Uždaryti

NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Omniva ir LP Express terminalus Lietuvoje
Geros nuotaikos vadovas. Nauja emocijų terapija

-26%

Geros nuotaikos vadovas. Nauja emocijų terapija

(0 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 1 darbo diena
NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Omniva ir LP Express terminalus Lietuvoje
Leidėjas: Psichologija Tau
Išleidimo metai: 2013
Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
Puslapių skaičius: 383
ISBN ar kodas: 9786094380051
Pirkite dabar!
Internetu: 11,49 €
Knygyne*: 15,49 €
Sutaupote: 4,00 € (26%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

Knyga „Geros nuotaikos vadovas“ nėra eilinė populiari savigalbos knyga, o labai svarbus psichoterapinis proveržis, kuris tapo reikšmingu ir plačiai pripažintu metodu šiuolaikinės psichologijos praktikoje ir tyrimuose.

Šioje knygoje kiekvienas ras sau praktiškų patarimų, kaip sukurti pozityvesnį gyvenimą:
* Atpažinsite savo blogos nuotaikos priežastis
* Užkirsite kelią negatyvioms mintims
* Įveiksite kaltės jausmą
* Išmoksite priimti kritiką ir priešiškumą
* Įveiksite priklausomybę nuo meilės bei kitų vertinimo
* Išsiugdysite pasitikėjimą savo jėgomis
* Atsispirsite norui nieko neveikti
* Išbrisite iš depresijos liūno
* Išmoksite jaustis gerai kiekvieną dieną

Paslaptingas žmogaus jausmų pasaulis visuomet intrigavo, tačiau nepaisant tūkstantmečius trukusių filosofinių ir psichologinių apmąstymų šia tema, šiuolaikinis žmogus mažai težino apie būdus, kaip galėtų padėti sau tada, kai užvaldo prislėgta būsena. Priešingai, gerėjant gyvenimui ir kylant išsilavinimo lygiui, depresija pasiima vis didesnę duoklę. Ar iš tiesų, kaip mano dauguma, žmogus yra bejėgis prieš savo paties jausmus?

Nuo S. Freudo laikų psichologai ir psichoterapeutai kankinančių emocijų priežasčių buvo įnikę ieškoti nepažinioje pasąmonėje, kur glūdinčios sekso ir mirties varos neišvengiamai gimdo nesąmoningus konfliktus, o žmogaus sąmonė tėra tik šių konfliktų atspindys. Sąmonės turinys iškreipiamas pačių įvairiausių gynybos mechanizmų, racionalizacijos, projekcijos, išstūmimo, tad visą šią painiavą išnarplioti žmogus tegali vedamas patyrusio psichoanalitiko. Dar daugiau, esamo gyvenimo bėdų priežastis priskyrę ankstyvosios vaikystės patyrimams, iš tiesų galime pasijusti bejėgiai prieš savo likimą. Tačiau, ar tokspožiūris yra teisingas ir naudingas?

Kognityvinės terapijos atstovas Davidas Burnsas yra gerokai optimistiškiau nusiteikęs. Jo įsitikinimu, kurį jis grindžia nuoseklių tyrimų rezultatais, žmogaus liūdesio, nerimo, pykčio priežastis galime lengvai išgirsti, jei suprasime, kaip asmuo mato pasaulį, aiškina įvykius, vertina save. Kiekvienas mūsų sekundės dalį trunkančiomis mintimis kasdien šimtus kartų nepastebimai geriname ar bloginame savo nuotaiką ir taip ilgainiui nubrėžiame savo likimo liniją. Jei išmoktume pastebėti šias greitas, automatines mintis ir jas pakeistume, taptume savo jausmų šeimininkais. Pasinaudoję knygoje autoriaus pateiktomis priemonėmis jau šiandien galime pamatyti savo greitąsias iškraipytas mintis, kurios tarsi nedideli monstriukai atima iš gyvenimo džiaugsmą, o iš mūsų – savigarbą. D. Burnsas knygoje pateikia visą arsenalą priemonių, kaip pakeisti vidinio dialogo eigą savo labui, kaip pradėti mąstyti realistiškiau, atsikratyti pykčio, liūdesio, persekiojančio kaltės jausmo ar perfekcionizmo, kaip patirti daugiau džiaugsmo ir įgauti daugiau energijos. Aprašyti gausūs įsivertinimo ir savigalbos metodai bus vienodai naudingi ir eiliniam skaitytojui, ir psichologijos studentui ar psichoterapeutui praktikui.

Kognityvinė terapija – aiški, suprantama, jai nereikia gilaus psichologinio išsilavinimo, todėl yra lengvai pritaikoma, norint pagelbėti sau pačiam. Kaip rodo išsamūs klinikiniai tyrimai, ji yra bene efektyviausia priemonė, esant emociniams sutrikimams. Įrodyta – vien tik skaitant šią D. Burnso knygą, patiriamas ilgalaikis terapinis poveikis.

Perskaitę knygą "Geros nuotaikos vadovas" suprasite, kad keisti savo gyvenimą ir spręsti problemas galima pradėti tuoj pat ir tam nebūtina išnarstyti iki smulkmenų vaikystės patyrimų, ar traumų. Tereikia suprasti, kaip mes patys, savo įprasminimais ir mintimis kasdien keičiame save ir pasaulį. Ši knyga – išsamus vadovėlis psichologams, psichoterapeutams, psichiatrams. Tačiau ne tik. Ją patartume kiekvienam, kuris tiki, kad kuria savo gyvenimą ir savo kasdienines nuotaikas. O jei tuo netikite – šią knygą būtinai turite perskaityti.

Iš anglų kalbos vertė Julija Davidonienė

TURINYS

TURINYS

Įžanga XII

1 DALIS. TEORIJA IR TYRIMAI 27
Pirmas skyrius. Laimėjimai gydant nuotaikos sutrikimus 28
Antras skyrius. Kaip įvertinti savo nuotaikas: pirmas žingsnis išgijimo link 36
Trečias skyrius. Supraskite savo kintančią nuotaiką: jūsų jausmus lemia jūsų mintys 46

2 DALIS. PRAKTINIS TAIKYMAS 67
Ketvirtas skyrius. Pradėkite nuo savivertės stiprinimo 68
Penktas skyrius. Nieko neveikimas - kaip jį įveikti 92
Šeštas skyrius. Žodžių dziudo: išmokite atsikirsti, kai jus kritikuoja 134
Septintas skyrius. Pykstate? Koks jūsų IQ? 148
Aštuntas skyrius. Kaip įveikti kaltės jausmą 188

3 DALIS. "REALISTIŠKA DEPRESIJA" 215
Devintas skyrius. Liūdesys - ne depresija 216

4 DALIS. PREVENCIJA IR ASMENYBĖS TOBULĖJIMAS 241
Dešimtas skyrius. Visko priežastis 242
Vienuoliktas skyrius. Priklausomybė nuo aplinkinių vertinimų 266
Dvyliktas skyrius. Priklausomybė nuo meilės 284
Tryliktas skyrius. Darbas neatspindi jūsų vertės 298
Keturioliktas skyrius. Išdrįskite būti vidutinis. Būdai perfekcionizmui įveikti 320

5 DALIS. KAIP ĮVEIKTI NEVILTI IR NORĄ NUSIŽUDYTI 347
Penkioliktas skyrius. Svarbiausioji pergalė - pasirinkimas gyventi 348

6 DALIS. KASDIENIO GYVENIMO STRESO IR ĮTAMPOS ĮVEIKIMAS 369
Šešioliktas skyrius. Kaip pritaikiau tai, ko mokau 370

PRATARMĖ

PRATARMĖ
 
Džiaugiuosi, kad Davidas Burnsas, M.D. suteikia progą supažindinti plačiąją visuomenę su požiūriu j nuotaikos keitimą, sukėlusiu tokj didžiulį psichinės sveikatos specialistų susidomėjimą ir susijaudinimą. Apibendrinęs Pensilvanijos universitete ne vienus metus vykdytus tyrimus apie depresijos priežastis bei gydymą dr. Burnsas labai suprantamai pristato pagrindinį specialaus gydymo komponentą - pagalbą sau. Jo svarba išaiškėjo tyrimų metu. Knyga bus naudinga ir tiems, kurie nori kuo geriau suprasti savo nuotaikas, išmokti jas valdyti.
"Geros nuotaikos vadovo" skaitytojus gali dominti keli žodžiai apie kognityvinės psichologijos raidą. Dar būdamas entuziastingas studentas ir praktikantas pradėjau profesionalią karjerą tradicinės psichoanalitinės psichiatrijos srityje ir visai netrukus ėmiausi tyrimų, norėdamas empiriškai pagrįsti Freudo teoriją ir gydymo metodus depresijos atvejais. Reikiamų įrodymų surinkti nepavyko, tačiau gauti duomenys leido išplėtoti naują teoriją apie emocinių sutrikimų priežastis. Tyrimas atskleidė, kad depresijos kamuojami žmonės sau atrodo nevykėliai, niekam tikę, pasmerkti išgyventi frustraciją, būti atstumti ir žeminami, nuolat patirti nesėkmes. Tolesni eksperimentai atskleidė ir pabrėžė, koks didelis yra skirtumas tarp depresija sergančio žmogaus savęs vertinimo, lūkesčių, aspiracijų ir realių pasiekimų, kurie, beje, dažnai būna įspūdingi. Padariau išvadą, kad depresijai veikiausiai būdingas mąstymo sutrikimas: depresijos apimtas žmogus apie save, savo aplinką ir ateitį mąsto kitaip ir itin neigiamai. Pesimistinis mąstymo modelis veikia jo nuotaiką ir santykius su kitais žmonėmis, o galiausiai sukelia daugybę depresijai būdingų simptomų.
Dabar jau surinkome daug tyrimų duomenų ir įgijome klinikinės patirties, kuri rodo, kad žmonės gali išmokti valdyti skausmingus nuotaikos svyravimus ir juos žlugdantį elgesį, taikydami kelis gana nesudėtingus principus bei metodus. Vilčių teikiantys šio tyrimo rezultatai sukėlė didžiulį psichiatrų, psichologų ir kitų psichinės sveikatos specialistų susidomėjimą kognityvine terapija. Daug autorių mūsų atradimus laiko reikšmingu šuoliu mokslinių psichoterapijos ir asmeninio tobulėjimo tyrimų srityje. Šiuos tyrimus grindžianti emocinių sutrikimų raidos teorija yra labai plačiai nagrinėjama viso pasaulio akademinėje aplinkoje.
Dr. Burnsas aiškiai atskleidžia, kaip pagerėjo mūsų supratimas apie depresiją. Paprasta kalba jis pristato naujoviškus ir veiksmingus būdus, galinčius padėti ištverti skausmingai depresišką nuotaiką ir sumažinti stingdantį nerimą. Turiu vilčių, kad šios knygos skaitytojai galės patys prisitaikyti principus ir būdus, kuriais mes remiamės dirbdami su pacientais. Nors sunkesne depresijos forma sergantiems pacientams reikia ir psichinės sveikatos specialistų pagalbos, tie, kurių problemos lengvesnės, gali labai daug pasiekti taikydami naujuosius dr. Burnso aprašomus "sveiko proto" metodus. Taigi "Geros nuotaikos vadovas" turėtų būti itin naudingas žmonėms, kurie nori patys sau padėti.
Galiausiai ši knyga atspindi ypatingus asmeninius jos autoriaus gebėjimus. Dr. Burnso entuziazmas ir kūrybinė energija - didžiulė dovana jo pacientams bei kolegoms.
 
Aaronas T. Beckas, M.D.
Psichiatrijos profesorius
Pensilvanijos universiteto Medicinos mokykla
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Žmogus ieško prasmės
Viktor E. Frankl
Internetu:
7,49 €
Knygyne*:
8,99 €
Visuomeninis intelektas
Daniel Goleman
Internetu:
14,49 €
Knygyne*:
14,92 €
Išgyvenant depresiją. Katalikiškas požiūris
Kathryn J. Hermes, FSP
Internetu:
4,98 €
Knygyne*:
5,56 €
7 žingsniai emocinio intelekto link
P. E. Merlevede, D. Bridouxs, R. Vandamme
Internetu:
12,27 €
Knygyne*:
13,64 €
Meilės psichologija
Justinas Pikūnas
Internetu:
4,69 €
Knygyne*:
5,99 €
Nusprendžiau senti laimingai. Kaip sutelkti savo gyvybinę energiją
Claudine Badey-Rodriguez
Internetu:
9,39 €
Knygyne*:
11,99 €
Gydymas Šopenhaueriu
Irvin D. Yalom
Internetu:
8,29 €
Knygyne*:
9,99 €
Girtuoklio klydinėjimas. Kaip atsitiktinumai valdo mūsų gyvenimą
Leonard Mlodinow, Stephen Hawking
Internetu:
10,99 €
Knygyne*:
12,49 €
Gundymas - dieviškas ginklas
Willy Pasini
Internetu:
4,49 €
Knygyne*:
5,39 €