalas. Per laidotuves senovės Kinijoje česnakais buvo vaikomos piktosios dvasios. Gladiatoriai ir Romos kareiviai prieš kautynes apsijuosdavo česnakų kasomis manydami, kad tai jiems suteiks stiprybės ir drąsos. Česnakai minimi Biblijoje ir Korane. Liaudies medicina dažnai susipina su legendomis. Teigiama, kad 1721 metais, kai Marselyje siautė maro epidemija, keturiems pasmerktiems nusikaltėliams buvo liepta laidoti mirusius. Visų nuostabai nė vienas iš jų nesusirgo, mat jie nuolatos gėrė vyną, užpiltą ant grūstų česnakų. Sis gėrimas vėliau pagarsėjo kaip „Keturių vagių actas", kurio Prancūzijoje galima paragauti ir dabar. Labai tikėtina, kad česnakas iš tikrųjų buvo viena pirmųjų gydomųjų priemonių, kurias žmogus panaudojo nuo negalavimų.

Susipažinus su didžiuliu sąrašu ligų, kurias gydo česnakas, galima suprasti, kodėl nuo seno jis vadinamas „vaistu nuo visų ligų". Tačiau nepaisant to, kai kurie žmonės jam nuolatos reiškia pretenzijas, nes tiesiog nepakenčia pikantiško česnakų skonio ir kvapo.

Visos serijos "Tai įdomu" knygos:
Erškėčiai
Imbieras. Kapariai. Šafranas. Kardamonas. Pipirai
Kruopos
Gydantys augalai
Česnakai
Svogūnai
Gydomosios molio galios

Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Kambariniai vaistiniai ir prieskoniniai augalai (serija "Sveikuolio žinynas")
Valdas Sasnauskas
Internetu:
2,57 €
Knygyne*:
2,86 €
Mažas stilingas sodas
Peter Janke
Internetu:
12,49 €
Knygyne*:
15,99 €
Svajonių daržas
Edward C. Smith
Internetu:
7,99 €
Knygyne*:
11,99 €
Gražiausios Lietuvos sodybos ir sodai, 5 knyga
Kristina Černiauskienė
Internetu:
6,99 €
Knygyne*:
7,99 €