Uždaryti

Sabrielė

-67%

Sabrielė

(3 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
Leidėjas: Bonus Animus
Išleidimo metai: 2009
Formatas: 15x22, minkšti viršeliai
Puslapių skaičius: 261
ISBN ar kodas: 9789955754138
Pirkite dabar!
Internetu: 2,49 €
Knygyne*: 7,49 €
Sutaupote: 5,00 € (67%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

"Sabrielė" – pirma lietuvių skaitytojų pažintis su pasaulyje kultiniu fantazy žanro autoriumi australiečių rašytoju Garth Nix ir jo į 30 kalbų išversta trilogija "Senoji karalystė" ("Sabrielė" – pirmoji trilogijos knyga).

Iš pirmo žvilgsnio tai tipiškas fantazy žanro kūrinys. Veiksmas vyksta Ancelstjere ir Senojoje karalystėje, kurias skiria milžiniška Siena. Ancelstjeras panašus į daugelį XX a. pradžios Europos šalių su besivystančios technikos užuomazgomis, o Senojoje karalystėje nėra jokios technikos ir viešpatauja magija. Be to, Senąją karalystę vis taikosi užpulti iš Mirties karalystės ištrūkę mirties tarnai. Nuo pavojų karalystę saugo Didžiosios Chartijos magiją įvaldę burtininkai, iš kurių pats galingiausias – Aborsenas. Veiksmas įsisiūbuoja, kai Ancelstjero koledže besimokanti Aborseno dukra Sabrielė gauna iš tėvo žinią su užuomina, jog privalo grįžti į Senąją karalystę, nes joje nutiko kažkas labai baisaus.

Fantazy žanro štampai Garth Nix naudojami drąsiai keičiant jų turinį. Sakysim, nekromantas Aborsenas gina nuo Mirties viską, kas gyva, o skambindamas keistais varpeliais siunčia į Mirtį priešus arba pats paskui juos iškeliauja. Žanrui būdingi požymiai tuo ir baigiasi, nes knygoje pilna visko, kas vienus skaitytojus paverčia jos priešas, o kitus – ištikimais gerbėjais (tarp pastarųjų – karštas "Sabrielės" gerbėjas, pasaulinio garso rašytojas P. Pullman).
Kažkam"Sabrielė" – "žiauri pasaka", bet daugeliui – mistiška ir romantiška atmosfera persmelkta istorija, primenanti Neil Gaiman ,,Žvaigždžių dulkes“. Romano recenzentai nėra vieningi, apibrėždami knygos adresatą. Dalis jų mano, kad tai paaugliai, bet daugelis (taip pat ir knygos autorius) įsitikinę, jog knyga tinka bet kokio amžiaus skaitytojams su lakia fantazija.

Iš anglų kalbos vertė Vytautas Tunkūnas


 

Atsiliepimai

2018 m. spalio 10 d.
Gintarė
patiko
2011 m. birželio 28 d.
ewa
super!
2011 m. sausio 27 d.
ewa
be galo patiko...
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Žvaigždžių dulkės
Neil Gaiman
Internetu:
2,59 €
Knygyne*:
5,29 €
Jošua failai. Nematomas miestas
M. G. Harris
Internetu:
1,99 €
Knygyne*:
10,14 €
Kerėtoja. Nemirtingojo Nikolo Flamelio paslaptys 3
Michael Scott
Internetu:
2,99 €
Knygyne*:
6,99 €
Konanas. Chaoso širdis
Robert Jordan
Internetu:
2,39 €
Knygyne*:
3,99 €