Uždaryti

Koronarinė širdies liga. Atsakymai į jūsų klausimus

-90%

Koronarinė širdies liga. Atsakymai į jūsų klausimus

(0 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 1 darbo diena
Leidėjas: Vaistų žinios
Išleidimo metai: 2007
Formatas: 13x20, minkšti viršeliai
Puslapių skaičius: 229
ISBN ar kodas: 9955511680
Pirkite dabar!
Internetu: 1,99 €
Knygyne*: 18,39 €
Sutaupote: 16,40 € (90%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

Knygos "Koronarinė širdies liga. Atsakymai į jūsų klausimus" tikslas - pateikti aiškius atsakymus į dažniausius specialistų užduodamus klausimus apie koronarinę širdies ligą. Knygoje glaustai, paprastai ir aiškiai pateikti naujausių, įrodymais pagrįstų, tyrimų duomenys.

Įžanga

Koronarinė širdies liga (KŠL) Vakaruose yra viena pagrindinių ligotumo ir mirtingumo priežasčių. Jungtinėje Karalystėje KŠL mirtingumo rodikliai yra vieni aukščiausiii visame pasaulyje - daugiau kaip 120 000 mirties atvejų per metus. KSL šiuo metu Jungtinėje Karalystėje yra dažniausia priešlaikinės mirties priežastis. Si liga lemia 23 proc. priešlaikinių mirčių vyrams ir 14 proc. moterims. Svarbi ir ekonominė KŠL našta. Jungtinės Karalystės ekonomikai ši liga per metus atsieina apie 7 milijardus svarų sterlingų. Pastaraisiais metais mirštamumas nuo KŠL mažėja ir naujoje vyriausybės ataskaitoje (The Boyle Report, publikuota 2004 m. kovo mėn.) teigiama, kad infarktas jaunesniems kaip 65 m. amžiaus žmonėms po truputį tampa praeitimi. Tokį mirtingumo nuo KŠL sumažėjimą pastaraisiais metais lėmė invazinių procedūrų įsigalėjimas (pavyzdžiui, vainikinių arterijų apeinamųjų jungčių operacija, angioplastikos procedūra, kurios apžvelgiamos šioje knygoje). Be to, šioje knygoje taip pat aprašomi įvairūs vaistai, pavyzdžiui, statinai, sumažinantys cholesterolio koncentraciją, bei pagerinti antitrombiniai preparatai, kurie taip pat prisidėjo prie mirtingumo nuo KŠL rodiklių mažinimo. Nors mirtingumo nuo KŠL rodikliai mažėja, tai nevisapusiškai atspindi dabartinę KŠL padėtį.
Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje krūtinės angina, dažniausia KŠL forma, serga daugiau kaip 2 milijonai vyrų ir moterų. Be to, 650 000 žmonių serga širdies nepakankamumu. Taigi, nors mirtingumo rodikliai mažėja, KŠL komplikacijų skaičius nemažėja. Iš tiesų dėl Jungtinėje Karalystėje didėjančio nutukusių asmenų skaičiaus bei mažėjančio fizinio aktyvumo tikėtini didesni KŠL sergamumo rodikliai. Nutukimas yra svarbus diabeto rizikos veiksnys, o diabetas savo ruožtu reikšmingai padidina KŠL riziką. Nutukimo rodikliai nuo devintojo dešimtmečio vidurio patrigubėjo. Jeigu į šiuos visuomenės sveikatos rodiklius skubiai nebus atkreiptas deramas dėmesys, tikėtina, kad, nors mirtingumo rodikliai mažėja, KŠL sergamumo rodikliai pradės didėti.
Antrinė KŠL prevencija jau davė rezultatų ir reikšmingai sumažino mirčių nuo KŠL dažnį. Per ateinantį dešimtmetį didžiausią dėmesį reikėtų kreipti į pirminę KŠL profilaktiką. Čia galima prisiminti filosofo Erazmo frazę, kad „geriau ligos išvengti negu ją išgydyti". Be to, tai yra ir pigiau, nes Jungtinės Karalystės sveikatos sistemai širdies ligos atsieina 2 milijardus svarų sterlingų per metus. KŠL sergančių žmonių priežiūra ligoninėse sudaro apie 50 proc. visų išlaidų, o prevencijai tenka mažiau kaip 1 proc.
Ši knyga parašyta tokiu metu, kai išsivysčiusiose šalyse reikšmingai ilgėja gyvenimo trukmė ir kyla naujų natūralaus kraujagyslių senėjimo procesų nulemtų problemų. Senstant stambiosios kraujagyslės standėja ir taip padidina sistolinės hipertenzijos, KŠL bei širdies nepakankamumo riziką. Normalų kraujospūdį turinčių 55 metų amžiaus žmonių rizika per gyvenimą susirgti sistoline hipertenzija yra 90 proc. Senstančioje visuomenėje riba tarp normalaus kraujagyslių senėjimo procesų ir ligos po truputį nyksta, taigi norint išskirti atskiras rizikos grupes jau nebepakanka įprasto sfigmomanometrijos metodo ir reikia ieškoti naujų priemonių. Naujausiose Europos hipertenzijos draugijos gairėse rekomenduojami neinvaziniai arterijų standumo įvertinimo metodai, o kiti metodai yra intensyviai kuriami. Šiuo metu jau nebėra jokių abejonių, kad arterijų standumas yra vienas svarbiausių KŠL rizikos veiksnių. Tai skatina ieškoti naujų farmakologinių priemonių stengiantis išvengti bei gydyti KŠL.
Knyga skirta racionalaus KŠL gydymo ieškantiems gydytojams. Tekste stengiamasi sutelkti dėmesį į dažniausiai užduodamus klausimus bei, jei įmanoma, suprantamai ir paprastai pateikti įrodymais pagrįstus atsakymus. Mes taip pat tikimės, kad ši knyga sudomins ir savo sveikata besirūpinančius pacientus. Mūsų nuomone, ateityje KŠL profilaktika priklausys nuo to, kiek ligoniai supranta savo ligą bei dalyvauja šią svarbią būklę diagnozuojant, gydant ir jos išvengiant.

Turinys

Įžanga
Padėka
Kaip naudotis knyga
1. Kas tai yra koronarinė širdies liga?
2. Stabili angina
3. Ominiai koronariniai sindromai
4. KŠL sergančio paciento klinikinis ištyrimas
5. KŠL rizikos veiksniai
6. Medikamentinis krūtinės anginos gydymas
7. Vainikinės kraujotakos atstatymas sergantiems krūtinės angina
8. Nestabilios krūtinės anginos ir miokardo infarkto, kai ST segmentas nepakilęs, gydymas
9. Miokardo infarkto, kai ST segmentas pakilęs, gydymas 10  KŠL antrinės prevencijos priemonės
Priedas 
Literatūra
Pacientų klausimai 
Rodyklė
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Vaiko teisė į šeimos ryšius
Gediminas Sagatys
Internetu:
6,49 €
Knygyne*:
13,64 €
Kūno kultūros teorijos įvadas
Audronius Vilkas
Internetu:
2,19 €
Knygyne*:
6,69 €
Ne maisto prekių asortimentas
Regina Mieldažienė
Internetu:
1,49 €
Knygyne*:
11,84 €
Hidrochemijos praktikumas
Laimutė Malickaitė - Bunikienė, Antanas Bunikis
Internetu:
1,39 €
Knygyne*:
1,99 €
Konsulinė teisė
Zenonas Petrauskas
Internetu:
1,99 €
Knygyne*:
12,79 €
Statybos investicijų efektyvumo sistemotechninis įvertinimas
L. Ustinovičius, E.K. Zavadskas
Internetu:
1,59 €
Knygyne*:
6,99 €
Apskaitos pradžiamokslis
J. Randal Stott, Mike Truman
Internetu:
4,99 €
Knygyne*:
10,17 €
Simpleksinės paieškos statistinė teorija
Algirdas Dambrauskas
Internetu:
3,99 €
Knygyne*:
7,99 €
Transporto rūšių sąveika
Adolfas Baublys
Internetu:
3,99 €
Knygyne*:
6,35 €
Ekonomikos teorija (su  Mikroekonomikos pratybomis)
Artūras Stepanovas, Algirdas Jakutis, Laima Šečkutė, Stepan Zaicev, Vladislavas Petraškevičius
Internetu:
1,99 €
Knygyne*:
11,69 €