Uždaryti

Mažasis princas

Mažasis princas

(5 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 1 darbo diena
Leidėjas: Alma littera
Išleidimo metai: 2011
Formatas: 13x21, kieti viršeliai
Puslapių skaičius: 104
ISBN ar kodas: 9789955089629
PAVARTYTI KNYGĄ
Pirkite dabar!
Internetu: 5,99 €
Knygyne*: 7,29 €
Sutaupote: 1,30 € (18%)
Turime sandėlyje
Vilniuje atsiimk po 15 min!

Anotacija

"Svarbiausi dalykai akimis nematomi."
Antoine de Saint-Exupéry

Knygos "Mažasis princas" autorius Antoine de Saint-Exupéry, prancūzų rašytojas ir lakūnas, gimė 1900 m. Lione. Būdamas dvylikos metų, pirmą kartą pakilo į orą lėktuvu, ir šis įvykis nulėmė jo likimą: jis tapo profesionaliu lakūnu. Savo ir draugų skrydžius, dangaus ir žemės keliones jis aprašė knygose "Pietų paštas" (1929), "Naktinis skrydis" (1931), "Žemė, žmonių planeta" (1939), "Karo lakūnas" (1942) ir kt. Šios knygos išverstos į pagrindines pasaulio kalbas, taip pat į lietuvių kalbą.
 
Antrojo pasaulinio karo metais rašytojas tarnavo karo žvalgybos aviacijoje. 1943 m. parašė knygą "Mažasis princas", atnešusį jam neblėstančią šlovę. Tai klasika tapusi alegorinė pasaka, iki šiol žavinti viso pasaulio vaikus ir suaugusius žmones. A. de S.-Exupéry moko mus išminties nemoralizuodamas ir nenusileisdamas iki sentimentalumo. Tai knyga apie berniuką iš kitos planetos, apie jo tarpplanetines keliones ir sykiu išmintingas pasakojimas apie žmogaus lemtį.
 
Rašytojas žuvo 1944 m. liepos 31 d. vykdydamas karinę užduotį.

Iš prancūzų kalbos vertė Pranas Bielauskas

ĮŽANGA

Kartą, kai man buvo šešeri, knygoje apie pirmykščią girią, pavadintoje Šiaip pasakojimai, pamačiau nuostabų paveikslėlį. Ten buvo nupieštas smauglys, ryjantis kažkokį žvėrį. Štai to piešinio kopija.
Knygoje buvo parašyta: „Smaugliai praryja visą savo auką nekramtydami, užtat jie negali nė krustelėti ir pusę metų miega ją virškindami".
Tada daug mąsčiau apie džiunglių nuotykius ir galiausiai spalvotu pieštuku man pavyko nupaiš yti savo pirmąjį piešinį. Piešinį numeris 1. Jis atrodė taip:
Savo šedevrą parodžiau suaugusiems žmonėms ir paklausiau, ar jiems mano piešinys baisus. Jie atsakė:
- Kodėl skrybėlė turėtų būti baisi?
Bet aš buvau nupiešęs ne skrybėlę, o smauglį, kuris virškina dramblį. Tada nupiešiau vidų, kad suaugusieji galėtų suprasti. Jiems visada reikia pa-aiškinti. Mano piešinys numeris 2 atrodė taip:
 
Suaugusieji man patarė nepiešti smauglių nei iš išorės, nei iš vidaus, o verčiau domėtis geografija, istorija, aritmetika ir gramatika. Todėl būdamas še-šerių atsisakiau puikios dailininko karjeros. Patyręs nesėkmę su piešiniais numeris 1 ir numeris 2, labai nusiminiau. Suaugusieji niekad nieko nesupranta patys, o vaikams pabosta visą laiką jiems aiškinti ir aiškinti...
Tad turėjau rinktis kitą profesiją ir išmokau vairuoti lėktuvus. Apskridau jais beveik visą pasaulį. Ir geografija man iš tikrųjų labai pravertė. Aš įstengdavau iš pirmo žvilgsnio atskirti Kiniją nuo Arizonos. Tai labai naudinga, jei pasiklysti naktį.
Per savo gyvenimą man teko be galo daug ben-drauti su begale rimtų žmonių. Aš ilgai gyvenau tarp suaugusiųjų. Prisižiūrėjau į juos iš labai arti, bet mano nuomonė apie juos ne kaži kiek pagerėjo.
Kai sutikdavau suaugusįjį, kuris man atrodydavo truputį nuovokesnis už kitus, išbandydavau jį savo piešiniu numeris 1, kurį išsaugojau. Norėdavau sužinoti, ar tas žmogus iš tikrųjų ką nutuokia. Bet visada išgirsdavau tą patį atsakymą: „Tai skrybėlė". Todėl daugiau nebesikalbėdavau su juo nei apie smauglius, nei apie pirmykščias girias, nei apie žvaigždes. Nusileisdavau iki jo lygio, ir mudu šnekėdavomės apie bridžą, golfą, politiką ir kaklaraiščius. Ir tas suaugėlis būdavo labai laimingas susipažinęs su tokiu protingu žmogumi...

Atsiliepimai

2011 m. gegužės 04 d.
klasika
skaityti visiems
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Mažasis princas
Antoine de Saint-Exupéry
Internetu:
11,39 €
Knygyne*:
15,19 €
Žemė, žmonių planeta
Antoine de Saint-Exupéry
Internetu:
4,60 €
Knygyne*:
5,16 €
Nusikaltimas ir bausmė (Mokinio skaitiniai)
Fiodoras Dostojevskis
Internetu:
3,99 €
Knygyne*:
4,49 €
Sidharta
Hermann Hesse
Internetu:
5,59 €
Knygyne*:
6,29 €
Fiesta (Mokinio skaitiniai)
Ernest Hemingway
Internetu:
5,50 €
Knygyne*:
6,09 €
Dangus neturi išrinktųjų
Erich Maria Remarque
Internetu:
3,99 €
Knygyne*:
7,99 €
Peras Giuntas (Mokinio skaitiniai)
Henrikas Ibsenas
3,98 €
Dekameronas
Giovanni Boccaccio
Internetu:
11,58 €
Knygyne*:
14,99 €