Uždaryti

Diabetas mano draugas

-41%

Diabetas mano draugas

(0 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
Leidėjas: Obuolys
Išleidimo metai: 2018
Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
ISBN ar kodas: 9786090403327
Pirkite dabar!
Internetu: 5,99 €
Knygyne*: 9,99 €
Sutaupote: 4,00 € (41%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

Neretas išgirdę cukrinio diabeto diagnozę, jį priima kaip nuosprendį. Tačiau iš tiesų liga gali tapti puikiu mokytoju, kuris privers pakeisti gyvenimo būdą, išmokys pamilti save ir aplinkinius. Knygos „Diabetas mano draugas“ autorius Albinas Pilypas dalinasi savo asmenine patirtimi, kaip prisijaukinti nepagydomą ligą ir džiaugtis gyvenimo pilnatve.

Knygos autorius daugiau kaip septyniolika metų pats serga antrojo tipo cukriniu diabetu. Anot jo, šiandien kontroliuoti ligą tikrai nėra sunku – prieinama nemažai informacijos. Tačiau sunkiausia užduotis – nepalūžti psichologiškai. Knyga „Diabetas mano draugas“ – asmeninis lietuvio pasakojimas, kaip susidraugauti su liga, ka ji taptų natūralia kasdienybės dalimi ir netrukdytų mėgautis gyvenimu. Anot Albino Pilypo, didelę reikšmę turi mūsų požiūris – cukrinis diabetas pastūmėjo jį keisti pasaulėžiūrą, atsisakyti žalingų įpročių, mąstyti pozityviai ir gyventi sveikiau.

Autoriaus teigimu, dažnai sergantys diabetu žmonės to nežino ir vertina savo ligą neatsakingai. Jie vengia tikrintis gliukozės kiekį kraujyje, nekontroliuoja ligos eigos, o tai ilgainiui lemia skaudžias komplikacijas. Tik bandydamas įvairias technikas ir stebėdamas save, autorius rado savo organizmui tinkamiausią mankštos, mitybos ir gyvensenos režimą. Savo paieškomis, papildytomis motyvuojančiais ir įkvepiančiais pasakojimais, jis dalinasi knygoje „Diabetas mano draugas“.

Vyras teigia, kad prieš diagnozuojant diabetą, jo gyvenimas radikaliai skyrėsi nuo dabartinio. Jis pasakoja, jog buvo pilvotas, antsvorio kankinamas žmogus, nevengiantis išgerti, daug rūkantis, tiesiog depresuotas paniurėlis. Tačiau diagnozavus ligą ir ėmus byrėti 46 metus trunkančiai santuokai su žmona Birute, Albinas Pilypas pasikeitė: dabar jis sportiškas, ištvermingas ir linksmai į pasaulį žvelgiantis trijų vaikaičių senelis.

Ši knyga skirta ir tiems, kurie serga cukriniu diabetu, ir tiems, kurie nori padėti savo artimajam, kai jam ši liga diagnozuota. Tai optimizmo suteikiantis tautiečio pasakojimas apie ligą, kuri milijonams pasaulio gyventojų tapo rykšte, tačiau ne nuosprendžiu. Joje skaitytojas ras atsakymus, kaip sužinojus diagnozę nepasiduoti depresijai, kaip kontroliuoti glikuoto hemoglobino kiekį ir glikemiją. Knygoje „Diabetas mano draugas“ pateikiami pasiūlymai, kokio mitybos plano laikytis susirgus diabetu ir koks sportas gali padėti efektyviai kontroliuoti ligą. Albino Pilypo teigimu, už savo sveikatą esame atsakingi patys – tai ne tik gydytojų, bet ir mūsų reikalas.

„Noriu pasidalyti savo patirtimi, nes siekiu parodyti, kad labai norint galima rasti būdų sutarti su savo amžinu gyvenimo palydovu. Tada kiekviena diena tampa prasminga, kiekvienas sėkmingas žingsnis net ir pilkiausią kasdienybę daro šviesesnę. Tikiu, ateis diena, kai  sutramdę savo ligą pajustie, kad gyvenimas yra tikrai gražus. To linkiu iš visos širdies“, – optimizmu spinduliuoja knygos autorius.

Įvadas

Jau septyniolika metų sergu 2 tipo cukriniu diabetu. Nežinau, kiek metų sirgau iki tol, kol liga buvo diagnozuota, bet sužinojęs diagnozę dar ilgai kankinausi, kol pajutau, kad tvirtai stoviu ant žemės. Iš ligos gniaužtų kapanojausi gana aklai, nes anksčiau gerokai sunkiau buvo rasti informacijos apie tai, kaip kontroliuoti ligą. Nuo to laiko praėjo dvylika metų ir dabar šią ligą vadinu savo gyvenimo sąjungininke. Kodėl? Gali skambėti paradoksaliai, kaip pavojinga ir klastinga liga gali būti sąjungininke? Drąsiai galiu pasakyti, kad dabar ligą kontroliuoti tikrai nėra sunku. Sunkiausia pasiruošti psichologiškai - kaip sergant nuolat jausti gyvenimo džiaugsmą, iš kur semtis jėgų ir, be jokios abejonės, žinių. Liga priverčia žmogų visapusiškai tobulėti, o tobulėjimui ribų nėra, tad ir žinių ieškau vedamas pasąmonės, nes mano gyvenimo būdas jau seniai susiformavęs. Aš mėgaujuosi gyvenimu, o liga lieka kažkur pasąmonėje. Sveika gyvensena tapo mano gyvenimo dalimi. Ji apima kur kas daugiau nei vienos ligos problemos. Tai visapusiškai aukštesnė tobulėjimo pakopa, kuri veda į tikrąją sveikatą. Bendraudamas su kitais diabetikais, pastebiu, kad gana dažnai liga ir su ja susijusios neišsprendžiamos problemos jiems užgožia visa kita ir juos labai riboja. Todėl šioje knygoje noriu papasakoti, kaip ištrūkau iš tų siaurų rėmų, kaip prasiplėtė mano horizontai, kaip net maži dalykai gali padėti jausti džiaugsmą ir atrasti gyvenimo prasmę.
Negaliu nesutikti su j sūnus pagal amžių tinkančio anglų rašytojo, verslininko, alternatyviosios medicinos idėjų skleidėjo Adamo Jacksono mintimi: „Tikra sveikata yra daug daugiau nei paprastas išgijimas. Tai energija, pajėgumas, džiaugsmas ir aktyvus gyvenimas." Tokia mintis gali subręsti tik tai patyrusio žmogaus galvoje. Visa tai buvau praradęs ir vėl atradau, tad galiu tik pritarti tokioms mintims.
Ypač noriu pabrėžti filosofo, teologo ir rašytojo Josepho Murphy'io teiginį: „Per kelerius metus tampame tuo, kokias knygas skaitome." Nežinau, ar skaitomi dalykai mane taip stipriai pakeitė, tačiau drąsiai galiu teigti, kad skaičiau ir skaitau tikrai nemažai - žinios padėjo man diabetą paversti savo sąjungininku.
Tikiuosi, kad mano knyga padės žmonėms siekti Tikrosios sveikatos.
Iš pradžių siūlau susipažinti su mano mintimis, parašytomis prieš dvylika metų, kai atverčiau naują savo gyvenimo puslapį.
 

Turinys

ĮVADAS / 11
 
PIRMA DALIS PRIEŠ DVYLIKA METŲ / 13
Dviratis kovojant su diabetu / 15
Seržanto sapnas / 30
Komentaras / 30
Keli autoportreto štrichai / 31
Kaip neprarasti optimizmo / 37
Kai kurios išvados  / 49
Reikia galvoti savo galva  / 58
Vanduo ir... muzika mūsų gyvenime / 70
Kaip nepasiklysti nuomonių įvairovėje  / 75
Diabetas ir mąstysena .. / 77
Naudinga žinoti  / 85
Genogramų nauda  / 87
Atirmacijų nauda  / 90
Dvasinis kapitalas  / 94
Dešimt sveikatos dėsnių pagal Adamą J. Jacksoną  / 96
Pirmas dėsnis - proto galia / 97
Antras dėsnis - kvėpavimo galia / 97
Trečias dėsnis - fizinių pratimų galia  / 98
Ketvirtas dėsnis - sveiko maisto galia  / 98
Penktas dėsnis - juoko galia  / 98
Šeštas dėsnis - poilsio galia  / 99
Septintas dėsnis - laikysenos galia  / 99
Aštuntas dėsnis - aplinkos galia  / 99
Devintas dėsnis - tikėjimo galia / lOO
Dešimtas dėsnis - meilės galia  / ĮOI
Diabetą reikia kontroliuoti bet kokioje situacijoje / 102
 
ANTRA DALIS. PO DVYLIKOS METŲ / 109
Žvilgsnis j praeitį, žalingi įpročiai ir dar šis tas / 121
Judėjimas dėl malonumo ir sveikesnio gyvenimo  / 127
Apie organizmo šarmų ir rūgščių pusiausvyrą  / 143
Gyvenimo pamokos / 146
Salin blogas mintis!  / 149
Skyrius moterims  / 163
Siek tiek apie valią  / 167
Mitybos ir svorio reguliavimo problemos  / 171
Keletas faktų, susijusių su nutukimu  / 179
Amžius ir nutukimas / 179
Antsvoris ir miegas 180
Genai ir nutukimas  / 181
Stresas ir nutukimas / 182
Insulinas ir nutukimas / 182
Probiotikų poveikis / 183
Mano dieta / 184
Dietų mitai / 191
Didžioji sveikatos paslaptis / 200
Kaip pamilti save / 204
Fototerapija / 204
Savitaigos treniruotė / 205 
Pabaiga / 206
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
CSIRO bendroji geros savijautos dieta
Manny Noakes ir Peter Clifton
Internetu:
4,49 €
Knygyne*:
16,69 €
Gelbėjimo ratas širdžiai
O. Astašenko
Internetu:
2,89 €
Knygyne*:
4,19 €
Vyro sveikata
Internetu:
5,99 €
Knygyne*:
17,09 €
Vyrų ir moterų ligų gydymas gimnastika
O. Astašenko
Internetu:
2,89 €
Knygyne*:
4,19 €
Dilgėlės nuo 100 ligų
Nadežda Stogova
Internetu:
1,99 €
Knygyne*:
2,89 €
Krienai (serija "Tai įdomu")
Nora Jazbutytė
Internetu:
1,99 €
Knygyne*:
3,49 €
Gydomieji judesiai nuo įvairių vidaus organų ligų
O. Astašenko
Internetu:
2,89 €
Knygyne*:
5,79 €
Sėkmingas reumato gydymas
Susanne Holst, Ulrike Meiser
Internetu:
2,69 €
Knygyne*:
5,69 €
Kaip įveikti alergijas
Internetu:
1,49 €
Knygyne*:
4,63 €
Organizmo valymas. Paprasti ir efektyvūs būdai
Dalia Petrauskaitė
Internetu:
3,49 €
Knygyne*:
5,20 €