⭐ GRAND pasiūlymas knygoms! Naršykite čia >>

0

Algirdas Toliatas (g. 1978 m.) – Lietuvos kunigas, vyriausiasis policijos kapelionas, rašytojas, straipsnių autorius.

Algirdas Toliatas augo Vilniuje. Vaikystėje jis kartu su močiute dažnai eidavo į bažnyčią. Vėliau, kaip ir daugelis paauglių, ją apleido. Tik paskutinėse vidurinės mokyklos klasėse jis vėl susidomėjo tikėjimu. Tą nulėmė jauna tikybos mokytoja.

Algirdas Toliatas knygos


Kelyje. 100 000 žingsnių su kunigu Algirdu Toliatu (knyga su defektais) | Algirdas Toliatas, Lina Ever
(1 įvertinimai)
  • Leidėjas: Tyto alba


Daugiau
Kaina: 5,99 €
Turime sandėlyje

Ramybė tau | Algirdas Toliatas, Francesc Miralles, Lina Ever
(5 įvertinimai)
  • Leidėjas: Tyto alba


Daugiau
Kaina: 11,79 €
Turime sandėlyje

Gerumo liūnas | Algirdas Toliatas
(2 įvertinimai)
  • Leidėjas: Tyto alba


Daugiau
Kaina: 6,99 €
Turime sandėlyje

Tikra tik viltis | Algirdas Toliatas
(3 įvertinimai)
  • Leidėjas: Tyto alba


Daugiau
Kaina: 12,99 €
Turime sandėlyje

Žmogaus ir Dievo metai | Algirdas Toliatas
(1 įvertinimai)
  • Leidėjas: Tyto alba


Daugiau
Kaina: 7,99 €
Turime sandėlyje

Dievo vaikų planeta | Algirdas Toliatas
(3 įvertinimai)
  • Leidėjas: Verslas ar menas

Knyga, kuri stiprina tikėjimą ir atskleidžia Dievo meilę.

Daugiau
Kaina: 15,99 €
Turime sandėlyje

Šeštas jausmas yra pirmas | Algirdas Toliatas
  • Leidėjas: Tyto alba


Daugiau
Kaina: 7,79 €
Turime sandėlyje

Sekmadienio SMS. Mažieji tekstai | Algirdas Toliatas
(1 įvertinimai)
  • Leidėjas: Tyto alba


Daugiau

Šiuo metu neparduodama

Informuokite, kai prekę turėsiteAlgirdui buvo labai įdomu, kodėl jaunas žmogus pasirenka tokį kelią, todėl, nors pats savęs nelaikė tikinčiu, pradėjo lankyti pamokas ir pajuto, kad religijos klausimai jį itin domina. Baigęs mokyklą jis nusprendė studijuoti Vilniaus kunigų seminarijoje, tuo nustebindamas tiek savo bendraklasius, tiek tėvus.
Algirdas Toliatas baigė Vilniaus kunigų seminariją, taip pat mokėsi Prancūzijoje. Jis teigė, kad mokytis buvo įdomu. Lietuvoje bendruomenė maža ir uždara, mokslai trunka septyneris metus. Per ta laiką vyras rado atsakymus į teologinius klausimus, perskaitė daugybę knygų. Užsienyje, pasak dvasininko, mokslo aplinka laisvesnė. 2007-tais metais jis tapo kunigu.
Dar tris metus Algirdas praleido mokydamasis Romoje. Čia jis metus praleido Popiežiškajame Laterano universitete, kur mokėsi bažnytinės teisės. Dar dvejus metus dvasininkas žinias gilino Teresianumo universitete. Čia jis mokėsi dvasingumo teologijos. Įdomus faktas, kad studijuoti į Italiją jis išvyko motociklu. Kelionės šia transporto priemone – vienas iš Algirdo pomėgių.
Grįžęs į gimtąją šalį Algirdas Toliatas pradėjo dirbti Šv. Rapolo bažnyčioje. Nuo 2013-tų metų jis taip pat yra ir Lietuvos policijos vyriausiasis kapelionas.
Policijos kapelionas siekia padėti pareigūnams atgauti dvasines jėgas, kurias jie praranda dirbdami morališkai sekinantį darbą, bei atsigręžti į tikrąsias žmogiškas vertybes. Kapelionas kartu su savanoriais vykdo daugybę socialinių projektų, kurie apjungia policijos ir bažnyčios darbą. Pavyzdžiui, siekdami padidinti saugumą kelyje, jie važinėjo po Lietuvos bažnyčias ir skleidė žinią apie senyvų žmonių saugumą, atšvaitų būtinumą, o kunigai pamokslų metu šia informacija dalinosi su parapijiečiais.
Algirdas Toliatas ypač šiuolaikiškas kunigas, kuris geba pritraukti jaunimą ir suburti stiprią bendruomenę. Jis įsitikinęs, kad su žmonėmis reikia kalbėtis jiems artima kalba ir svarbiomis temomis. Kunigas nevengia originalių pamokslų, taip pat pasitelkia modernias priemones pasiekti žmones, pvz., transliuoja mišias internetu.
Algirdas kiekvieną sekmadienį skelbia naują, lengvai žmones paliečiantį pamokslą, kuris neretai gimsta ekspromtu. Jie yra įrašomi ir vieną dieną leidyklos „Tyto alba“ atstovai pasiūlė sudėti tekstus į knygas. Taip gimė pamokslų trilogija, kuri yra skirta pagrindinėms trims dieviškosioms dorybėms – tikėjimui, vilčiai ir meilei.
2016-tais metais pasirodė tikėjimui skirti pamokslai „Žmogaus ir Dievo metai“. Ši knyga apima svarbiausius metų laikotarpius ir kalba apie advento ramybę, Kalėdų pakylėjimą, gavėnios apsivalymą bei atgimimo simbolį Velykas.
2017-tais pasaulį išvydo pamokslai apie viltį „Gerumo liūnas“. Pamokslų rinkinyje tęsiamos ankstesnėje knygoje pradėtos temos, nagrinėjamos psichologinės, dvasinės, moralinės ir vertybinės problemos.
2018-tais išleista paskutinė trilogijos dalis „Šeštas jausmas yra pirmas“. Ji kalba apie svarbiausią vertybę – viską sujungiančią meilę.
Knygos sulaukė netikėto populiarumo, o leidyklos atstovai teigia, kad jos yra vienos sėkmingiausių tarp jų leidinių. Algirdo Toliato knygas kritikai ir skaitytojai įvertino už paprastumą. Pamoksluose nejuntama kritika ar moralizavimas, nenurodoma tiesa, akcentuojamas ieškojimas.
Be pamokslų trilogijos kunigas dar išleido knygas „Sekmadienio SMS: mažieji tekstai“, „Ramybė Tau“ (išleista ir italų bei portugalų kalbomis) ir vaikams skirtą leidinį „Dievo vaikų planeta“.
Algirdas Toliatas – modernus kunigas, kuris tikinčiuosius geba pasiekti per socialinius tinklus, naudoja šiuolaikines technologijas, rašo savo tinklaraštį. Taip pat jo tekstus galima rasti įvairiuose Lietuvos naujienų portaluose.