Uždaryti

Danielius Kleinas ir jo epocha

-91%

Danielius Kleinas ir jo epocha

(0 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
Leidėjas: Vilniaus universiteto leidykla
Išleidimo metai: 2011
Puslapių skaičius: 267
ISBN ar kodas: 9789955336587
Pirkite dabar!
Internetu: 1,99 €
Knygyne*: 21,85 €
Sutaupote: 19,86 € (91%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

Knygoje skelbiami nauji Danieliaus Kleino (1609-1666) gramatikų, giesmyno ir maldyno tyrimai. Pirmą kartą publikuojamas po 1654 metų laiškas kunigaikščiui Friedrichui Vilhelmui von Brandenburgui ir Grammatica Litvanica prakalboje minimos Lauryno Benedikto Nudožeriškio (Laurentius Benediktus Nudozierinus) 1603 metų čekų kalbos gramatikos Grammaticae Bohemicae [...] libri duo prakalba.

PRATARMĖ

2009 metais minėjome Danieliaus Kleino (1609 05 30-1666 11 28) -vieno iškiliausių XVII amžiaus lietuvių kultūros darbininkų - 400-ąsias gimimo metines. Tai „stambiausias ir mokyčiausias lietuvių literatūros |ir filologijos žadintojas Mažojoje Lietuvoje XVII a." (Albinas Jovaišas), pirmosios spausdintos lietuvių kalbos gramatikos Grammatica Litvanica (1653), liuteroniško giesmyno Naujos giesmių knygos (1666) ir maldyno Naujos [...] maldų knygelės autorius.
Sukakčiai paminėti jungtinėmis Lietuvos ir užsienio filologų pajėgomis surengta tarptautinė mokslo konferencija „Danielius Kleinas ir jo epocha". Konferencija vyko 2009 metų birželio 25-27 dienomis Vilniaus universiteto Filologijos fakultete ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje, Tilžėje (dabar Sovetskas).
Šioje knygoje surinkti minėtoje konferencijoje perskaitytų pranešimų pagrindu parengti straipsniai. Rinkinį papildo konferencijoje nedalyvavusių autorių - Gertrud Bense's ir Christiane's Schiller -Kleino gyvenimą ir darbus nagrinėjančios publikacijos. Liane Klein specialiai šiam rinkiniui parengė iš naujo surasto dingusiu laikyto 1654 metų Kleino laiško kunigaikščiui Friedrichui Vilhelmui von Brandenburgui publikaciją. Uja Lemeškinas parūpino savo mokinės Olgos Fojtikovos (Olga Fojtikova) straipsnį apie pirmosios lietuvių kalbos gramatikos ryšius su Lauryno Benedikto Nudožeriškio Gram-muticae Bohemicae [...] libri duo (1603) ir jos prakalbos publikaciją.
Knygą sudaro trys skyriai. Pirmame skelbiami straipsniai apie Kleino gyvenimo visuomeninę ir kultūrinę aplinką, jo intelektualinį bendravimą su Simonu Dachu ir kitais Prūsijos kunigaikštystės rašytojais, lyginamos Nudožeriškio ir Kleino gramatikų prakalbos, polemizuojama dėl Kleino žodyno likimo. Antrame skyriuje plačiame kontekste tiriama Kleino giesmyno sandara ir vėlesnis redagavimas. Bene pirmą kartą išsamiai nagrinėjamas jo maldynas. Trečiame skyriuje atskleidžiamos Kleino kalbinės idėjos ir tiriami lingvistiniai darbai: jų raidynas, kai kurie žodžių darybos, leksikos ir sintaksės aspektai. Jo gramatikos lyginamos su Konstantino Kristupo Sapūno ir Teofilio Šulco, Frydricho Vilhelmo Hal Ruigio, Gotfrydo Ostermejerio ir Kristijono Gotlybo Milkaus kalbiniais darbais.
Nuoširdžiai dėkoju konferencijos dalyviams, straipsnių autoriams, recenzentėms Onai Aleknavičienei ir Liucijai Citavičiūtėi, knygos vokiečių kalbą gerinusiems Christiane'i Schiller, Silkei'i Brohm, Sauliui Lapinskui, vertėjams, atidžiajai redaktorei Aldonai Kaluinienei, kantriajam maketuotojui Sauliui Juozapaičiui, dalininkui Alfonsui Žviliui ir visiems, padėjusiems paminėti Kleino sukaktį ir parengti šią knygą. Lietuvos mokslo tarybai ir Vilniau universiteto Filologijos fakultetui esu dėkingas už galimybę ją išleisti.
Knyga skiriama esamiems ir būsimiems Danieliaus Kleibo gyvenimo bei darbų tyrėjams, idėjų tęsėjams ir vertybių puoselėtojams. Tikiuosi, kad ji bent iš dalies atstos monografinio Kleino darbų tyrimo stygių.
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Transporto sistemų analizė
Algirdas Jurkauskas
Internetu:
6,49 €
Knygyne*:
9,99 €
Ne maisto prekių asortimentas
Regina Mieldažienė
Internetu:
1,49 €
Knygyne*:
11,84 €
Hidrochemijos praktikumas
Laimutė Malickaitė - Bunikienė, Antanas Bunikis
Internetu:
1,39 €
Knygyne*:
1,99 €
XXI amžiaus iššūkiai: organizacijų ir visuomenės pokyčiai
R. Ginevičius, N. K. Paliulis, E. Chlivickas, J. Merkevičius
Internetu:
3,99 €
Knygyne*:
10,49 €
Statybos apskaita ir analizė
Vitalija Bagdžiūnienė
Internetu:
6,39 €
Knygyne*:
9,44 €
Statybinės medžiagos ir jų gaminiai (3-as leidimas)
D. Nagrockienė, R. Žurauskienė
Internetu:
4,19 €
Knygyne*:
5,99 €
Konkurencingo verslo projektavimas
Aleksandras Vytautas Rutkauskas
Internetu:
3,99 €
Knygyne*:
8,68 €
Nekilnojamojo turto administravimas. Mokomoji knyga
Algimantas Gasilionis, Romualdas Kasperavičius
Internetu:
1,89 €
Knygyne*:
3,99 €
Statybos investicijų efektyvumo sistemotechninis įvertinimas
L. Ustinovičius, E.K. Zavadskas
Internetu:
1,59 €
Knygyne*:
6,99 €
Koronarinė širdies liga. Atsakymai į jūsų klausimus
David Newby, John Cockcroft, Ian Wilkinson
Internetu:
1,99 €
Knygyne*:
18,39 €