Ainė Ramonaitė (g. 1976 m. liepos 11 d.) – politologė, socialinių mokslų daktarė, knygų autorė. Ji mokėsi Helsinkio bei Vilniaus universitetuose, 2005-ais metais apgynė socialinių mokslų daktarės laipsnį. Politologė dirba Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. Mokslininkė domisi pilietine visuomene, politinių partijų studijomis, politine kultūra, rinkiminiu elgesiu.

Ainė Ramonaitė knygos

Rasta: 8

Ar galime prognozuoti Seimo rinkimus? | Ainė Ramonaitė, Ieva Petronytė- Urbonavičienė, Jūratė Kavaliauskaitė, Mažvydas Jastramskis, Vaidas Morkevičius
-10% su kodu: PATOGU
14,49 €
Kaina su kodu: 13,04 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 8Politologė publikavo daugybę mokslinių straipsnių, už savo tyrimus ji buvo apdovanota. Taip pat Ainė Ramonaitė išleido keletą dalykinių knygų.

Tarp svarbiausių autorės leidinių – knyga „Neatrasta galia: Lietuvos pilietinės visuomenės žemėlapis“, rašyta su bendraautoriais. Taip pat „Posovietinės Lietuvos politinė anatomija“, kurioje nagrinėjama posovietinės Lietuvos visuomenės sociopolitinė sistema. Autorė ieško, kas lemia Lietuvos žmonių politinio mąstymo, požiūrio į valstybę, balsavimo rinkimuose skirtumus.

Knygoje „Tarp Rytų ir Vakarų: Lietuvos visuomenės geokultūrinės nuostatos“ aptariamos geokultūrinės nuostatos, mūsų šalies informacinė erdvė, žiniasklaidos įtaka visuomenės nuomonei ir t.t.

Ainės Ramonaitės knyga „Kažkas tokio labai tikro. Nepaklusniosios sovietmečio visuomenės istorijos“ sudaryta iš 25 pasakojimų apie sovietmečiu kiek kitokį nei visa visuomenė gyvenimą gyvenusius žmones bei kokią kainą jiems už tai teko sumokėti.

Su bendraautoriais rašytas leidinys „Kas eitų ginti Lietuvos? Pilietinio pasipriešinimo prielaidos ir galimybės“ nagrinėja klausimą, ar Lietuva pajėgi priešintis užsienio agresijai ir nuo ko priklauso piliečių pasiryžimas ginti šalį.

Viena naujausių Ainės Ramonaitės, kartu su kitais mokslininkais, rengtų knygų – „Ar galime prognozuoti Seimo rinkimus?“. Monografijoje autoriai aiškinasi, nuo ko priklauso Seimo rinkimų rezultatai ir kodėl rinkimų prognozės taip dažnai nepasitvirtina.

Visuomeniška asmenybė yra ne tik pasinėrusi į politikos mokslus, bet ir aktyviai dalyvauja Vilniaus universiteto folkloro ansamblio „Ratilio“ veikloje. Ji muzikuoja, organizuoja renginius, o apie apie savo veiklą yra parašiusi knygą „Nuostabus laikas. Penki „Ratilio“ gyvenimo dešimtmečiai“. Taip pat Ainė Ramonaitė priklauso Šaulių sąjungai. Žiemą politologė mėgsta slidinėti, kita įdomi jos aistra – muzikavimas įvairiais instrumentais.

Autorės knygos skirtos įvairių disciplinų studentams, politologams, mokslininkams, žurnalistams ir visiems besidomintiems Lietuvos politine situacija. Rekomenduojame jas patogiai įsigyti internetu.