Uždaryti

Lietuvių kompozitorių fortepijoniniai kūriniai jaunųjų atlikėjų kūrybiškumo ugdymo aspektu

Lietuvių kompozitorių fortepijoniniai kūriniai jaunųjų atlikėjų kūrybiškumo ugdymo aspektu

(0 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
Leidėjas: Klaipėdos universiteto leidiniai
Išleidimo metai: 2017
Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
Puslapių skaičius: 71
ISBN ar kodas: 9789955189046
Pirkite dabar!
Internetu: 6,69 €
Knygyne*: 7,39 €
Sutaupote: 0,70 € (10%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

Lietuvių kompozitorių fortepijoniniai kūriniai vis plačiau skamba pasaulyje. Koncertuodami užsienyje juos populiarina iškiliausi Lietuvos pianistai. Tarptautiniuose konkursuose ir projektuose su lietuviška muzika susipažįsta ir kitų šalių atlikėjai, noriai ją įtraukdami į savo repertuarą.
Mintis nagrinėti lietuvišką fortepijoninę muziką jaunųjų atlikėjų kūrybiškumo ugdymo aspektu kilo klausant moksleivių ir studentų koncertų, konkursų. Nors bendras atlikimo lygis yra labai išaugęs, retai išgirstame kūrybišką grojimą. Interpretacijos vienodėja, trūksta gyvos ir nuoširdžios jaunojo atlikėjo reakcijos į svarbesnius intonacijų ar harmonijos posūkius, nesijaučia džiaugsmo, patiriamo muzikuojant. Susidaro įspūdis, kad labiausiai siekiama technikos stabilumo ir per mažai dėmesio skiriama kūrybinei vaizduotei, emocijų žadinimui, jaunojo atlikėjo saviraiškai.
Metodinėje knygoje analizuojami lietuvių kompozitorių fortepijoniniai kūriniai, daugiausia dėmesio skiriant muzikiniam vaizdui, išryš-kinant kiekvieno kompozitoriaus kūrinių išskirtinumą kūrybiškumo ugdymo požiūriu. Darbas parengtas remiantis literatūros sąraše nuro-dytomis knygomis ir straipsniais. Kompozitorių kūryba nagrinėjama vadovaujantis istoriniu principu. Analizuojami tik išleisti, labiausiai pedagoginiame repertuare prigiję ir, autorės nuomone, patys įdomiausi kūriniai, kuriuos gali atlikti muzikos ir meno mokyklų moksleiviai, konservatorijų studentai. Žanriniu požiūriu daugiausia dėmesio skiriama pjesėms, tik trumpai paminint polifoninius ir stambios formos kūrinius. Metodinė knyga gausiai iliustruojama gaidų pavyzdžiais.
Suprantama, nėra vienintelio teisingo kelio, bet yra daug skirtingų būdų, kaip ugdyti kūrybiškumą, todėl tikėtina, kad autorės pateiktos mintys ir samprotavimai gali kelti diskusijų. Šiuo savo darbu autorė tikisi atkreipti dėmesį į kūrybiškumo ugdymo būtinumą, paskatinti tyrinėti šią problemą ir pasiūlyti keletą jos sprendimo būdų.
Metodinė knyga "Lietuvių kompozitorių fortepijoniniai kūriniai jaunųjų atlikėjų kūrybiškumo ugdymo aspektu" yra skirta formaliojo ir neformaliojo muzikos ,dymo įstaigose dirbantiems fortepijono pedagogams, aukštųjų mokyklų studentams, visiems, besidomintiems kūrybiško muzikavimo ir lietuvių fortepijoninės muzikos atlikimo problemomis.
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Henrikas Kačinskas
Ramunė Balevičiūtė
Internetu:
2,37 €
Knygyne*:
3,99 €
Lietuvių teatro istorija. Trečioji  knyga, 1970-1980
Sud. Irena Alekaitė
Internetu:
3,99 €
Knygyne*:
12,99 €
Mano klasika
Larisa Klimovskaja
Internetu:
5,21 €
Knygyne*:
5,71 €
Chronologinis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikos katalogas
Darius Kučinskas
Internetu:
19,19 €
Knygyne*:
22,99 €
Klausyta, stebėta, bendrauta
Irena Mikšytė
10,28 €
Muzikos kalba. Viduramžiai. Renesansas. Knyga I
Sudarė Gražina Daunoravičienė
17,94 €
Muzikos kalba. Barokas. Knyga II
Sudarė Gražina Daunoravičienė
Internetu:
16,99 €
Knygyne*:
26,51 €
Dzūkų dainininkė Marė Kuodžiūtė-Navickienė (su CD)
Sudarė ir parengė Genovaitė Četkauskaitė
6,05 €