Uždaryti

NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Omniva ir LP Express terminalus Lietuvoje
Iranas - kita Mėnulio pusė

-36%

Iranas - kita Mėnulio pusė

(0 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 1 darbo diena
NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Omniva ir LP Express terminalus Lietuvoje
Leidėjas: Didakta
Išleidimo metai: 2016
Formatas: 17x24, minkšti viršeliai
Puslapių skaičius: 364
ISBN ar kodas: 9786094420931
SKAITYTI IŠTRAUKĄ
Pirkite dabar!
Internetu: 12,19 €
Knygyne*: 18,79 €
Sutaupote: 6,60 € (36%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

Lietuvoje nedaug žinoma apie Iraną, jo gamtą, papročius, istoriją, nors persai, svarbiausi valstybės gyventojai, yra netolimi mūsų, indoeuropiečių palikuonių, giminaičiai.
Knygos "Iranas - kita Mėnulio pusė" autorius, dailininkas ir fotografas, keliaudamas po Iraną į kraštą žvelgia ne istoriko ar žurnalisto akimis, o tarsi impresionistas fiksuoja ryškius, įspūdingus buities vaizdus, mini svarbius praeities ženklus – mauzoliejus, paminklus, subtiliai tapo kraštovaizdžius, perteikia dabartinio Irano režimo atmosferą, vadinamosios revoliucijos sukeltą nerimą ir įtampą, gerai pažįstamą vyresniosios kartos lietuviams. Tai laisvo žmogaus laisvas žvilgsnis į pasaulį, kuris pamažu atsiveria mums.

"Iranas mums – tolimas ir nežinomas tarsi Mėnulis ir nematomas tarsi kita Mėnulio pusė. Kaip gyventi ten, kitoje Mėnulio pusėje, kaip būti, keliauti, valgyti ir miegoti? Kaip iš ten siųsti laiškus ir žinutes, kaip bristi į sūrius Persijos įlankos vandenis ir eiti senu Tebrizo turgumi, kaip laukti traukinio ir kaip važiuoti autobusu, ką valgyti rytais ir kaip likti vienam pietų metu, kaip klausti kelio ir kaip išmokti tikėti, kodėl žodžiai kitokių formų ir prasmių ir kodėl jie vartojami gyvenimo papuošimams?

Viskas čia įmanoma ir įsigyvenama, tik tas taruf. Klausausi tų žodžių ir taip sunku priimti, kad visa tai, kas kalbama kitoj Mėnulio pusėje, yra tik kalba, tik tuščios formos, tik žodžiai, skraidantys po erdvę tarsi mėtomas kamuoliukas. Ping pongas. Visi tie žodžiai su realybe turi tiek nedaug bendro, kiek pienių pūkai, skraidantys pievoje, su traktoriaus varikliu. Čia juos matai, čia jie jau nuskrido, nebėra..."

Marius Abramavičius Neboisia – dailininkas, poetas, fotografas, keliautojas, rašytojas, video menininkas, aitvarų meistras ir Užupio Respublikos diplomatas, šiuo metu Užupio ambasadorius Persijoje (Irane) ir  Santus Spiritus. 13 metų dirbo Užupio Respublikos ambasadoriumi Tibete.
Per savo gyvenimą, būdamas šiame kūne, pristatė daugiau nei 70 autorinių fotografijos ir tapybos parodų Lietuvoje, Gruzijoje, Norvegijoje, Danijoje ir kitose pasaulio šalyse.  Organizavo ne vieną akciją, festivalį, plenerą, kultūrinį renginį kviesdamas skirtingų pasaulio šalių menininkus į Užupį ir kitas pasaulio erdves.
Stato vertikales-bokštus lygumose ir kalnuose, dykumoje ir vandenyje. Keliaudamas aplankė apie trisdešimt pasaulio šalių. Be viso to, ėmė rašyti knygas. Moka dainuoti tamsoje.
Šiuo metu kuria vaizdais ir leidžia į dangų su aitvarais didžiules vėliavas.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Azerbaidžanas. Klajūno užrašai
Marius Abramavičius Neboisia
Internetu:
10,99 €
Knygyne*:
13,69 €
1000 vietų, kurias privalai pamatyti
Patricia Schultz
Internetu:
14,29 €
Knygyne*:
20,39 €
Žymiausios vietos. Magiškoji pasaulio geografija
C. Allende, F. Amalfi, T. Gomez
Internetu:
14,99 €
Knygyne*:
21,49 €
Kaip elgtis užsienyje
Gerhard Hain, Sonja Engelbert
Internetu:
3,99 €
Knygyne*:
10,52 €
Egiptas. Kelionių vadovas su žinovų patarimais
Internetu:
1,99 €
Knygyne*:
7,99 €
Turkija. Kelionių vadovas su žinovų patarimais
Internetu:
1,99 €
Knygyne*:
7,99 €
Praha ir jos apylinkės: Karlšteinas, Koneprusų urvai, Kutna Hora
Nijolė Tolvaišienė
Internetu:
3,99 €
Knygyne*:
12,19 €