AKTYVUOKITE! -10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: TAUPYKLE 

0

Anton Svensson – dviejų švedų detektyvų rašytojų - Anders Roslund ir Stefan Thunberg - kolektyvinis pseudonimas.


Anders Roslund (g. 1961 m.

Anton Svensson knygos


Geniali vagystė | Anton Svensson
5,59 €
Turime sandėlyje

sausio 1 d., Jonšiopingas, Švedija) - ne vieną apdovanojimą pelnęs švedų tiriamosios žurnalistikos atstovas.


Domisi kriminalais ir socialinėmis problemomis. Švedijos televizijoje buvo dviejų svarbiausių žinių laidų redaktorius. Per savo gyvenimą yra diebęs konservų fabrike Izraelyje, kivių augintoju Naujojoje Zelandijoje ir padavėju Kolorade, JAV.


Anton Svensson – ne vienintelis jo kūrybinis projektas. Jau anksčiau su kitu visuomenės veikėju ir aktyvistu Borge Hellstrom jis  yra pristatęs skaitytojams kelis bendrai parašytus tarptautinio pripažinimo sulaukusius kūrinius. Jų knygos tapo The New York Times bestseleriais, Europos, tiek Holivudo filmais bei serialais.


Stefan Thunberg (G. 1968 m. birželio 30 d., Högalid Parish, Stokholmas, Švedija)- vienas žinomiausių šalies scenaristų, kūriantis scenarijus tiek kino juostoms, tiek televizijos serialams. Jei Stefan Thunberg žinoma pavardė švedijos kultūros žmonėms, tai kiti jo šeimos nariai žinomi dėl daug niūresnių dalykų. Jo tėvas ir broliai buvo vieni nuožmiausių Švedijos bankų plėšikų, žiniasklaidos praminti „karine gauja“.


Anton Svensson duetas geriausiai žinomas dėl savo „Pagaminta Švedijoje“ serijos. Ją įkvėpė Stefano Thunbergo šeimos istorija – joje vaizduojami sudėtingi santykiai tarp tėvo ir jo sūnų. Stefanas pasakoja, kad jam besimokant Stokholmo menų mokykloje, jo artimieji užsiėmė nusikalstama veikla. Jis pripažįsta žinojęs apie savo brolių ketinimus, nes toje šeimoje gyveno. Tėvas jį mokė, kad šeimos narių negalima išduoti – taip Stefanas tapo tyliuoju nusikaltimų bendrininku. Švedijos kronų prikišti namai, po kilimu įrengtas įėjimas į slėptuvę – tokia buvo Stefano kasdienybė.


Jis teigia, kad nenori perpasakoti savo šeimos istorijos. Tai meninė interpretacija – jis paima tikrovę, ją išardo, pakeičia atskirus jos elementus ir... patekia skaitytojui kaip įtraukiantį trilerį.


Stefanas pasakoja, kad jo kolega Andersas rašo kaip maratono bėgikas, nuosekliai vertindamas kiekvieną žingsnį. Tuo tarpu jis pats save lygina su ledo ritulio žaidėju – jo kūryba gimsta kaip trumpi ir stiprūs smūgiai.