Uždaryti

NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Omniva ir LP Express terminalus Lietuvoje
Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai

-21%

Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai

(0 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 1 darbo diena
NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Omniva ir LP Express terminalus Lietuvoje
Leidėjas: Obuolys
Išleidimo metai: 2018
Formatas: 17x24, kieti viršeliai
Puslapių skaičius: 640
ISBN ar kodas: 9786090404591

Knyga šiuo metu NEPARDUODAMA

Tačiau jus tikrai sudomins

KNYGŲ IŠPARDAVIMAS

arba

TOP NAUJIENA

Įveiktas nerimas: pirmiausia pabaisą paverskime gražuole!

Anotacija

„Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“ – nemari literatūros klasika, kūrinys, išgarsinęs čekų rašytoją Jaroslavą Hašeką, ir vis dar daugelio su pasimėgavimu cituojamas įvairiose gyvenimo situacijose.

Kai tik prasideda Pirmasis pasaulinis karas geros prigimties ir garbingas Šveikas pašaukiamas tarnauti ir tampa ištikimiausiu Austrijos-Vengrijos kariuomenės kariu. Jo nevykę bandymai patekti į frontą kuo puikiausiai jį nuo to apsaugo.

Žaidimas kortomis, girtuokliavimas ir sugebėjimas tapti kliuviniu padeda išradingajam Šveikui pasinaudoti savo neįtikėtinai genialiu gudrumu ir susitarti su visais – gydytojais, policininkais, dvasininkais, kariais. Tai mažo žmogaus, patekusio į didžiulę biurokratinę sistemą, istorija. „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“ sujungia žaismingą tekstą ir aštrią satyrą ir atskleidžia niūrų karo beviltiškumą.

Šveikas – pasaulinio garso genialus kvailys, charakteris, kuriame dera lietuviškas „trečiasis brolis“ ir kiekviename bare prie alaus bokalo sutinkamas filosofas. Iš visų bėdų jis išlipa sausas, nepaisant to ar apskritai supranta, kad papuolė į bėdą. Šveiko filosofija padarė įtaką ir tikrajai filosofijai. Jo požiūris į gyvenimą, pagrįstas tuo, jog vienintelė gyvenimo prasmė yra gyventi, tapo daugelio kartų moto. Garsiausias citatas iš „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykių“ gali pakartoti bet kuris skaitęs knygą, o tikri Šveiko gerbėjai galėtų kautis citavimo mūšiuose.

Vis tiek bus kažkaip – dar niekad taip nebuvo, kad niekaip nebūtų, sako Šveikas, o kol paaiškėja, kaip bus, siūlo išgerti alaus.

Jaroslavas Hašekas (Jaroslav Hašek, 1883–1923) – čekų rašytojas, humoristas, satyrikas. Jį išgarsinę „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“ pačiam rašytojui pateikė keletą netikėtų atradimų - jis pripažino tik vėliau suvokęs gilesnes savo knygos prasmes ir potekstes, kuriose atsiskleidžia karo suniokoti gyvenimai.

Kareivis Šveikas – paties rašytojo atitikmuo. Jis taip pat buvo pašėlęs bohemiškas kūrėjas, kuriam gyvenime itin rūpėjo pokštai ir šmaikštūs pokalbiai. Puotos ir pasisėdėjimai aludėje taip pat buvo J. Hašeko gyvenimo būdo dalis. Užsimetus linksmuolio ar šelmio kaukę buvo kur kas lengviau pamiršti sunkumus ir atsiriboti nuo pasaulio negandų. Gyventi šia akimirka – tai rašytoją ir jo personažą jungiantis motyvas.

J. Hašekas gimė Prahoje, vargingoje šeimoje. Tėvai sunkiai dirbo, tačiau vaikas turėjo nemažai laisvės ir galėjo netrukdomas išdykauti. Kiek pasimokęs gimnazijoje, mokslus metė ir įsidarbino parduotuvėje. Vėliau mokyklą vis dėlto baigė.
Per pirmąjį pasaulinį karą jam teko kovoti trijų skirtingų valstybių kariuomenėse. Po vieno mūšio grįžo su peršauta kepure, tačiau nenukentėjęs. Kaip ir jo sukurtas garsusis Šveikas, Hašekas iš visų bėdų išlipdavo sausas.
Yra parašęs per 2000 trumpų istorijų – satyrų, humoristinių apsakymų. Knyga „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“ išversta į 60 kalbų, tai labiausiai verčiama čekų autoriaus knyga pasaulyje.
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Dangus neturi išrinktųjų (Mokinio skaitiniai)
Erich Maria Remarque
Internetu:
3,99 €
Knygyne*:
4,99 €
Sidharta
Hermann Hesse
Internetu:
5,59 €
Knygyne*:
6,29 €
Fiesta (Mokinio skaitiniai)
Ernest Hemingway
Internetu:
5,50 €
Knygyne*:
6,09 €
Nekaltybės amžius
Edith Wharton
Internetu:
10,69 €
Knygyne*:
13,99 €
Broliai Karamazovai. I tomas
Fiodoras Dostojevskis
Internetu:
7,19 €
Knygyne*:
9,59 €
Broliai Karamazovai. II tomas
Fiodoras Dostojevskis
Internetu:
8,79 €
Knygyne*:
11,79 €
Pranašas. Pranašo sodas
Kahlil Gibran
Internetu:
5,59 €
Knygyne*:
6,99 €
Šiuolaikinė komedija. Baltoji beždžionė
John Galsworthy
Internetu:
2,99 €
Knygyne*:
6,99 €
Graikų literatūros chrestomatija
Sud. Dalia Dilytė
Internetu:
13,46 €
Knygyne*:
15,47 €