Uždaryti

Slapti didžiųjų kompozitorių gyvenimai

-72%

Slapti didžiųjų kompozitorių gyvenimai

(0 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 3-6 darbo dienos
Leidėjas: Gimtasis žodis
Išleidimo metai: 2014
Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
Puslapių skaičius: 272
ISBN ar kodas: 9789955165125
TURINYS
SKAITYTI IŠTRAUKĄ

Knyga šiuo metu NEPARDUODAMA

Tačiau jus tikrai sudomins

KNYGŲ IŠPARDAVIMAS

arba

TOP NAUJIENA

Slaptoji Lietuvos istorija. Nutylėti pasakojimai apie aisčius, pervadintus baltais!

Anotacija

"Slapti didžiųjų kompozitorių gyvenimai" - tai tikros ir skandalingos garsiausių pasaulio kompozitorių gyvenimo istorijos - pasakojimai apie dvikovas, riaušes, sudaužytas širdis ir didžiąją muziką.

Rašydama šią biografinę knygą autorė atliko nemenką darbą – ji surinko pačius keisčiausius ir įdomiausius pasakojimus net apie trisdešimt keturis visų laikų žymiausius kompozitorius.
Juk iš tiesų smalsu sužinoti, kokia Verdžio operų sėkmės paslaptis arba kodėl Čaikovskis taip vengė savo jaunos žmonos, kad net šoko į ledinę upę. Kas patikėtų, kad Bethovenui nusiaubti apartamentus būdavo juokų darbas, o Mocartas baisiausiai keikėsi? Bachui teko sėdėti cypėje, o Šumanas sirgo sifiliu.
Muzikos pasaulio meistrų gyvenimas išties nebuvo ramus, ką ir kalbėti apie įvairiausias audringas meilės istorijas ir su jomis susijusius skandalus...
Tačiau šie įspūdingi pasakojimai nė kiek nesumenkins puikių operų ir simfonijų – perskaitę nenuobodžias biografijas, su dar didesniu malonumu niūniuosime pamėgtas melodijas.

Knygos autorė Elizabeth Lunday yra žurnalistė ir rašo „Šedevrų“ skiltį „Mental Floss“. Gyvena Fort Verte, Teksase.

Kitos šokiruojančias šios serijos biografijų knygos – Robert Schnakenberg „Slapti didžiųjų rašytojų gyvenimai“ ir Elizabeth Lunday „Slapti didžiųjų dailininkų gyvenimai“. Seriją užbaigs Robert Schnakenberg „Slapti didžiųjų režisierių gyvenimai“.

Iš anglų kalbos vertė Gabrielė Virbickienė

PRATARMĖ

PRATARMĖ

Drabužinėje palikote paltą, parodėte bilietą ir įsitaisėte savo vietoje koncertų salėje ar operos teatre. Atvertę blizgančią programą susiradote kompozitoriaus gyvenimo aprašymą, kad pajustumėte šio vakaro kultūrinį nušvitimą. Skaitant tokį protingą tekstą nesunku susidaryti įspūdį, jog visi kompozitoriai stengėsi būti dori ir garbingi, verti to rafinuoto dėmesio, kuris skiriamas jų šedevrams.
Hmm, ne taip jau labai. "Įžūliojo muzikanto" sąvoka daug senesnė už rokenrolą. Nusiaubti viešbučius? Bethovenui nuniokoti apartamentus būdavo juokų darbas. Skandalinga publika su seksualinėmis šėlionėmis? Listas turėjo aistringų gerbėjų nuo Briuselio iki Budapešto. Ypatingi reikalavimai koncertų rengėjams? Šiuo atžvilgiu nebuvo didesnio keistuolio už Vagnerį.
Tiesą sakant, daugybės kompozitorių gyvenimai buvo išties pašėlę. Mocartas siaubingai keikėsi, Šumanas sirgo sifiliu, o Bernstaino ego buvo didesnis už Niujorką. Bachas parašė "Gerai temperuotą klavyrą" sėdėdamas cypėje, Vagneris iškepė "Lohengriną" sprukdamas nuo kreditorių, o Pučinis sukūrė "Madam Baterflai", kai mėgino sulaikyti žmoną, kad ši nenudobtų jo (paskutinės) meilužės.
Tokių detalių tikrai nerasite nuobodžiose ir geranoriškose koncertų programėlėse. Tam turite šią knygą.
"Slaptiems didžiųjų kompozitorių gyvenimams" parinkau pačias keisčiausias ir siaubingiausias istorijas apie žymiausius Vakarų kultūros kompozitorius. Šioje knygoje neteks skaityti, ką išgirsite ketvirtoje vienos ar kitos simfonijos dalyje, tačiau ji atskleis, kuris iš garsenybių, persirengęs moterimi, mėgino nužudyti savo buvusią sužadėtinę, kuris tapo pasauliniu grybų pažinimo ekspertu, o kas savo karjeros laimėjimais dalijosi su kambariniu triušiu.
Tiesą sakant, vietos buvo ribotam kompozitorių skaičiui, tad neįsižeiskite, kad neįtraukiau Holsto, Ofenbacho ar Rimskio Korsakovo. Ši knyga nėra apie laimėjimus muzikos srityje ir vertinu ne kokybę. Žinoma, nešvankios kalbos apie jūsų mėgstamą kompozitorių neturi trukdyti džiaugtis muzika. Nuostabios melodijos, įsimenantys akordai ir didingi chorai gali būti - ir buvo - sukurti labai įžūlių žmonių, bet kompozitoriaus keistenybės ar nukrypimai nė kiek nesumenkina muzikos poveikio.
Taigi į sceną žengia dirigentas, užgęsta šviesos, jis pakelia batutą. Tik įsikibkite į kėdę - laukia nepatogi kelionė.
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Nutilo paukštis giesmininkas
J. M. Bartoševičienė, J. B. Ulevičienė
Internetu:
4,79 €
Knygyne*:
5,39 €
Kazimieras Jelskis (1782-1867)
Rūta Janonienė
Internetu:
14,59 €
Knygyne*:
16,29 €
Patekėjo saulė. 2 knyga
Danutė Čiurlionytė-Zubovienė
Internetu:
6,99 €
Knygyne*:
8,89 €
Susitikimai su praeitimi. Jonas Urba
Rita Aleknaitė - Bieliauskienė
Internetu:
11,99 €
Knygyne*:
29,99 €
Klaipėdos krašto istorijos ir kultūros atodangos
Internetu:
11,39 €
Knygyne*:
13,99 €
Vidmantas Bartulis. Tarp tylos ir garso (su 2CD)
Rūta Gaidamavičiūtė
11,22 €
Kai žaidė angelai
Gediminas Jokūbonis
Internetu:
12,59 €
Knygyne*:
13,99 €
Pranas Stepulis
Sud. A.Vyžintas
7,11 €