Uždaryti

Filosofijos įvadas

-79%

Filosofijos įvadas

(3 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 3-6 darbo dienos
Leidėjas: Kronta
Išleidimo metai: 2008
Formatas: 13x19, minkšti viršeliai
Puslapių skaičius: 616
ISBN ar kodas: 9789955734628
PRATARMĖ

Anotacija

Knygoje "Filosofijos įvadas" prancūzų filosofas ir matematikas Roger Caratini pasakoja filosofijos istoriją, analizuoja pagrindines filosofijos kategorijas ir sistemas.
Roger Caratini, vienas iš enciklopedijos Borda autorių, šį "Filosofijos įvadą" skiria skaitytojams, jaučiantiems klasikinės filosofijos žinių stygių. Pateikdamas filosofijos istorijos, filosofinių pažiūrų ir sistemų formavimosi apžvalgą nuo antikos iki šių laikų, jis siekia sužadinti norą studijuoti nelengvą dalyką.

"Filosofijos įvadas" nepretenduoja keisti įprasto filosofijos mokymo, jame tik pateikiama aiškių metodinių žinių apie filosofijos pagrindus, jos istoriją ir svarbiausias koncepcijas. Jos leis rasti ne tik atsakymus į klausimus, susijusius su epistemologijos, logikos, etikos ar metafizikos problemomis, bet ir pasiūlys būdų, kaip tas problemas geriau suvokti.

Iš prancūzų kalbos vertė Vitalija Malinauskienė

Recenzija

Roger Caratini „Filosofijos įvadas“ (vertė Vitalija Malinauskienė, „Kronta“, 2007 m., 616p.). Filosofijos įvadų yra daug – daugiau nei reikėtų. Visi jie panašūs: tas sakė tą, tas aną ir t.t. Prancūzų filosofas ir matematikas Rogeris Caratinis nusprendė parašyti klasikinės filosofijos įvadą. Didelį ir išsamų (kiek tai įmanoma). Kaip rašoma ant ketvirto knygos viršelio puslapio šis įvadas tiems, kas jaučia klasikinės filosofijos žinių stygių (įdomu, kiek tokių žmonių yra?). Nepaisant to, leidykla „Kronta“ surizikavo – brangus, didelės apimties filosofijos įvadas... Drąsūs leidėjai. Priešingai nei dauguma filosofines knygas leidžiančių leidėjų, norintys, kad jų knygos pasiektų skaitytoją. Man sunku vertinti, kokį poveikį toks įvadas padarytų žmogui, kuriam filosofija – tai „tuščio pilstymas iš kiauro“, kitaip sakant, apie kiaurų žmonių nuomonę negaliu nieko pasakyti. Pagrindiniai įvado privalumai – išsamumams, neiškraipytos filosofų mintys, gana įdomus knygos turinio išdėstymas, originaliai pateiktos filosofinės koncepcijos ir aišku – filosofinių veikalų citatos, kurių paprastai įvaduose nebūna. Nebent viena kita mintis, kuri išimta iš konteksto nieko nereiškia. Iš tiesų, aptarti visą įvadą – neįmanoma. Tampu fenomenologu ir sakau: mano asmenine nuomone, tai geriausias filosofijos įvadas lietuvių kalba. Ne dėl jo apimties, kainos ir originalumo. Tiesiog filosofai niekada neišduoda, kur yra filosofija, o kur profaniškas jos mėgdžiojimas. Mes jau turime daug romanų, šiaip knygiūkščių, kurios, neva, supažindina su filosofija, bet neturėjom tokios knygos, kurią perskaitęs tikrai galėtume „užsikabinti“ ne už kiauro pilstymo, bet už kažko, kas labai artima pirmiesiems žingsniams filosofijos link. Kas yra filosofija? Pabandykite atsakyti į šį klausimą perskaitę Rogerio Caratini „Filosofijos įvadas“.
Skaityti daugiau Suskleisti

Atsiliepimai

2017 m. birželio 28 d.
Patogupirkti.lt
Atsiprašome, ištaisėme.
2017 m. birželio 13 d.
Igans
Ištaisykite gi klaidą autoriaus pavardėje.
2014 m. vasario 04 d.
Vidmantas
Išsamus ir suprantamas filosofijos įvadas ne taip ir dažnai pasitaikantis dalykas
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Orientalizmas
Edward W. Said
Internetu:
7,59 €
Knygyne*:
10,42 €
Karteziškosios meditacijos
Husserl Edmund
Internetu:
5,89 €
Knygyne*:
8,49 €
Pasaulio išmintis: žmogaus visatos patyrimo istorija
Remi Brague
Internetu:
8,99 €
Knygyne*:
12,99 €
Antanas Maceina. Raštai XI tomas
Antanas Maceina
8,84 €
Ecce homo (serija "academia")
Friedrich Nietzsche
Internetu:
5,49 €
Knygyne*:
6,79 €
Postmaterialism and globalisation
Aida Savicka
Internetu:
3,99 €
Knygyne*:
5,99 €
Raštai
Pranas Mantvydas
Internetu:
5,49 €
Knygyne*:
6,99 €
Žmogaus miestas
Pierre Manent
Internetu:
4,39 €
Knygyne*:
11,33 €
Kvailybės enciklopedija
Van Boxsel Matthijs
Internetu:
5,99 €
Knygyne*:
8,59 €
Antrasis ir septintasis laiškai
Platonas
Internetu:
5,99 €
Knygyne*:
8,99 €