Uždaryti

Rezistencijos pradžia. 1941-ųjų Birželis: dokumentai apie šešių savaičių laikinąją Lietuvos Vyriausybę

-30%

Rezistencijos pradžia. 1941-ųjų Birželis: dokumentai apie šešių savaičių laikinąją Lietuvos Vyriausybę

(0 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
Leidėjas: Jungtinės spaudos paslaugos
Išleidimo metai: 2012
Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
Puslapių skaičius: 110
ISBN ar kodas: 9786099515861
Pirkite dabar!
Internetu: 3,29 €
Knygyne*: 4,69 €
Sutaupote: 1,40 € (30%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

"Rezistencijos pradžia. 1941-ųjų Birželis: dokumentai apie šešių savaičių laikinąją Lietuvos Vyriausybę" - knyga apie šešių savaičių laikinąją Lietuvos Vyriausybę.
Ją autorius parašė išgirdęs laikinosios Lietuvos Vyriausybės kritikų pasisakymus, nes sujaudino laikinosios vyriausybės vadovo, literatūros mokslininko Juozo Ambrazevičiaus-Brazaičio pelenų parvežimas į Lietuvą ir dalies inteligentų protestai, kodėl pelenai laidojami su valstybės ir bažnyčios pagarba. Antisovietinės ir antinacinės rezidencijos dalyvio, politiko ir visuomenės veikėjo, buvusio Lietuvos laikinosios vyriausybės vadovo Juozo Ambrazevičiaus-Brazaičio palaikai amžinam poilsiui atgulė Kaune, Prisikėlimo bažnyčios šventoriuje.

„Pamačiau, kad protestuojantieji pagal tai, ką jie šneka, neturi gero supratimo apie laikinosios Vyriausybės veiklą ir sąlygas, kuriomis ji, nors vieną okupantą keitė kitas, vis dėlto atkūrė lietuvišką, o ne sovietinę krašto administraciją“, – teigia V. Landsbergis.  „Tegul žino apie faktus, kaip ir kada prasidėjo laisvės norinčios Lietuvos pasipriešinimas. Aš ir pavadinimą daviau - „Rezistencijos pradžia“, - sako V. Landsbergis.

Knyga "Rezistencijos pradžia. 1941-ųjų Birželis: dokumentai apie šešių savaičių laikinąją Lietuvos Vyriausybę" - tai dokumentų rinkinys ir profesoriaus mintys apie tai, tuos įvykius.

 "Taip jau atsitiko, kad pagarbos ženklas seniai mirusiam rezistentui Juozui Ambrazevičiui – Brazaičiui sukėlė dalyje Lietuvos inteligentijos protestų ir prieštaravimų bangą. Susidarė įspūdis, kad apie 1941 m. Birželio sukilimą ir Lietuvos Laikinosios Vyriausybės veiklą tiesiog per mažai žinoma, visa matoma tik vienu tuometinės Vokietijos genocidinės politikos kampu. Todėl parengiau dokumentų rinkinį, pridėjęs ir savo požiūrius, ir taip atsirado per 100 puslapių knyga,“ - teigia Vytautas Landsbergis.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Baltijos Valstybių vienybės idėja ir praktika 1918-1940 metais
Zenonas Butkus
Internetu:
12,31 €
Knygyne*:
16,42 €
Lietuvos Helsinkio grupė (dokumentai, atsiminimai, laiškai)
Sud. Viktoras Petkus, Živilė Račkauskaitė, Mindaugas Uoka
Internetu:
5,79 €
Knygyne*:
6,84 €
Žemaitijos valsčių surašymas 1537-1538 m.
Andrius Mackavičius
Internetu:
6,34 €
Knygyne*:
11,51 €
Lietuvos kultūra sovietinės ideologijos nelaisvėje, 1940–1990
Sud. Juozapas Romualdas Bagušauskas, Arūnas Streikus
6,15 €