Uždaryti

Kūdikių maitinimas

-69%

Kūdikių maitinimas

(0 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
Leidėjas: Vaistų žinios
Išleidimo metai: 2010
Formatas: 15x21, kieti viršeliai
Puslapių skaičius: 132
ISBN ar kodas: 9789955884309
Pirkite dabar!
Internetu: 3,39 €
Knygyne*: 10,69 €
Sutaupote: 7,30 € (69%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

Mokomoji knyga "Kūdikių maitinimas" skirta medicinos, slaugos, visuomenės sveikatos studijų programų studentams, gydytojams rezidentams. Kaip metodinė priemonė gali būti naudojama įvairių specialybių gydytojams slaugytojams.

ĮVADAS

Tinkama ir sveika mityba yra vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių sėkmingą naujagimio adaptaciją bei gerą kūdikio augimą, vystymąsi ir sveikatos būklę. Jau neabejojama, kad motinos pienas yra tinkamiausias naujagimių ir kūdikių maistas, o žindymas turi ypatingą biologinį bei emocinį poveikį motinos ir vaiko sveikatai (1).
Kūdikiai auga labai greitai: per pirmuosius gyvenimo metus svoris patrigubėja, o kūno paviršiaus plotas padvigubėja. Dėl to maisto poreikis sparčiai kinta: nuo visus organizmo poreikius patenkinusio krūties pieno iki kasdieninio individualaus kintančio meniu, susidedančio iš įvairių produktų. Papildomai maitinti pradedama, kai kūdikio organizmo maisto medžiagų poreikio nebepatenkina išimtinis žindymas, t. y. apie šeštą gyvenimo mėn. (1-9).
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) kūdikių ir vaikų mitybos ekspertų rekomendacija vienareikšmė: pirmuosius 6 gyvenimo mėn. tik išimtinis kūdikio žindymas yra pats geriausias jo maitinimas (9-11).
Papildomo maisto kūdikiui reikia pradėti duoti laiku ir, atsižvelgiant į jo organizmo poreikį: juo maitinti pradedama tuomet, kai kūdikis yra tam pasiruošęs (12). Visi PSO kūdikių mitybos ekspertai rekomenduoja neduoti kūdikiui jokio papildomo maisto, kol jam nesukaks 4 mėn. (18 savaičių) (12).
Motinos pienas visus pirmuosius gyvenimo metus išlieka kaip nepakeičiamas lengvai įsisavinamų įvairių maisto medžiagų ir energijos šaltinis. Antraisiais gyvenimo metais palaipsniui šeimos maistas tampa pagrindiniu (esminiu) visų maisto medžiagų šaltiniu. PSO ir daugelis mitybos specialistų rekomenduoja žindyti kūdikį ir mažą vaiką iki 2 metų, ar net ilgiau, arba tiek laiko, kiek vaikas nori ir (ar) mama apsisprendžia žindyti (13-17).
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Skausmo samprata ir gydymas
Janė Baublienė
Internetu:
9,99 €
Knygyne*:
12,59 €
Rijimo sutrikimų šalinimas
Regina Ivoškuvienė ir kt.
Internetu:
6,49 €
Knygyne*:
6,89 €
Vestibulometrija
Viktoras Pivrikas
12,31 €
Kineziterapija po meniskų plyšimų chirurginio gydymo
Daiva Kaunaitė
Internetu:
6,19 €
Knygyne*:
6,89 €
Žmogaus raumenys
Vida Elijošaitienė, Irena Šlekienė
Internetu:
39,99 €
Knygyne*:
44,99 €
Sergančiųjų Parkinsono liga slauga
Henrikas Kazlauskas
2,46 €
Delfinų terapija Lietuvos jūrų muziejuje
Brigita Kreivienė, Mindaugas Rugelvičius
Internetu:
7,49 €
Knygyne*:
8,29 €
Pagyvenusių žmonių sveikatos priežiūra
G. Bagdonas, G. Damulevičienė, V. Lesauskaitė, J. Macijauskienė, L. Valius, D. Venskutonis, A. Visokinskas
Internetu:
19,99 €
Knygyne*:
22,99 €