Uždaryti

Mumija, arba Ramzis Prakeiktasis

-71%

Mumija, arba Ramzis Prakeiktasis

(8 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 3-6 darbo dienos
Leidėjas: Eridanas
Išleidimo metai: 2008
Formatas: 17x25, kieti viršeliai
Puslapių skaičius: 351
ISBN ar kodas: 9789986972242

Knyga šiuo metu NEPARDUODAMA

Tačiau jus tikrai sudomins

KNYGŲ IŠPARDAVIMAS

arba

TOP NAUJIENA

Slaptoji Lietuvos istorija. Nutylėti pasakojimai apie aisčius, pervadintus baltais!

Anotacija

Anne Rice, viena žymiausių šiuolaikinių JAV rašytojų, gimė 1941 m. spalio 4 d. Naujajame Orleane. Jos romanai "Interviu su vampyru" (filmas su Tomu Kruzu, Bradu Pitu bei Antonijum Banderasu sumušė visus populiarumo rekordus), "Mumija", "Operos kastratai" bei kiti yra išversti į 28 pasaulio kalbas ir išleisti 100 milijonų egzempliorių tiražu. Anne Rice neabejotinai yra populiariausia šiuolaikinė rašytoja pasaulyje.

"Stulbinanti siaubo ir romantikos pynė. Ramzis ir jo moterys - nuostabūs, stiprūs tipažai, kupini žmogiškų ydų."

ATLANTA JOURNAL

Galų gale archeologas Lourensas Stratfordas pasiekia savo gyvenimo tikslą - Egipte atranda neišplėštą Ramzio Didžiojo kapavietę.

Prieš tūkstančius metų išgėręs gyvybės eliksyro, Ramzis, tapęs nemirtingu, yra pasmerktas nuolat prisikelti ir sujaukti jo žavesiui negalinčių atsispirti moterų gyvenimus. Taip atsitiko prieš du tūkstančius metų, kai Ramziu Prakeiktuoju susižavėjo Egipto karalienė Kleopatra, Julijaus Cezario ir Marko Antonijaus meilužė. Taip atsitinka ir dvidešimtojo amžiaus pradžioje Londone, kur jo apžavams ir nežabotam seksualumui neatsispiria didžiulio turto paveldėtoja Džulija Stratford. Tačiau Ramzis prakeiktas ir jo prakeiksmas iš esmės pakeis gyvenimus visų žmonių (netgi mirusios Kleopatros), su kuriais jį suves likimas.

Iš anglų kalbos vertė Vlada Baubonienė

Recenzija

Recenzijos autorius: © Agnė Mikalauskaitė, www.skaityta.lt

Turbūt nesumeluosiu, jei pasakysiu, kad kaip ir dauguma skaitytojų su Anne Rice susipažinau po 1994 metų filmo „Interviu su vampyru“. Kadangi filmo nepakako, puoliau ieškoti istorijos tęsinio ir taip suradau ne tik „Vampyrų Kronikas“ (Vampire Chronicles), bet ir Mayfair Raganų (Mayfair Witches) seriją bei daugelį kitų šios rašytojos knygų. Visos minėtos knygos buvo skaitomos originalia anglų kalba. Ir vos prieš porą savaičių man į rankas pateko Eridano išleistas Anne Rice romanas „Mumija arba Ramzis Prakeiktasis“. Tik atsivertus pirmą puslapį buvo labai smalsu, ar įmanoma perteikti rašytojos sukurtą mistinį pasaulį sklandžia ir savitų atspalvių turinčia lietuvių kalba. Ir tikrai, džiugu pripažinti, jog vertėjos darbas atliktas puikiai.
Romanas „Mumija arba Ramzis Prakeiktasis“ nukelia mus į tvankią Egipto dykumą, kur archeologas Lourensas Stratfordas suranda faraono Ramzio Antrojo kapavietę. Keliomis senovės kalbomis išraižytos durys perspėja prašalaičius, kad viduje ilsisi didingas karalius, atradęs nemirtingumo paslaptį. Nespėjęs pasidžiaugti savo sėkme, archeologas miršta, o faraono palaikai ir kitos kapavietės brangenybės nugabenamos į Londoną, jo dukters Džiulijos namus. Ten, daugiau kaip po dviejų tūkstantmečių karalius pabunda iš mumijos sąstingio stulbinančios išvaizdos vyro pavidalu...
Šioje vietoje skaitytojai turbūt prisimins visiem gerai žinomą filmą „Mumija“ (1999m.). Ne, tai ne sutapimas. Šis romanas buvo rašomas būtent kaip scenarijus minėtam filmui. Tačiau, kai prodiuseriai pateikė rašytojai nuotykinio fantastinio veiksmo filmo koncepciją, Anne nusprendė pasitraukti iš projekto ir išleisti knygą kietu viršeliu. Visi žinome, kaip baigėsi režisierių užmojai – prieš porą mėnesių Lietuvos kino teatruose jau trečioji Mumijos dalis: „Drakono imperatoriaus kapas“. Bet grįžkime prie Anne Rice pasaulio, kuriame nėra nei Kinijos, nei bejausmio imperatoriaus, trokštančio užvaldyti pasaulį, ar atšiaurios numirėlių armijos.
Rašytojos kuriami charakteriai daug sudėtingesni. Jiems nesvetimi tokie žmogiški jausmai kaip baimė, smalsumas, meilės troškimas. Atskiro žavesio suteikia visiem gerai žinomos pasaulio istorijos perpasakojimas nemirtingų veikėjų akimis. Ir niekada nežinai, ar tai, kas perskaityta, vyko iš tiesų, ar buvo sukurta rašytojos lakios vaizduotės.
...nepabūgusi senovės paslapčių Džiulija priima Ramzį savo namuose kaip svečią ir užsimoja supažindinti jį su naujuoju pasauliu. Londone ima sklisti kalbos apie po miestą vaikščiojančią mumiją. Faraonas nusprendžia keliauti į Egiptą atsisveikinti su savo praeitimi ir tam kartui pasislėpti nuo akylų akių. Džiulijos sužadėtinis, dėdė ir pusbrolis kategoriškai atsisako išleisti ją į kelionę vieną su keistuoju vyriškiu ir keliauja kartu...
Čia savo apžvalgą ir baigsiu. Ką viename Kairo archeologijos muziejų suras Ramzis bei kaip susiklostys Džiulijos ir jos giminaičių likimai – turėsite sužinoti patys (jei perskaitysite knygą iki paskutinio puslapio).

Skaityti daugiau Suskleisti

Atsiliepimai

2016 m. rugsėjo 30 d.
Lina
Labai įdomi knyga. Kas skaitė ką nors iš vampyrų kronikų, tiems tikrai patiks!
2011 m. rugsėjo 02 d.
Giedrius
Nesuprantu kodel tiek mazai jos knygu isleista lietuviskai? Geriausia, populiariausia ir nieks negali isverst ir isleist?
2011 m. vasario 10 d.
toma
labai įdomi knyga, labai patiko,
2009 m. gruodžio 20 d.
lukas
10 balu
2008 m. rugsėjo 02 d.
Kazas
Man taip regis, filmo kūrėjai irgi skaitė šį romaną, bet padarė daug ką savaip.
2008 m. rugpjūčio 04 d.
Roma
Efektingas romanas, negali likti abejingas gerai charakterizuotiems personažams. Super.
2008 m. liepos 28 d.
Luka
Geras romanas, gera mintis - mirusiems ne vieta tarp gyvųjų.
2008 m. liepos 19 d.
Gabija
Labai patiko. Itin talentingai pavaizduotos romano moterys - XX amžiaus emancipantė Džulija bei senojo Egipto valdovė, gražuolė ir pasileidėlė Kleopatra. Nuostabiai lyginamas jų jausmingumas, seksualumas. Hipnotizuojanti knyga.
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Prakeiktųjų karalienė (trečioji "Vampyrų kronikų" knyga)
Anne Rice
Internetu:
3,99 €
Knygyne*:
9,99 €
Septynios baimės dienos. LFB-3
Ieva Žilionė
Internetu:
1,99 €
Knygyne*:
4,63 €
Angelų sniegas
Danutė Bindokienė
Internetu:
1,99 €
Knygyne*:
3,29 €
Pasaulių karas
Herbert George Wells
Internetu:
2,59 €
Knygyne*:
5,39 €
Žarijos miestas. Pabėgimas yra vienintelė viltis
Jeanne DuPrau
Internetu:
1,99 €
Knygyne*:
5,99 €
Chaoso Dainius. Senojo Meistro istorijos, 1 knyga
Saulė Zujūtė
Internetu:
1,69 €
Knygyne*:
7,30 €
Caro Žirnio slaptoji tarnyba
Andrejus Belianinas
Internetu:
1,99 €
Knygyne*:
6,69 €
Vaikystės pabaiga
Arthur C. Clarke
Internetu:
3,49 €
Knygyne*:
7,79 €
Geležinis kulnas
Jack London (Džekas Londonas)
Internetu:
2,59 €
Knygyne*:
7,59 €
Erdvėlaivių kariai
Robert A. Heinlein
Internetu:
2,59 €
Knygyne*:
5,49 €