-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: 123KNYGA
Grožinė literatūra SUPERKAINA >>>

0

Algimantas Jablonskas (g. 1965, Ukmergėje) – garsios tarptautiniu mastu žinomos įmonės „AJ šokoladas“ įkūrėjas, šokolado kultūros Lietuvoje plėtotojas.

Algimantas Jablonskas augo Ukmergėje, gana pasiturinčioje šeimoje. Jo mama buvo verslininkė. Dar būdamas vaiku Algimantas išmoko pinigus užsidirbti pats.

Algimantas Jablonskas knygosJis kartu su savo vaikystės draugu rinkdavo uogas bei kitas miško gėrybes ir jas nešdavo į supirkimo punktus.
Aštuonias klases Algimantas Jablonskas baigė Ukmergėje, o po to pradėjo mokytis tuo metu prestižiniu laikytame maisto pramonės technikume Kalvarijoje. Šis pasirinkimas buvo nulemtas gana atsitiktinės Algimanto mamos pažinties su mokslo įstaigos direktoriumi, kurį susitiko atostogaudama sanatorijoje.

Mokydamasis Kalvarijos maisto pramonės technikume Algimantas prisijungė prie klasikinių imtynių treniruočių. Jau po metų nuoseklaus darbo jis tapo čempionu. Algimantas teigia, kad būtent šis užsiėmimas išugdė stiprų nugalėtojo charakterį.

Vėliau Algimantas mokėsi Kaune. Patekęs į kariuomenę jis tarnybą atliko sporto dalinyje, su kuriuo apkeliavo visą Sovietų Sąjungą. Grįžęs vedė ir įsikūrė Kaune.

Prieš pasukdamas į šokolado verslą, kuris sėkmingai veikia daugiau nei penkiolika metų, Algimantas Jablonskas išbandė daugybę darbo sričių. Ir jos buvo labai skirtingos: bulvių sodinimas, tulpių auginimas, nekilnojamas turtas, banko Kaliningrade statybos ir net didmeninis žuvų pardavimas.

Dėl kito verslo išvažiavęs į Belgiją, Algimantas atrado šokoladą. Kaip pats sako – daugiau niekas neberūpėjo. Ir taip prasidėjo „AJ šokoladas“ istorija. Net ir po septyniolikos metų daugelį receptų šokoladinėje kuria pats savininkas. Tiesa, buvo etapų, kai verslas nesisekė taip gerai, kaip norėtųsi. Tuomet Algimantas Jablonskas įkvėpimo ir nusiraminimo ieškojo benediktinų vienuolyne, kuriame lankosi reguliariai.

Visus savo pakilimus ir nuopolius, keliones per įvairius verslus ir atsitiktinumus, kurie jį atvedė iki šokolado imperijos, Algimantas Jablonskas išdėstė knygoje „Šokoladas su pipirais: mano verslo istorija“. Autorius teigia, kad šią knygą norėjo parašyti tam, kad kiti galėtų pasimokyti iš jo klaidų, o tuo pačiu, kad parodytų, jog netradiciniai sprendimai ir drąsa neretai pasiteisina.

Prekinio ženklo „AJ šokoladas“ savininkas tiek pats valdo šokoladines, tiek yra pardavęs teises kurti restoranus franšizės pagrindu. Trakuose jis yra atidaręs pirmąjį Lietuvoje šokolado muziejų.