Uždaryti

Karas su salamandromis

-70%

Karas su salamandromis

(0 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
Leidėjas: Obuolys
Išleidimo metai: 2018
Formatas: 13x20, minkšti viršeliai
Puslapių skaičius: 336
ISBN ar kodas: 9786090404256
Pirkite dabar!
Internetu: 3,99 €
Knygyne*: 12,99 €
Sutaupote: 9,00 € (70%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

Čekų rašytojas Karelas Čapekas distopija „Karas su salamandromis“ apnuogina didžiausias žmogaus ydas – nevaržomą naudos siekį, gobšumą, išnaudojimą ir puikybę.

Fantastiniame romane pasakojama istorija apie Ramiojo vandenyno salynuose gyvenančią paslaptingą dešimtmečio vaiko ūgio ant kojų vaikščiojančią padarėlių rasę. Jie gabesni už gyvūnus, tačiau neprilygsta žmonėms. Kol kas...
Šiuos padarus aptinka perlų ieškotojas kapitonas van Tochas. Jis su šiais salamandras primenančiais padarais sudaro sutartį – jie jam žvejoja perlus, o jis jiems atsilygina peiliais ir povandeniniais šautuvais reikalingais apsiginti nuo ryklių. Tačiau apie šią "aukso gyslą" netrunka sužinoti stambusis verslas – salamandros paplinta visame pasaulyje.

Tačiau salamandros pasirodo sparčiau už žmones besivystantys padarai ir jie ima kelti grėsmę. Jų evoliucijos tempai pranoksta žmogaus galimybes ir tai neišvengiamai veda konflikto link. Ropliai yra amfibijos, todėl jie fiziškai pranašesni už žmones. Be to, ilgainiui salamandros išmoksta kalbėti, atlikti gausybę darbų ir savarankiškai mąstyti. Jos ima suprasti, kad žmonės jas išnaudoja, siekdami naudos ir vengdami nemalonių darbų – nuo sunkaus fizinio darbo iki tarnybos kariuomenėje. Ir tada jos pasako: gana!

Romane „Karas su salamandromis“ nerasime pagrindinio veikėjo. Į salamandrų evoliuciją ir jų atradimo istoriją čia žiūrima iš plačios visuomeninės perspektyvos. Kartais pasakotojo tonas keičiasi – jis tampa tai žurnalistu, tai antropologu ar istoriku.

Šis pasakojimas - tai alegorija apie ketvirtojo XX a. dešimtmečio Europai kylančias grėsmes. Karel Čapek, pasakodamas salamandrų istoriją, iš tikrųjų perspėja apie kolonializmą, fašizmą, nacizmo keliamą grėsmę ir sparčios ekonominės plėtros sąlygojamą pavojų. Tačiau rašytojas nesiekia visko tapyti liūdnomis spalvomis – jo pasakojimas ne tik satyriškas, bet ir priversiantis garsiai nusikvatoti. Jis primena kito garsaus čeko kūrinį apie šaunųjų kareivį Šveiką.

Išskirtinis ir kviečiantis susimąstyti distopijos žanras ne vienam siejasi su Aldous Huxley ir Geroge Orwell pavardėmis. Tačiau juos abu įkvėpė ankstesni distopijos autoriai. Vienas jų – Karel Čapek, kurio distopija „Karas su salamandromis“ aukso raidėmis įrašytas į pasaulinės fantastikos literatūros istoriją. Čekų rašytojas savo kūriniuose gilinasi į socialines ir žmonijos raidos problemas. „Karas su salamandromis“ – vėlyvojo rašytojo kūrybos periodo kūrinys, kuriame atsispindi Europoje kylanti įtampa, nulemta nacionalsocialistų atėjimo į valdžią Vokietijoje ir besiartinančios karo audros nuojautos.

Iš čekų kalbos vertė Vytautas Visockas
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Meilė
Dino Buzzati
Internetu:
7,99 €
Knygyne*:
8,99 €
Tibeto sūnus
Eliot Pattison
Internetu:
2,99 €
Knygyne*:
6,39 €
Dzenas ir motociklo priežiūros menas
Robert M. Pirsig
Internetu:
7,79 €
Knygyne*:
9,78 €
Raudona žolė
Boris Vian
Internetu:
2,89 €
Knygyne*:
8,99 €
Suvedžiotojo debiutas
Nicolas Rey
Internetu:
2,89 €
Knygyne*:
9,79 €
Rudenėjant
Ph. Besson
Internetu:
2,99 €
Knygyne*:
9,79 €
Draugui, kuris negelbėjo man gyvybės
Hervé Guibert
Internetu:
2,89 €
Knygyne*:
10,69 €
Ledas
Vladimir Sorokin
Internetu:
3,49 €
Knygyne*:
5,49 €
Fazerland
Christian Kracht
Internetu:
2,39 €
Knygyne*:
3,19 €
Nieko
Dawid Bienkowski
Internetu:
2,39 €
Knygyne*:
11,29 €