TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Andrius Užkalnis (g. 1970 m. lapkričio 26 d., Kaunas) – lietuvių rašytojas, žurnalistas, apžvalgininkas, maisto kritikas.

Kaune gimęs Andrius Užkalnis mokėsi Vilniaus Salomėjos Nėries vidurinėje mokykloje, vėliau – Vilniaus statybos technikume. Vidurinį išsilavinimą jis įgijo vakarinėje mokykloje – dienomis dirbo P. Eidukevičiaus odos ir avalynės fabrike.

Andrius Užkalnis knygos

Rasta: 11

Užkalnio kelionės. Pavyduolių glamonės ir smalsiųjų gundymai (knyga su defektais) | Andrius Užkalnis
-30% su kodu: KALĖDOS
3,23 €
Kaina su kodu: 2,26 €
Turime sandėlyje
Prijaukintoji Anglija | Andrius Užkalnis
-40% su kodu: KALĖDOS
2,59 €
Kaina su kodu: 1,55 €
Turime sandėlyje
Rasta: 11


Andriaus Užkalnio vidurinio mokslo baigimas sutapo su Lietuvos atgimimo laikotarpiu. Kaune Vytauto Didžiojo universitete jis pradėjo studijuoti anglų kalbą, tačiau studijų nebaigė. Vietoj to, pasirinko žurnalisto kelią. Dirbo Lietuvos radijo užsienio laidų skyriuje, „Vilnius In Your Pocket“ leidykloje, laikraštyje „The Baltic Independent“. 1995 m. Andrius Užkalnis paliko Lietuvą ir persikėlė gyventi į Londoną. Čia žurnalistas beveik du dešimtmečius dirbo BBC laidų redaktoriumi bei vertėju.

2011 m. grįžęs į Lietuvą ėmėsi plunksnos. Savo gyvenimo Jungtinėje Karalystėje patirtį jis aprašė knygose „Prijaukintoji Anglija“ ir „Anglija. Apie tuos žmones ir jų šalį“, o atsiminimus iš įvairių kelionių  - knygose „Kelionių istorijos“ ir „Užkalnio kelionės“. Dar dviejose „Evangelija pagal Užkalnį“ knygose papasakojo apie sovietmetį ir Tarybų Lietuvos kasdienybę. Galiausiai rašytojas išbandė save ir kaip grožinės literatūros kūrėjas – tai romanas apie pramogų pasaulį „Taip gyventi verta“.

Žurnalistas ir rašytojas yra vienas iš maisto bei restoranų kritikos pradininkų Lietuvoje, kuris savo įžvalgomis dalindavosi jo paties įkurtame portale „Laukinės žąsys“. 2011–2015 m. Užkalnio tekstus publikavo „Lietuvos rytas“ ir dienraščio interneto portalas, vėliau autorius pradėjo reguliariai bendradarbiauti su „Delfi“. Andrius Užkalnis išbandė save ir televizijos bei radijo laidų vedėjo amplua – jis vedė autorines laidas „BTV“, „Info TV“ ir „Žinių radijuje“. Šiandien didžiausią dėmesį jis skiria  „Užkalnio“ žurnalui, kuri leidžia kartu su Fausta Marija Leščiauskaite.