Uždaryti

Šantaramas (minkšti viršeliai)

-27%

Šantaramas (minkšti viršeliai)

(16 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
Leidėjas: Tyto alba
Išleidimo metai: 2011
Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
Puslapių skaičius: 759
ISBN ar kodas: 9789986168553
SKAITYTI IŠTRAUKĄ
Pirkite dabar!
Internetu: 8,49 €
Knygyne*: 11,49 €
Sutaupote: 3,00 € (27%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

Gregory David Roberts (Gregoris Deividas Robertsas; g. 1952 m. Melburne, Australijoje) - unikalios biografijos rašytojas. Dar studijuodamas filosofiją ir politologiją, jis po skyrybų prarado teises į savo trimetę dukrą. Jaunasis tėvas paguodą rado heroine, o skolas padengė, plėšdamas bankus. Nuteistas dešimčiai metų, netrukus jis pabėgo iš geriausiai saugomo Australijos kalėjimo ir nelegaliai atsidūrė Bombėjuje. Čia ir prasidėjo jo "tikrasis" gyvenimas: prekyba ginklais, žmonėmis ir narkotikais, pagalba vargšams, meilė Indijai ir vienai moteriai. "Šantaramas" - tai dešimt Robertso gyvenimo metų Bombėjaus lūšnynuose, mafijos prieglobstyje, užburianti istorija, parašyta Frankfurto kalėjime, kur galiausiai atsidūrė autorius. Šiandien jis gyvena Bombėjuje ir Ženevoje, rašo romano tęsinį, o jo knyga "Šantaramas" pelnytai tapo literatūriniu triumfu, nepakartojamu, su meile ir įkvėpimu nupieštu Indijos portretu.

Buvau ginklų prekiautojas, kontrabandininkas, klastotojas. Trijuose žemynuose buvau pančiojamas grandinėmis, mušamas, badomas, marinamas badu. Kariavau. Pakliuvau į pačią ugnį. Ir likau gyvas, o kiti žmonės žuvo. Dauguma jų buvo geresni už mane, tiesiog jų gyvenimą sugniuždė klaidos, suniokojo viena pikta kažkieno neapykantos, meilės ar abejingumo akimirka. O aš juos laidojau, daug užkasiau tokių vyrų, o jų istorijas ir jų gyvenimus sielvartas sulydė su manuoju.
Bet mano istorija prasideda ne nuo jų ir ne nuo mafijos: reikia grįžti į pirmą dieną Bombėjuje. Teko susitepti rankas, nes taip buvo lemta. Man krito sėkminga korta, kai sutikau Karlą Saranen. O nuo tos akimirkos, kai pažvelgiau jai į žalias akis, krito kita korta. Taigi ši istorija prasideda kaip visos – nuo moters, miesto ir trupučio sėkmės.

Iš anglų kalbos vertė
Danguolė Žalytė

Knygos "Šantaramas" tęsinys - "Kalno šešėlis"

Recenzija

Recenzijos autorius: Mindaugas Peleckis, www.mpeleckis.eu
Stora (750 puslapių), į penkias netrumpas dalis suskirstyta knyga dailiu viršeliu, o svarbiausia – itin spalvingas turinys. Tad neprailgsta.

Apie knygos autorių sklando netgi legendą. Gimė jis kaip Gregory‘s Johnas Peteris Smithas (daug pasakanti pavardė) 1952-ųjų birželį (tiksli data nutylima) Melburne, Australijoje. Dabar jo knygai net specialus tinklalapis sukurtas (www.shantaram.com), o anksčiau rašytojas buvo banko plėšikas, pabėgęs iš Pentridžo kalėjimo („Žinojimo koledžo“) 1980-aisiais. Teisybės vardan reikėtų pažymėti, kad 1997-aisiais šį nuo 1850 m. veikusį Australijos kalėjimą uždarė, tad bent jau jame rašytojui pasėdėti nebeteks. Apie šiame kalėjime sukeltą gaisrą sukurtas puikus filmas „Ghosts... Of The Civil Dead“, kurio muzikos autorius - Nickas Cave‘as.

O štai rašytojas, pabėgęs iš kalėjimo, dešimt metų leido Indijoje. Visos jo bėdos prasidėjo, kai po skyrybų su žmona sėdo ant heroino. Išgarsėjo kaip „džentelmeniškas banditas“, nes apiplėšdavo mandagiai, pasakydamas „prašau“, „ačiū“. 1990 m. Visgi G. D. Robertsas buvo sugautas veždamas heroiną į Vokietiją, ir jam teko dar pasėdėti kalėjime. Ten ir gimė „Šantaramas“, kurį niekšai kalėjimo prižiūrėtojai dukart buvo sunaikinę. Bet, žinome, rankraščiai nedega, o geros atminties mandagusis plėšikas romaną vėl parašė. Jis tikino, kad viskas, kas aprašyta, yra tikra (vadinamasis roman à clef). Po romano parašymo, nė kiek tuo neabejojame, jis pradėjo naują gyvenimą (be narkotikų, nusikaltimų ir pan.).

Knygoje – kiek tūkstančio ir vienos nakties nuotykius primenantys pasakojimai apie Bombėjaus lūšnynus, mafiją, afganų prekeivius narkotikais ir dar daug kitų įdomių istorijų.

Įdomiau už „Lūšnynų milijonierių“, įtraukia, pakeri egzotika. Ko gi dar reikia geram romanui?


Skaityti daugiau Suskleisti

Atsiliepimai

2017 m. gegužės 23 d.
Vaida
Stora knyga ,bet neprailgo skaitant ,nes labai įtraukianti viskas taip įtaigiai aprašyta kad pasijauti lyg ten dalyvautum . Verčianti susimastyti knyga . Rekomenduoju .
2017 m. vasario 16 d.
Margarita
Esu lituanistė,myliu knygas,daug jų perskaiciusi,bet ši...turbūt gyvenimo knyga,ypač sugrįžus iš Indijos.
2016 m. liepos 25 d.
rytis
Fantastiška knyga- tokių nuotykių patyręs ir likęs gyvas raštyojas filosofas dar sugeba taip profesionaliai viską sudėti į knygą. Tai atradimas ir atgaiva po 80% spausdinamo šlamšto...
2016 m. birželio 21 d.
Vyshnia
Tobulai idomi knyga, labai tikiuosi kad bus isleistas tesinys.
2014 m. kovo 12 d.
Indrė
O man kazko siek tiek truko, kad knyga galeciau pavadinti puikia. Gera taip, bet ne puiki. Gal per daug bereikalingo smulkmeniskumo, gal per mazai ipintos intrigos, kuri skatintu "suryti" knyga. Kai perskaitai visa knyga, tik tada supranti, kiek unikaliu isgyvenimu joje yra. Taciau kiekvieno skyriaus pabaiga nesukuria intrigos, verciancios paskaityti dar ir dar viena puslapi su mintimi " negaliu padeti, nes ziauriai idomu, kaip bus toliau".
2014 m. kovo 04 d.
asta
labai puiki knyga, laukiam tesinio...
2014 m. sausio 24 d.
roza
Man labai patiko. Manau ir filmas butu labai idomus.
2013 m. liepos 31 d.
gigi
Labai patiko! Nenuvalkiota, tikra, gražu...
2013 m. liepos 05 d.
sonata
nieko gero, gana nuobodoka, nesulyginti su J. Ivanauskaites kelioniu knygomis
2013 m. birželio 19 d.
InBl
Labai įdomi knyga, verta paskaityt!
2013 m. balandžio 02 d.
Dalius
Pritariu dzzz, labai gera knyga !
2013 m. kovo 25 d.
Vitalija
Niekada nertraukė į Indiją, bet knyga super.
2012 m. lapkričio 08 d.
Monika
visai nepatiko
2012 m. balandžio 05 d.
dzzz
perskaičiau dar prieš vykstant į Indiją, paliko didelį įspūdį, bręstu pakartot ir grįžus iš kelionės, jei kas abejojate pirk ar ne, vienareikšmiškai sakau TAIP, knyga su svoriu
2012 m. sausio 23 d.
A/Z
Super knyga!
2011 m. gruodžio 12 d.
as
labai patiko
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Kalno šešėlis (Šantaramo tęsinys)
Gregory David Roberts
Internetu:
10,99 €
Knygyne*:
22,29 €
Viki - Viktoras
Birutė Žymantienė
8,62 €
Jūra – mano skaistykla
Vidmantas Urbonas
Internetu:
1,99 €
Knygyne*:
8,62 €
Novužės krašto vaikai (6 tomas)
Bernardas Aleknavičius
11,56 €
Konstantinas Tiškevičius ir Neris, arba Kelionė ir Knyga
Reda Griškaitė
Internetu:
15,79 €
Knygyne*:
21,79 €
Didžiuojuosiu savo tėvu
Gintautas Česnys
6,37 €
Pelkynės princas
Rory Steward
Internetu:
2,71 €
Knygyne*:
3,08 €
Ir vaikai gynė laisvę
Sud. Aldona Daugilytė
3,12 €
Visada tolimi – niekada svetimi
Janina Survilaitė
Internetu:
1,49 €
Knygyne*:
4,29 €