Uždaryti

Parnaso papėdėje. 115-os istorinių ir mitologinių fraziologizmų žodynas

-61%

Parnaso papėdėje. 115-os istorinių ir mitologinių fraziologizmų žodynas

(0 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 3-6 darbo dienos
Leidėjas: Eugrimas
Išleidimo metai: 2007
Formatas: 11x17, minkšti viršeliai
Puslapių skaičius: 152
ISBN ar kodas: 978-9955-682-
PAVARTYTI KNYGĄ

Anotacija

Ši knygelė "Parnaso papėdėje", kviečianti į mūzų lankomą Parnaso papėdę, yra skirta tiems, kurie supranta, jog Europos kultūrą, lyg Atlantas ant savo pečių dangaus skliautą, laiko iš Antikos pasaulio sklidusi ir tebesklindanti išmintis, sąmojus ir saiko kultas, kurie yra žingeidūs lyg Odisėjas, ir nori tapti iškalbūs kaip Ciceronas, taigi - mokiniams, studentams.

Šioje knygelėje surinkta nemažai pastovių, vaizdingų 5 žodžių junginių - posakių, kuriuose minimas bent vienas mitologinis, legendinis ar istorinis Antikos personažas, įvykis, žmogus. Tie posakiai dažniausiai vartojami norint labiau išryškinti mintį, nustebinti ar pabrėžti, sukelti tam tikrų asociacijų. Tas, kam tenka daug bendrauti su išsilavinusiais žmonėmis, stengiasi rasti istorinių, mitologinių ar kitų paralelių šiuolaikinio gyvenimo įvykiams ir situacijoms apibūdinti, tačiau ne kiekvienas turi laiko vartyti didžiulius Plutarcho, Livijaus, Herodoto arba enciklopedijų tomus, kurių skaityti be mokslinių komentarų dažnai neįmanoma.
Žinoma, yra nemažai žinynų ir žodynų, ten daug ką galima atrasti greičiau, bet tokiuose leidiniuose pateiktos žinios, tarkim, apie visą Hanibalo gyvenimą, skubančiam žmogui gali pasirodyti nereikalingos, kai jam rūpi išsiaiškinti tik tai, ką reiškia garsusis posakis „Hanibalas prie vartų!", arba norisi sužinoti, kada sakytina „Kaudijaus tarpeklis", nesiknaisiojant po visą romėnų karų su samnitais istoriją.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis