Uždaryti

Kiek kartų gali atgimti tauta?

Kiek kartų gali atgimti tauta?

(0 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
Leidėjas: Valstybingumo studijų centras
Išleidimo metai: 2018
Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
Puslapių skaičius: 350
ISBN ar kodas: 9786099581125
Pirkite dabar!
Internetu: 8,99 €
Knygyne*: 9,99 €
Sutaupote: 1,00 € (11%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

Vytautas Radžvilas (1958) - filosofas, Vilniaus universiteto profesorius, vienas aktyviausių Lietuvos politinio gyvenimo komentatorių ir kritikų. Keldamas principinius tautos ir valstybės būklės ir išlikimo klausimus, pasitelkdamas turitngč istorinį ir pasaulio politikos kontekstą, autorius kviečia pakilti virš kasdienių ne be pagrindo niekinamos politikos batalijų ir pažvelgti į savo šalį jos išlikimo perspektyvoje.

Likimo aplinkybės ir valingas apsisprendimas lėmė V. Radžvilui būti ir vienu iš Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio kūrėjų, iniciatyvinės grupės narių. Kaip tautos charakteriui, taip ir knygos "Kiek kartų gali atgimti tauta?" autoriui ši unikali istorinė patirtis paliko nenumaldomą teisingesnės, demokratiškesnės, iš tiesų laisva ir savarankiška galinčios vadintis valstybės ilgesį.

Šiandieninės Lietuvos merdėjimas, autoriaus teigimu, maskuojamas mitu apie „sėkmės Lietuvą", tačiau yra akivaizdus iš istorijoje nematytų emigracijos ir demografinio nuosmukio mastų. Laisva, politinio korektiškumo nesuvaržyta kalba V. Radžvilas klausia: ar dar gali atgimti tauta, ar nueisime į istorijos užmarštį?

"Nežinau kito Lietuvos filosofo, kurio teorinė mintis šiandien būtų taip suaugusi su Lietuvos valstybės reikalais. Sunku jsivaizduoti, kad kolegos Vytauto tekstai nesukeltų polemikos. Tokia yra politikos prigimtis. Politinis gyvenimas neįsivaizduojamas be aštraus skirtingų požiūrių susidūrimo. Kaip rodo įvadinis knygos straipsnis, rašydamas publicistinius tekstus Vytautas nori matyti daugiau, negu leidžia mokslinio tyrimo metodai, politikų pareiškimai ir žiniasklaidos žinios. Taip jis elgėsi Sąjūdžio laikais, taip elgiasi ir prabėgus trisdešimčiai metų po jo."
prof. dr. Alvydas Jokūbaitis, Vilniaus universitetas

"Pagrindinis rūpestis - tautos ir valstybės likimas šiuolaikiniame geopolitinių įtampų ir geopolitinio nestabilumo didėjimo, taip pat ES naujų raidos scenarijų po Brexito aplinkoje. Visiems akivaizdus dalykas - Lietuva ir lietuvių tauta išgyvena egzistencinę tautos nykimo dėl emigracijos ir vis labiau plintančio skurdo dramą. Tad dera tikėtis, kad knyga paskatins apie tai mąstyti ne tik pavienius skaitytojus, bet ir mūsų politikų sluoksnį. Toks mąstymas gyvybiškai būtinas Lietuvai."
dr. Vytautas Rubavičius, Lietuvos kultūros tyrimų institutas
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
The heraldry of Lithuania
Parengė Rimša Edmundas
Internetu:
13,19 €
Knygyne*:
16,59 €
The Population of Lithuania
Stasys Vaitekūnas
Internetu:
5,19 €
Knygyne*:
6,79 €
Individas istorinėje bendrijoje. Kultūrinės regionalistikos pagrindai
Tomas Kačerauskas
Internetu:
14,19 €
Knygyne*:
18,99 €
Neįsisavinta praeitis. Holokaustas Lietuvoje
Robert van Voren
Internetu:
4,49 €
Knygyne*:
8,79 €
Pasivaikščiojimai po Vilnių ir jo apylinkes
Adomas Honoris Kirkoras
Internetu:
11,56 €
Knygyne*:
13,00 €
Vilniaus kultūrinis gyvenimas: dvasininkų vaidmuo 1900-1945
Sud. Alma Lapinskienė
Internetu:
4,49 €
Knygyne*:
5,99 €
Moderniosios Lietuvos kūrimas
Tomas Balkelis
Internetu:
6,99 €
Knygyne*:
7,99 €