Uždaryti

Stouneris

-34%

Stouneris

(2 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 1 darbo diena
Leidėjas: Baltos lankos
Išleidimo metai: 2015
Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
Puslapių skaičius: 328
ISBN ar kodas: 9789955238799
SKAITYTI IŠTRAUKĄ
Pirkite dabar!
Internetu: 9,99 €
Knygyne*: 15,09 €
Sutaupote: 5,10 € (34%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

Romanas „Stouneris“ – vieno žmogaus gyvenimo knyga.

Viljamas Stouneris gimė XIX a. pabaigoje nedidelėje Misūrio fermoje. Jo tėvai buvo sunkiai besiverčiantys ūkininkai. Stouneris, kaip ir priimta iš kartos į kartą, žinojo, kad turės dirbti fermoje. Tačiau patartas valdininko, jis palieka fermą ir išvyksta mokytis agronomijos – praktiškos specialybės, kuri pravers grįžus namo. Tačiau įvadinių anglų literatūros paskaitų metu Stouneris susižavi... septyniasdešimt trečiuoju Šekspyro sonetu. Jis įsimyli literatūrą ir ryžtasi pirmam tėvų valiai prieštaraujančiam savarankiškam sprendimui - Stouneris pasirenka studijuoti anglų literatūrą.

Vėliau santuoka su mergina iš aukštuomenės atitolina Stounerį nuo tėvų. Žmona, gimus dukrai, taip pat nutolsta. Naujoji meilė su kolege virsta skandalu. Nors ir dirbdamas mėgstamą universiteto dėstytojo darbą ir būdamas populiarus tarp studentų, Stouneris jaučiasi vis labiau svetimas išoriniam pasauliui, vis labiau grimzta į savo mintis. Jis ima suvokti savo protėvių stoišką laikyseną ir susitaiko su vienatve. Jis – ne tik archetipinis amerikietis, bet ir herojus, išdidžiai pasitinkantis išorinio pasaulio iššūkius ir vienatvėje randantis išlaisvinimą.

Pagrindinės romano „Stouneris“ temos – žinių troškimas ir meilė. Nesėkmės, lydinčios herojų, sukuria melancholišką romano nuotaiką. Tai labai gyvenimiška knyga apie žmogiškąjį orumą ir sugebėjimą būti pačiu savimi.

„Stouneris“ pirmą kartą pasirodė 1965 m., tačiau nebuvo deramai įvertintas. Nepelnytai užmirštas kūrinys antrajam gyvenimui prikeltas 2003 m., kai pasirodė „New York Books Review Classics“ serijoje. Iš naujo atrastas romanas iškart sulaukė tarptautinės šlovės – dvidešimt vienoje šalyje parduoti šimtai tūkstančių romano kopijų, jis išverstas į daugybę kalbų. Žurnalas The New Yorker „Stounerį“ pavadino „geriausiu amerikietišku romanu, apie kurį nesate nieko girdėję“. Šiuo metu kuriama romano ekranizacija, kurioje vaidins Casey Affleckas.

John Edward Williams – JAV rašytojas ir anglų literatūros dėstytojas, profesorius. Geriausiai žinomi du jo romanai – „Stouneris“ ir „Augustas“. Rašytojo kūrybinis palikimas negausus – tai vos keturi romanai ir pora eilėraščių rinkinių. Tačiau autoriaus gebėjimas įžvelgti gelmines egzistencines problemas jam pelnė Jungtinių Valstijų Nacionalinę knygų premiją. Iš naujo atrastas „Stouneris“ vėl išgarsino John Williams visame pasaulyje. Jam skirti keli tarptautiniai apdovanojimai, o jis pats imtas lyginti su literatūros klasikais – Williamu Faulkneriu, Johnu O’Hara, Raymondu Carveriu.
Kai jo 1985 m. interviu paklausė, ar literatūra turi būti įdomi, John Williams atsakė: „Be abejonės. Dieve, skaitymas be džiaugsmo yra kvailystė.“

Iš vokiečių kalbos vertė Violeta Tauragienė
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Sara
Marek Halter
Internetu:
2,99 €
Knygyne*:
9,53 €
Tibeto sūnus
Eliot Pattison
Internetu:
2,99 €
Knygyne*:
6,39 €
Žvaigždė, vardu Henris
Roddy Doyle
Internetu:
1,73 €
Knygyne*:
10,35 €
Gnomai
Harold Pinter
Internetu:
1,99 €
Knygyne*:
6,99 €
Egzorcistas (Žaltvykslės kolekcija)
William Peter Blatty
Internetu:
2,99 €
Knygyne*:
7,89 €
Žmogėdrų laimei
Daniel Pennac
Internetu:
2,89 €
Knygyne*:
10,39 €
Suvedžiotojo debiutas
Nicolas Rey
Internetu:
2,89 €
Knygyne*:
9,79 €
Trapios dienos
Ph. Besson
Internetu:
2,99 €
Knygyne*:
9,79 €
Arklių dangus
Dominique Mainard
Internetu:
2,89 €
Knygyne*:
9,99 €
Snigo
Patrick Rambaud
Internetu:
3,29 €
Knygyne*:
9,49 €