Uždaryti

Visas gyvenimas

-27%

Visas gyvenimas

(2 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
Leidėjas: Baltos lankos
Išleidimo metai: 2017
Formatas: 15x21, kieti viršeliai
Puslapių skaičius: 136
ISBN ar kodas: 9789955239505
SKAITYTI IŠTRAUKĄ
Pirkite dabar!
Internetu: 8,79 €
Knygyne*: 11,99 €
Sutaupote: 3,20 € (27%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

„Visas gyvenimas“ – austrų rašytojo Roberto Seethalerio romanas apie paprasto žmogaus nepaprastą gyvenimą.

Andrėjas Egeris – nekalbus vienišius. Darbas yra ta kalba, kurią jis geriausiai supranta. Jis niekada nebuvo daugiakalbis ir savo išgyvenimus retai išsakydavo aplinkiniams. Jis įsitikinęs, kad apie žmogų viską pasako veiksmai, o ne žodžiai. Jau vaikystėje Andrėjas buvo mažakalbis vaikas.

Jį, keturių metų sulaukusį berniuką, priglaudė griežtas giminaitis fermeris, kuris tai padarė ne iš meilės ar gailesčio, o dėl kelių pažadėtų banknotų, kuriuos mažasis Andrėjas atsinešė odiniame kapšelyje po kaklu. Kalnų kaimelyje, į kurį atvyko Andrėjas, jis praleis visą likusį savo gyvenimą. Čia jis sutiks savo gyvenimo meilę. Nemokėdamas savo jausmų išreikšti žodžiais ir negalėdamas jai pasipiršti, jis padedamas savo pažįstamų uždegs jos vardą ant kalno šlaito. Netrukus tas pats kalnas pražudys jo mylimąją.

Iš kalnų Andrėjas žemyn nusileidžia tik kartą. Jis pakviečiamas tarnauti Antrajame pasauliniame kare. Rytų fronte jis patenka į nelaisvę, kurioje praleidžia aštuonis metus, o grįžęs namo yra priverstas prisitaikyti prie gimtajame krašte įvykusių pokyčių ir naujovių. Nepaisydamas metų naštos jis išlieka stoiškas ir ištikimas sau. Jis nebijo pokyčių, jo negąsdina į kaimelį užklystantys turistai ar Mėnulyje išsilaipinę žmonės. Andrėjas visuomet remiasi savo principais, kurie padeda jam išlikti savimi. Šis romanas - tai tarsi nedidelis herojinis epas apie Alpių valstiečio gyvenimą, kurį bando sunaikinti karas, turizmas ir pramonė.

„Kur pradėti? Ką pasirinkti? Ką išmesti? Galiausiai, viskas sukasi aplink vieną klausimą: kokie dalykai kuria vienokį, o ne kitokį gyvenimą? Tai primena drožybą ar skulptūros kūrimą. Neturi daug galimybių. Kiekvienas įbrėžimas, rėžis, kiekvienas kalto smūgis turi būti tikslus ir apgalvotas. Panašiai iš savo širdies e aš kūriau Andrėjų Egerį, pagrindinį knygos herojų. Kiekvienas gyvenimas, jei atidžiai jį patyrinėsi, tai tik keli esminiai momentai. Šios akimirkos ir yra tai, kas mums lieka“
, – teigia Robertas Seethaleris.

Robertas Seethaleris – jau penkių knygų autorius, austrų kilmės rašytojas ir aktorius. Šiuo metu gyvena Berlyne, o jo naujausias kūrinys „Visas gyvenimas“ susilaukė pripažinimo – 2016 m. jis buvo nominuotas prestižinei „Man Booker International“ premijai.

„Seethaleris niekada nedaro iš Andrėjo aukos. Vietoj to, pagrindinis veikėjas išgyvena, o jo asmenybė evoliucionuoja vystantis pasakojimui, nes jo patirtys nusėda ir tampa atsaku į būties išbandymus. Tai jo istorija, tačiau „Visas gyvenimas“ taip pat yra žvilgsnis į tai, kaip progresas keičia tradicinį gyvenimą. <...> Nėra epiteto per didelio „Visam gyvenimui“. Jo sudėtingas grožis įtraukia. Tai neeilinis, išminties kupinas ir žmogiškas kūrinys, kurio nepamirš nė vienas skaitytojas.“
The Irish Time

Vertė Rūta Jonynaitė

Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Tabakininkas
Robert Seethaler
Internetu:
9,99 €
Knygyne*:
11,99 €
Meilė
Dino Buzzati
Internetu:
7,99 €
Knygyne*:
8,99 €
Sara
Marek Halter
Internetu:
2,99 €
Knygyne*:
9,53 €
Hektoras ir Bernardas
Rein Raud
Internetu:
4,59 €
Knygyne*:
7,39 €
Tibeto sūnus
Eliot Pattison
Internetu:
2,99 €
Knygyne*:
6,39 €
Žvaigždė, vardu Henris
Roddy Doyle
Internetu:
1,73 €
Knygyne*:
10,35 €
Agnesė
Peter Stamm
Internetu:
2,79 €
Knygyne*:
3,99 €
Gnomai
Harold Pinter
Internetu:
1,99 €
Knygyne*:
6,99 €
Egzorcistas (Žaltvykslės kolekcija)
William Peter Blatty
Internetu:
2,99 €
Knygyne*:
7,89 €
Dzenas ir motociklo priežiūros menas
Robert M. Pirsig
Internetu:
7,79 €
Knygyne*:
9,78 €