Uždaryti

Žvaigždžių dulkės

-52%

Žvaigždžių dulkės

(1 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
Leidėjas: Bonus Animus
Išleidimo metai: 2008
Formatas: 15x22, minkšti viršeliai
Puslapių skaičius: 184
ISBN ar kodas: 9789955754053
Pirkite dabar!
Internetu: 2,59 €
Knygyne*: 5,29 €
Sutaupote: 2,70 € (52%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

Šis romanas "Žvaigždžių dulkės" dar kartą patvirtina, jog N. Gaimanui paklūsta įvairiausi literatūros žanrai, stiliai ir kryptys.

Kai kas "Žvaigždžių dulkes" vadina fantasy žanro kūriniu, bet tai greičiau romantinė gotikinė pasaka suaugusiems, kurioje nėra per pastaruosius metus spėjusios įkyrėti epinės gėrio ir blogio jėgų, tamsos ir šviesos, kovos, bei išmintingus patarimus herojams žarstančių žilabarzdžių burtininkų. Tai romantiškas pasakojimas apie paprasto anglų vaikino kelionę bandant parnešti žvaigždę savo mylimajai.
Taigi, Tristanas Tornas – jaunas vaikinukas iš Sienos, tipiško Viktorijos laikų kaimelio, kurį nuo gretimos Stebuklų šalies skiria nuolat dviejų vyrų saugoma siena. Visą savo neilgą gyvenimą jis yra įsimylėjęs gražiausią, kaip manė, visoje britų imperijoje mergaitę Viktoriją. Tačiau mėginimas ją pabučiuoti baigėsi pažadu, tai padaryti tik kai atneš jai tuomet iš dangaus nukritusią žvaigždę.
Taip prasideda ilga Tristano Terno kelionė. Bet žvaigždė rūpi ne jam vienam. Jos ieškoti ima raganų karalienė, norinti pasiimti žvaigždės širdį, ir trys mirusio aštuoniasdešimt antrojo Stormholdo lordo sūnūs, nes ją radęs taps aštuoniasdešimt trečiuoju lordu.

Siužetas paprastas, bet tik iš pirmo žvilgsnio, mat N. Gaimanui pavyko skaitytoją vesti pilnu nuotykių keliu be jausmo, kad šis kažkur tai jau regėjo. Taip, knyga parašyta fantasy mėgėjams pažįstamu JRR Tolkino bei kitų senosios anglų fantasy kūrėjų stiliumi ir tradicijomis. Autorius to neslepia, knygoje dėkodamas jiems už įkvėpimą.
Tačiau tai jau XX a. pabaigos fantasy kūrinys, atspindintis ir geriausius žanro pasiekimus, ir skatinantis įvairiausias diskusijas.
Kai kurie knygos epizodai gali atrodyti žiauroki, bet senosios liaudies pasakos – dar žiauresnės. Kai kam romanas pasirodys pernelyg trumpas – vos pora kartų atsivertei ir baigta, o norėtųsi skaityti mažiausiai 900 puslapių, bet kitam kaip tik patinka, kad autorius palieka daug erdvės skaitytojo vaizduotei.

Pasirodžius "Žvaigždžių dulkių" ekranizacijai su tokiomis kino įžymybėmis, kaip M. Pfaifer, R. de Niro, romanas išgyvena antrąją skaitytojų susidomėjimo bangą visame pasaulyje. Jo ir filmo gerbėjai kryžiuoja špagas, ginčydamiesi, kas geriau - filmas ar knyga? Pasak vieno N. Gaimano kūrybos gerbėjo "tokių filmų kaip "Žvaigždžių dulkės" daug, o knyga – tik viena". 

Recenzija

Recenzijos autorius: © Justinas Žilinskas, www.skaityta.lt
Daug nešnekėsiu ir teiginys bus paprastas: Neilas Gaimanas yra puikus rašytojas. Ir nesvarbu, ko jis imasi - grafinės novelės, neįprastos fantastikos ("Amerikos dievai"), siaubo vaikams ("Koralaina") ar romantinės pasakos. Kur glūdi jo talentas, pasakyti taip pat nesunku: jis yra nuostabus pasakotojas. Jis yra jautrus pasakotojas. Jis yra sumanus pasakotojas. Jis puikiai valdo žodį ir net vidutiniški vertimai (deja, pastarasis yra toks) nesugeba sugadinti N. Gaimano talento iki galo. "- Aš galėčiau paprašyti atsilyginti jūsų plaukų spalva, - ištarė ji, - arba visais jūsų pirmųjų trejų metų atsiminimais. Arba jūsų kairės ausies klausa - na, ne visai klausa, o tik ta dalimi, kuri leidžia jums džiaugtis muzika arba vandens pliuškenimu, arba lapų šlamesiu vėjyje" (p. 24) "Žvaigdžių dulkės" - labai paprasta knyga. Gal dėl to girdėjau ne vieną atsiliepimą - fe, kaip čia taip... Paprastai? Ogi štai taip, paprastai, bet, kaip visada, žaviai: Kaip sakiau, knyga labai paprasta. Ji pasakoja apie amžinus dalykus: gėrį, blogį, supratimą, pasirinkimą, meilę ir grožį. Tristranas Tornas žinojo, kur pasiųstas: "Kaip jūs drįsote, - jis paklausė tokiu tonu, kuris jam atrodė išdidus ir paniekinantis, - pamanyti, kad mano mylimoji galėjo pasiųsti mane su kvailu pavedimu" (p .63) ir ilgainiui net išmoko komplimento galią: "Na, - pratarė Tristranas, - nežinau, kaip jūs atrodėte būdama nimfa, bet jūs - nuostabus medis. Medis neatsiliepė, bet jo lapai labai koketiškai sušnarėjo. - Aš ir nimfa buvau gražutė, - kukliai sutiko ji." O visos kliūtys - tą mes žinome iš pasakų - yra įveikiamos ir tikrąjį atpildą gauna ne blogiečiai, o geriečiai. Tik štai ne visose pasakose gėris yra nebanalus, o šioje - jis būtent toks. Ir vis dėlto, teks pasakyti ir kai ką blogo. Ne, ne autoriui, o leidėjams ir redaktoriams. Seniai skaičiau knygą, kurioje būt tiek daug (iš tiesų - DAUG) korektūros klaidų. Neteko skaityti knygos lietuvių kalba, kurioje būtų žodis "inčas". Mano manymu, atgimęs "Zenito" ženklelis turėtų kelti aukštą kokybės kartelę, kad nebūtų nuskubėta (būtent toks įspūdis susidaro) "Eridano" klystkeliais. Na, bet ką darysi. Knyga yra, ir ji garantuoja porą valandų puikios romantinės pasakos. "- Atsip-prašau, - ištarė jam į ausį tylus ir kažkoks plaukuotas balselis, - bet gal galėtumėte sapnuoti kiek tyliau? Jūsų sapnai tokie garsūs, kad permuša maniškius, o aš, žinote, nesidomiu istorinėmis datomis" (p. 59) P.S. Beje, knygos nugarėlėje be reikalo suniekinta ekranizacija. Gal joje ir daug baroko (nes knyga jaukiai minimalistinė), bet, taip pat kaip ir knyga, "susižiūri" vienu įkvėpimu.
Skaityti daugiau Suskleisti

Atsiliepimai

2008 m. rugpjūčio 23 d.
gerbėjas
Puiki,aukščiausios klasės fantastika,nors ir gerokai besiskirianti nuo filmo.
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Niekurniekada
Neil Gaiman
Internetu:
9,99 €
Knygyne*:
19,79 €
Odas ir šerkšno milžinai
Neil Gaiman
Internetu:
3,19 €
Knygyne*:
7,89 €
Pagaliau pienas
Neil Gaiman
Internetu:
4,29 €
Knygyne*:
10,79 €
Vandenynas kelio gale
Neil Gaiman
Internetu:
9,99 €
Knygyne*:
15,99 €
Jošua failai. Nematomas miestas
M. G. Harris
Internetu:
1,99 €
Knygyne*:
10,14 €
Raganius. Nemirtingojo Nikolo Flamelio paslaptys 5
Michael Scott
Internetu:
2,99 €
Knygyne*:
11,29 €
Sostų žaidimas. Ciklo "Ledo ir ugnies giesmė“ 1 knyga
George R. R. Martin
Internetu:
15,99 €
Knygyne*:
19,59 €
Konanas. Chaoso širdis
Robert Jordan
Internetu:
2,39 €
Knygyne*:
3,99 €
Nesuterštasis miestas
Rimantė Landsbergienė
Internetu:
7,49 €
Knygyne*:
11,99 €