Uždaryti

Lietuvos medingųjų augalų vardynas

-57%

Lietuvos medingųjų augalų vardynas

(0 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
Leidėjas: Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras
Išleidimo metai: 2010
Puslapių skaičius: 192
ISBN ar kodas: 9785420016725
Pirkite dabar!
Internetu: 2,49 €
Knygyne*: 5,69 €
Sutaupote: 3,20 € (57%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

Lietuvoje natūraliai auga arba auginama daugiau kaip 2000 induočių augalų rūšių. Trečdalis jų laikomi medingais.

Medingieji augalai – tai augalai, išskiriantys cukringus skysčius, kuriuos gali rinkti bitės ir paversti medumi. Tie skysčiai paprastai yra nektaras, kurį išskiria žiedinės ir nežiedinės nektarinės. Nektarą išskiria daugelio augalų žiedai, tačiau bitės dėl kūno sandaros ypatumų gali rinkti ne visų žiedų nektarą. Todėl medingaisiais augalais laikomi tik tie, kurių nektarą sugeba rinkti bitės.
Iš medingųjų augalų bitės ima ne tik nektarą, bet dažnai ir žiedadulkes. Tai svarbi ne tik medaus, bet ir kitų bičių produktų sudedamoji dalis. Taigi prie medingųjų augalų priskiriame tuos augalus, kurie teikia medui žaliavą: nektarą, lipčių, žiedadulkes ir kita.

Vardyne "Lietuvos medingųjų augalų vardynas" - pateikiami svarbesni Lietuvoje augantys ar auginami medingieji augalai. Pagrindinis kriterijus atrenkant augalus buvo jų išskiriamo nektaro, lipčiaus ar žiedadulkių kiekis ir šių žaliavų panaudojimas medui gaminti.
Vardyne yra 753 taksonų vardai šešiomis kalbomis: lietuvių, lotynų, anglų, vokiečių, lenkų ir rusų. Pagrindinė vardyno kalba – lietuvių. Po lietuviškų pavadinimų pateikiami taksonų pavadinimai lotynų ir kitomis kalbomis. Pirmiausia duodamas augalo genties pavadinimas, po to – tos genties rūšių vardai. Prie augalo genties pavadinimo skliausteliuose lietuvių ir lotynų kalbomis pateikiamas pavadinimas ir šeimos, kuriai priklauso tos genties augalai.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Žmogus, nesuvaldęs sparnuotųjų žirgų. XXI amžiaus pavojai
Rokas Subačius
Internetu:
4,49 €
Knygyne*:
10,79 €
Kodėl vyrai užmiega po sekso
Mark Leyner, Billy Goldberg
Internetu:
1,39 €
Knygyne*:
3,99 €