Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Alvydas Jokubaitis (g. 1959 m. rugsėjo 8 d., Gargždai, Lietuva) – filosofas, politologas, humanitarinių mokslų daktaras, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius.

Alvydas Jokubaitis knygosJis yra aštuonių knygų autorius, daugiausiai analizuoja politikos vertybes, nagrinėja liberalizmo politinę doktriną ir jos prieštaravimus.


Studijavo Vilniaus universitete, Istorijos fakultete, vėliau stažavosi Lenkijoje, Krokuvos Jogailaičių universitete. Nuo 1991 m. buvo Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto dėstytojas. Dėstė moderniąją filosofiją, I. Kanto filosofiją, šiuolaikinio filosofinio diskurso problemas ir perspektyvas. 1992 metais apsigynė daktaro disertaciją VU filosofijos, istorijos ir logikos katedroje. Disertacijos tema: „Filosofijos mokslas Vilniaus Stepono Batoro universitete 1919–1939 metais“.


1996 metais pradėjo dėstytojauti TSPMI, kur dėsto šiuos kursus: Neortodoksinė politinė mintis, Šiuolaikinė politikos samprata, Šiuolaikinės politinės teorijos, Lietuvos politikos tyrimai ir kt. 2002 ir 2017 metais buvo išrinktas geriausiu instituto dėstytoju. Institute eina Politinės filosofijos ir idėjų istorijos katedros vedėjo pareigas.


2007 m. vyko prof. Alvydo Jokubaičio habilitacijos procedūra. Komisija teigiamai įvertino monografiją „Trys politikos aspektai: praktika, teorija, menas“ bei kitus straipsnius ir įteikė jam habilitacijos pažymą.


Alvydas Jokubaitis taip pat yra mokslinio periodinio leidinio „Politologija“ redakcinės kolegijos narys, VU TSPMI Tarybos narys, nuo 1999 m. Lietuvos politologų asociacijos narys. Buvo Lietuvos radijo ir televizijos Tarybos narys bei pirmininko pavaduotojas.


Dalyvavo daugybėje įvairių projektų ir tyrimo grupių, analizavo demokratijos iššūkius, partijų ideologijas. 2008 metais parengė elektroninio balsavimo galimybių studiją, 2009 metais dalyvavo projekte „Lyderių rengimo programa baltarusių (EHU) studentams bei jų ryšių su Lietuva įtvirtinimas“.


A. Jokubaitis yra knygų „Trys politikos aspektai: praktika, teorija, menas“, „Politika be vertybių“, „Vertybių tironija ir politika“, „Filosofas kaltina mokslininkus, arba kas blogai su politikos mokslu?“, „Liberalizmas kaip pilietinė religija“, „Politinis idiotas. Apie neišvengiamą politikos kvailybę“ autorius.


Alvydas Jokubaitis, kalbėdamas apie politiškumą, pabrėžia, jog tai yra ne nekintama vertybių sistema, o labiau tam tikrų vertybių supolitinimas arba nupolitinimas. Jis teigia, jog politinis gyvenimas ir politika apskritai pirmiausia remiasi į moralę, teisę, mokslą, meną ar religiją, kaip žmonių gyvenimą lemiančius esminius aspektus. Jis taip pat kritikuoja liberalizmo politinę filosofiją, atkreipdamas dėmesį į liberalios demokratijos termino prieštaringumą.