Uždaryti

Keturiasdešimt meilės taisyklių

-23%

Keturiasdešimt meilės taisyklių

(0 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
Leidėjas: Tyto alba
Išleidimo metai: 2013
Formatas: 15x23, kieti viršeliai
Puslapių skaičius: 400
ISBN ar kodas: 9789986169154
Pirkite dabar!
Internetu: 9,49 €
Knygyne*: 12,29 €
Sutaupote: 2,80 € (23%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

Vienos populiariausių šiandienos Turkijos rašytojų Elif Shafak kūrinį "Keturiasdešimt meilės taisyklių" tiksliausiai galima apibūdinti kaip „romaną romane“. Tai dvi lygiagrečios istorijos, kurios rutuliojasi skirtingu laiku ir skirtingose vietose, tačiau puikiai papildo viena kitą. Bendros temos atsispindi dviejose tolimose, šimtmečių viena nuo kitos skiriamose kultūrose. Tai nėra paprasta ir lengva istorija, tapoma vien šviesiais potėpiais. Laimingas gyvenimas turi savo kainą, tačiau, kaip moko „Keturiasdešimt meilės taisyklių“, gyvenimas kančioje kainuoja dar brangiau.

XIII amžius Anatolijoje įtemptas – čia susikerta politiniai ir religiniai interesai. Krikščionys ir musulmonai pjauna vieni kitus, brolis stoja prieš brolį, o rytinė Viduržemio jūros pakrantė skendi kraujyje. Būtent šių tragiškų įvykių sūkuryje iškyla garsus islamo mistikas Rumis, aplink save subūriantis gausų mokinių būrį. Net praėjus šimtmečiams jo mokymas įkvepia – jo mintis atranda šiais laikais gyvenanti keturiasdešimtmetė namų šeimininkė Ela. Ar jos padės jai pakeisti savo gyvenimą?

Ela Rubinštein – nelaimingai ištekėjusi moteris. Ji nusprendžia įsidarbinti literatūros platinimo agentūroje. Pirmoji jos užduotis – perskaityti paslaptingojo Aziz Zahara parašytą romaną „Saldi šventvagystė“ ir parašyti recenziją. Romanas, pasakojantis apie tolimą svetimą epochą, nežavi Elos. Tai istorija apie sufijų filosofijos mokytoją Rumį ir jo mokinį poetą Šamsą. Tačiau puslapis po puslapio romanas vis labiau įtraukia moterį. Ne mažiau nei knyga, ją ima dominti ir jos autorius, su kuriuo ji pradeda bendrauti vis intymesniais elektroniniais laiškais.

„Šio kūrinio rašymas tikriausiai mane pačią pakeitė labiau, nei galiu suprasti ar papasakoti. Kiekviena knyga tam tikra prasme mus keičia, kai kurios labiau, nei kitos. Jos keičia ne tik skaitytojus, bet ir pačius rašytojus, o „Keturiasdešimt meilės taisyklių“ man tapo būtent tokia knyga. Kai baigiau ją rašyti, buvau kitas žmogus, nei kūrybos pradžioje.“
Elif Shafak

„Romanas supažindina skaitytoją su sufijų filosofija, kuri gali tapti atsvara radikaliam ir fundamentaliam islamo orientui, ir vartotojiškai judėjo-krikščionių Vakarų tradicijai. Ji gali užpildyti tuštumą, kuri atsirado abiejų mąstymo srovių šerdyje. Elif Shafak kiek nepastovi ir kontraversiškai vertinama rašytoja, bet jei ji nuspręs ir toliau atspindėti dvasingumą savo tekstuose, rašytoja neabejotinai mes stiprų iššūkį Paulo Coelho dominavimui. Aktualus, kviečiantis susimąstyti ir teigiamą žinutę siunčiantis romanas pasmerktas tarptautinei sėkmei.

The Independent

Vertė Rasa Drazdauskienė
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Ledinukų rūmai
Elif Shafak
Internetu:
5,49 €
Knygyne*:
13,99 €
Mečetė sultono dukteriai
Elif Shafak
Internetu:
11,99 €
Knygyne*:
15,29 €
Trys Ievos dukterys
Elif Shafak
Internetu:
11,99 €
Knygyne*:
15,99 €
Meilė
Dino Buzzati
Internetu:
7,99 €
Knygyne*:
8,99 €
Agnesė
Peter Stamm
Internetu:
2,79 €
Knygyne*:
3,99 €
Dzenas ir motociklo priežiūros menas
Robert M. Pirsig
Internetu:
7,79 €
Knygyne*:
9,78 €
Raudona žolė
Boris Vian
Internetu:
2,89 €
Knygyne*:
8,99 €
Suvedžiotojo debiutas
Nicolas Rey
Internetu:
2,89 €
Knygyne*:
9,79 €
Rudenėjant
Ph. Besson
Internetu:
2,99 €
Knygyne*:
9,79 €
Draugui, kuris negelbėjo man gyvybės
Hervé Guibert
Internetu:
2,89 €
Knygyne*:
10,69 €