Uždaryti

Vienamatis žmogus

-29%

Vienamatis žmogus

(1 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 1 darbo diena
Leidėjas: Kitos knygos
Išleidimo metai: 2014
Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
Puslapių skaičius: 295
ISBN ar kodas: 9786094271694
Pirkite dabar!
Internetu: 8,19 €
Knygyne*: 11,49 €
Sutaupote: 3,30 € (29%)
Turime sandėlyje!

Anotacija

1964-aisiais pasirodęs filosofo Herberto Marcuse’s "Vienamatis žmogus" tapo parankine to meto kairiųjų knyga. 1968-aisiais radikaliai nusiteikę studentai gatvėse skandavo: „Marxas! Mao! Marcuse!“, o 1969-aisiais konservatyvūs jų oponentai pakorė H. Marcuse’s iškamšą San Diego (JAV) rotušės aikštėje.

Ši knyga "Vienamatis žmogus" – tai skaudi XX a. žmogaus kultūrinės ir socialinės degradacijos, akiračio siaurėjimo ir tapatybės krizės diagnozė. Abipus geležinės uždangos išnyksta prieštaravimo esamai situacijai, jos neigimo ir alternatyvos jai matmuo. Toks įsigalėjęs, visas gyvenimo sritis apimantis vienamatiškumas atskleidžiamas kaip giluminių struktūrinių visuomenės raidos problemų padarinys. "Vienamatis žmogus" laikomas svarbiausiu H. Marcuse’s kūriniu.

Herbertas Marcuse (1898–1979) – vokiečių kilmės filosofas ir sociologas, Frankfurto mokyklos atstovas. Ši knyga "Vienamatis žmogus"– pirmasis mąstytojo, be kurio neįsivaizduojama XX a. minties raida, veikalas lietuvių kalba. Apibendrinamąjį tekstą apie filosofo gyvenimą ir darbus parašė vertėjas, publicistas Kęstas Kirtiklis.

„Vienamatį mąstymą sistemingai skatina politikos kūrėjai ir su pastaraisiais susiję informaciją masėms tiekiantieji. Jų diskursų universumas yra apgyvendintas save pagrindžiančių hipotezių, kurios, nepaliaujamai ir monopoliškai kartojamos, virsta hipnotizuojančiais apibrėžimais ir įsakymais. Pavyzdžiui, „laisvos“ yra institucijos, veikiančios Laisvojo Pasaulio šalyse (ir tų šalių veikiamos), kitos transcenduojančios laisvės formos pagal apibrėžimą yra arba anarchizmas, arba komunizmas, arba propaganda.“
Herbert Marcuse

Iš anglų kalbos vertė Kęstas Kirtiklis

Atsiliepimai

2017 m. gruodžio 03 d.
Deividas
Marcuse idėjos labai svariai prisidėjo prie to, kad šiuolaikinė vakarietiška civilizacija eina velniop. Gražios idėjos, prasilenkiančios su realybe, deja, veda į pražūtį. Ir tomis idėjomis vakaruose šiuo metu persismelkęs akademinis jaunimas, nuo kurio priklauso ateitis. Markso idėjos, "praplėtotos" Marcuse dabar labai populiarios, t.y. komunizmas gyvas kaip niekad, tik kiek kitokia forma.
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Orientalizmas
Edward W. Said
Internetu:
7,59 €
Knygyne*:
10,42 €
Karteziškosios meditacijos
Husserl Edmund
Internetu:
5,89 €
Knygyne*:
8,49 €
Pasaulio išmintis: žmogaus visatos patyrimo istorija
Remi Brague
Internetu:
8,99 €
Knygyne*:
12,99 €
Antanas Maceina. Raštai XI tomas
Antanas Maceina
8,84 €
Ecce homo (serija "academia")
Friedrich Nietzsche
Internetu:
5,49 €
Knygyne*:
6,79 €
Postmaterialism and globalisation
Aida Savicka
Internetu:
3,99 €
Knygyne*:
5,99 €
Raštai
Pranas Mantvydas
Internetu:
5,49 €
Knygyne*:
6,99 €
Žmogaus miestas
Pierre Manent
Internetu:
4,39 €
Knygyne*:
11,33 €
Kvailybės enciklopedija
Van Boxsel Matthijs
Internetu:
5,99 €
Knygyne*:
8,59 €
Antrasis ir septintasis laiškai
Platonas
Internetu:
5,99 €
Knygyne*:
8,99 €