Uždaryti

NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Omniva ir LP Express terminalus Lietuvoje
Nepriklausomybės gvardija

Nepriklausomybės gvardija

(1 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Omniva ir LP Express terminalus Lietuvoje
Leidėjas: Mažoji leidykla
Išleidimo metai: 2018
Formatas: 17x24, kieti viršeliai
Puslapių skaičius: 450
ISBN ar kodas: 9786098218022
Kitas knygos viršelis
SKAITYTI IŠTRAUKĄ
Pirkite dabar!
Internetu: 20,99 €
Knygyne*: 24,99 €
Sutaupote: 4,00 € (17%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

Vieno pagrindinių Sąjūdžio steigėjų Artūro A. Skučo knyga „Nepriklausomybės gvardija“ pasakoja apie sudėtingą ir itin svarbų Lietuvos istorijos laikotarpį – Atgimimą, kovą už nepriklausomybę ir pirmuosius mūsų šalies gynybos žingsnius.

Prasidėjus Lietuvos atgimimui 1988 metais, po ilgo okupacijos ir priespaudos laikotarpio, šalyje sklandė vilties ir laisvės nuojauta. Įsikūrė Sąjūdis – visuomeninis judėjimas, kuris siekė atkurti Lietuvos valstybingumą. Tuo pat metu buvo įsteigtas ir savanorių judėjimas, neoficialiai pavadintas Nepriklausomybės gvardija, kuris vėliau tapo Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Apsaugos skyriumi. Jį įkūrė ir jam vadovavo Artūras A. Skučas.

„Nepriklausomybės gvardija“ – tai iš pirmų lūpų papasakota istorija apie 1991 metų Sausio 13-osios įvykius ir apie tuometinių Aukščiausiosios Tarybos rūmų gynybą. Gynėjų branduolį sudarė būtent Nepriklausomybės gvardijos vyrai, kurie praleido rūmuose ne vieną dieną ir savaitę, organizavo, planavo rūmų gynybą ir kasdien gyveno laukdami atakų, menkai ginkluoti, tačiau išradingai išnaudoję visas turimas priemones ir pasiryžę aukotis už Lietuvą.

Jau vėliau Apsaugos skyriui teko saugoti oficialius šalies svečius, Monetų kalyklą ir kitas svarbias institucijas. O dar viena itin sudėtinga užduotis teko po Medininkų žudynių, kai Apsaugos skyrius organizavo ligoninėje vienintelio tragediją išgyvenusio liudininko Tomo Šerno apsaugą.

„Nepriklausomybės gvardija“ – tai istorinė knyga, kupina iki šiol visuomenei mažai žinomų faktų apie skaudžiausius ir svarbiausius mūsų šalies įvykius, apie atgimusią mūsų šalies gynybą tuomet, kai jos labiausiai reikėjo – tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Knyga papildyta svarbiausių to meto dokumentų faksimilėmis ir istorinėmis nuotraukomis.

Artūras A. Skučas (g. 1961 m.) – Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, vienas iš pagrindinių Sąjūdžio įkūrėjų, buvo „Sąjūdžio žinių“ redaktorius, architektas. Būrė savanorius, vėliau tapusius Aukščiausios Tarybos Apsaugos skyriaus darbuotojais. A. Skučas šiam skyriui vadovavo iki 1993 m.
Turi keturis vaikus. Yra išleidęs prisiminimų knygą „Pėstininko užrašai“ bei du eilėraščių rinkinius – „Kai ateina diena“ (2005) ir „Einu“ (2006), iliustruotus jo paties piešiniais ir nuotraukomis. Antra poezijos knyga yra išversta į anglų kalbą. Taip pat yra surengęs tris fotografijos parodas.
Artūras A. Skučas yra atsargos pulkininkas leitenantas, Vyčio kryžiaus Riterio kavalierius.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
The heraldry of Lithuania
Parengė Rimša Edmundas
Internetu:
13,19 €
Knygyne*:
16,59 €
The Population of Lithuania
Stasys Vaitekūnas
Internetu:
5,19 €
Knygyne*:
6,79 €
Ištikimi draugai, negailestingi žudikai
Slava Katamidzė
Internetu:
6,99 €
Knygyne*:
17,99 €
Individas istorinėje bendrijoje. Kultūrinės regionalistikos pagrindai
Tomas Kačerauskas
Internetu:
14,19 €
Knygyne*:
18,99 €
Neįsisavinta praeitis. Holokaustas Lietuvoje
Robert van Voren
Internetu:
4,49 €
Knygyne*:
8,79 €
Pasivaikščiojimai po Vilnių ir jo apylinkes
Adomas Honoris Kirkoras
Internetu:
11,56 €
Knygyne*:
13,00 €
Moderniosios Lietuvos kūrimas
Tomas Balkelis
Internetu:
6,99 €
Knygyne*:
7,99 €