Uždaryti

Wittgensteinas Vienoje. Biografinė kelionė po miestą ir jo istoriją

-78%

Wittgensteinas Vienoje. Biografinė kelionė po miestą ir jo istoriją

(1 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 5-10 dienų
Leidėjas: Kronta
Išleidimo metai: 2005
Puslapių skaičius: 256
ISBN ar kodas: 9955-595-59-0

Knyga šiuo metu NEPARDUODAMA

Tačiau jus tikrai sudomins

KNYGŲ IŠPARDAVIMAS

arba

TOP NAUJIENA

Slaptoji Lietuvos istorija. Nutylėti pasakojimai apie aisčius, pervadintus baltais!

Anotacija

Šis kultūrinis istorinis kelionės vadovas "Wittgensteinas Vienoje" leis skaitytojui sekti Wittgensteino pėdsakais Vienoje. Knyga padės įdomiai ir nuotaikingai susipažinti su Ludwigo Wittgensteino biografija bei darbais, atgaivins jo gyvenimo įvykių vietas ir atskleis ryšius su šeima bei draugais. Autoriai yra ne tik gilūs Wittgensteino filosofijos, bet ir Vienos kasdienybės bei jos kavinių kultūros žinovai.

Iš vokiečių kalbos vertė Juozas Macevičius

Įžanga

KAIP NAUDOTIS VIENOS VADOVU
Šioje knygoje yra maždaug aštuoniasdešimt abėcėlės tvarka išrikiuotų Vienos veiksmo arenų, kultūros sankirtos taškų ir biografinių vietų, susijusių su Ludwigu Wittgensteinu, jo šeima ir draugais. Beje, pirmiausia tai mums nurodo pats Wittgensteinas: „Aš, pavyzdžiui, galiu pasakyti: „Pone Weismannai, nueikite į Vaisių gatvę (Fruchtgdsse)". Ką tai reiškia? Ten tebekaba lentelė su užrašu Fruchtgasse. Visų pirma iš to aš galiu nustatyti, ar tai, ką Jūs padarėte, yra teisinga, ar ne", - rašė jis 1931 metų rugsėjo 21 dieną, pradėdamas aiškinti savo interpeliacijas Friedricbui Weismannui. Šis fiksavo panašius pokalbius, kurie turėjo sudaryti knygą „Wittgensteinas ir Vienos būrelis" (Wittgenstein und Wiener Kreis), o ir pats Weismannas gyveno Vienos antrajame rajone, Frucht gatvėje 3.
Wittgensteino pavyzdys leidžia suprasti, kad šią knygą galima skaityti Įvairiausiais aspektais: kaip Wittgensteino biografinio ir intelektualinio pasaulio kelrodį, kaip istorinį palydovą po Vieną nuo jos įkūrimo ligi trisdešimtųjų dvidešimtojo amžiaus metų, kaip bendrakeleivį per kultūrinį ir architektūrinį landšaftus bei socialines erdves, ir pagaliau — kaip savotišką turisto vadovą, kuriame bandoma aprašyti kai kuriuos žinomus, bet labiau šešėlyje skendinčius miesto mentaliteto ir atmosferos duomenis.
Ludwigas Wittgensteinas ligi 1914 metų augo nuostabioje Vienos kultūrinėje erdvėje, kurioje buvo perkainojamos ir įsitvirtino naujos dailės ir muzikos, arcbitektūros ir literatūros, psicboanalizės ir filosofijos ribos, perduotos jam per tokį pat nuostabų šeimos ir draugų ratą. Wittgensteinų rūmai Wiedene tuo metu buvo laikomi tam tikru Vienos kultūros centru, o jo giminių namai mieste ir užmiesčio vilos bei jų struktūriniai ryšiai su Vienos visuomene nulėmė jaunojo Ludwigo Wittgensteino kultūrines orientacijas, kurios galėjo būti naudingos ir už šio uždaro privataus pasaulio. Mes sutinkame jį tiek pusiau viešose vietose — kavinėse arba koncertų salėse, tiek gausių giminių prabangiuose apartamentuose, ir lygiai taip pat jo paties nuomojamuose apleistuose priemiesčių butuose.
Siūlydami pasivaikščioti po Wittgensteino Vieną pajudinsime ne tik skirtingus istorinius miesto klodus, bet ir skirtingas, kartais prieštaringas, tačiau ligi šiol visuomeniškai veiksmingas socialines erdves.
Taigi „Wittgensteinas Vienoje" nieku būdu nėra nauja biografinė ar filosofinė studija apie Ludwigą Wittgensteiną. Autoriai neabejoja, kad šioje knygoje yra kažkas, ko pasigendama miesto vadove ir kas nepateikiama dažniausiai siūlomuose panašaus pobūdžio turistiniuose informaciniuose leidiniuose. Vadinasi, ryžtamės padaryti gerą darbą.
Anglų sociologas Edvardas P. Thompsonas išreiškė nuomonę, kad galima atskleisti neišnagrinėtas visuomenės kultūrinių vertybių normas; jis tyrinėjo lyg ir neesminius istorijos epizodus, o mes savo ruožtu perteikiame ir topografinius struktūrinius duomenis. Tik kuo dažniau vaikščiokime šiame Wittgensteino kelrodyje nurodytu keliu ir šios kelionės mozaikos akmenis pakelkime į metodinę maksimą, tyliai vildamiesi, kad skaitytojas iš viso to įstengs susidėlioti jaudinantį bendrą paveikslą.
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Orientalizmas
Edward W. Said
Internetu:
8,19 €
Knygyne*:
10,49 €
Antanas Maceina. Raštai XI tomas
Antanas Maceina
Internetu:
7,99 €
Knygyne*:
10,99 €
Ecce homo (serija "academia")
Friedrich Nietzsche
Internetu:
5,49 €
Knygyne*:
6,79 €
Postmaterialism and globalisation
Aida Savicka
Internetu:
3,99 €
Knygyne*:
5,99 €
Raštai
Pranas Mantvydas
Internetu:
5,49 €
Knygyne*:
6,99 €
Apšvietos dialektika
Max Horkheimer, Theodor W. Adorno
Internetu:
3,99 €
Knygyne*:
8,29 €
Janas Sniadeckis. Raštai: filosofijos darbai
Janas Sniadeckis
Internetu:
4,59 €
Knygyne*:
9,79 €
Antanas Maceina. Raštai. XIII tomas
Antanas Maceina
Internetu:
7,49 €
Knygyne*:
8,59 €
Kalba, pažinimas ir veiksmas
Algirdas Degutis
Internetu:
2,89 €
Knygyne*:
4,75 €