Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Algis Kašėta (g. 1962 m. gruodžio 20 d. Varėnos raj.) – istorikas, politikas knygų autorius.

Algis Kašėta mokėsi profesinėje techninėje mokykloje Vilniuje.

Algis Kašėta knygosVėliau studijavo Vilniaus universiteto Istorijos fakultete.

Algio Kašėtos biografiją papildo įvairūs darbai Lietuvos kultūros ir vertybių paveldo apsaugos organizacijose. 1996-2015 metais jis buvo Lietuvos Seimo nariu, nuo 2015-tų metų užima Varėnos rajono savivaldybės mero pareigas. Visuomeninėje veikloje dalyvauja nuo Sąjūdžio laikų, jis buvo vienas iš Lietuvos šaulių sąjungos atkūrimo Varėnoje iniciatorių.

Visuomenininkas nurodo, kad mėgsta skaityti grožinės literatūros knygas, klausytis džiazo, žaisti tinklinį. Taip pat politikas aktyviai domisi Lietuvos pokario istorija. Dar dirbdamas kultūros paveldo inspektoriumi jis ėmė tyrinėti savo krašto praeitį, bendrauti su partizanais, ryšininkais, jų giminaičiais, rinkti įvairią medžiagą ir dokumentus. Po to, kai buvo atverti archyvai A. Kašėta pradėjo ieškoti medžiagos apie Dzūkijos partizanus, vėliau jam kilo idėja parašyti Pietų Lietuvos kovotojų istoriją.

Daug straipsnių autorius publikavo dzūkų regiono leidiniuose „Merkio kraštas“, „Alytaus naujienos“, „Lietuvos aidas“ ir kt. Jo tekstas „Senosios Varėnos partizanai“ buvo įtrauktas į knygą „Senoji Varėna 600“.

Algis Kašėta yra istorinių knygų ir dokumentinių rinkinių „Partizaninis karas Lietuvoje 1944–1953 m.“, „Laisvės kovos 1944–1953 metais“, „Lietuvos partizanų kovos ir jų slopinimas MVD-MGB dokumentuose 1944–1953 metais“ bendraautorius.

Istorikas taip pat leidimui parengė A. Ramanausko-Vanago dienoraštį „Daugel krito sūnų…“ bei Liongino Baliukevičiaus atsiminimus „Liongino Baliukevičiaus – partizano Dzūko dienoraštis“. Vienas naujausių jo darbų, papildžiusių istorinės literatūros lentynas, yra knyga „Merkio rinktinės štabo dienoraštis, 1945–1946“. Tai dokumentas, kurį rašė Adolfas Ramanauskas-Vanagas.

Autoriaus dėka partizanų darbai, kūryba, veiklos istorija bei atsiminimai neliko užmarštyje. A. Kašėta supažindina su svarbiomis asmenybėmis ir Lietuvai skaudžiu laikmečiu, todėl rekomenduojame knygas pirkti internetu – istorinio žanro kūriniai visada vertingi.

Algis Kašėta už savo veiklą buvo pagerbtas Sausio 13-osios atminimo medaliu , Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių medaliu, Lietuvos valstybės ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi, Šaulių žvaigžde bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos garbės ženklu „Už nuopelnus valstybės sienos apsaugai“.