0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Andrius Užkalnis (g. 1970 m. lapkričio 26 d., Kaunas) – lietuvių rašytojas, žurnalistas, apžvalgininkas, maisto kritikas.

Kaune gimęs Andrius Užkalnis mokėsi Vilniaus Salomėjos Nėries vidurinėje mokykloje, vėliau – Vilniaus statybos technikume. Vidurinį išsilavinimą jis įgijo vakarinėje mokykloje – dienomis dirbo P.

Andrius Užkalnis knygosEidukevičiaus odos ir avalynės fabrike.
Andriaus Užkalnio vidurinio mokslo baigimas sutapo su Lietuvos atgimimo laikotarpiu. Kaune Vytauto Didžiojo universitete jis pradėjo studijuoti anglų kalbą, tačiau studijų nebaigė. Vietoj to, pasirinko žurnalisto kelią. Dirbo Lietuvos radijo užsienio laidų skyriuje, „Vilnius In Your Pocket“ leidykloje, laikraštyje „The Baltic Independent“. 1995 m. Andrius Užkalnis paliko Lietuvą ir persikėlė gyventi į Londoną. Čia žurnalistas beveik du dešimtmečius dirbo BBC laidų redaktoriumi bei vertėju.

2011 m. grįžęs į Lietuvą ėmėsi plunksnos. Savo gyvenimo Jungtinėje Karalystėje patirtį jis aprašė knygose „Prijaukintoji Anglija“ ir „Anglija. Apie tuos žmones ir jų šalį“, o atsiminimus iš įvairių kelionių  - knygose „Kelionių istorijos“ ir „Užkalnio kelionės“. Dar dviejose „Evangelija pagal Užkalnį“ knygose papasakojo apie sovietmetį ir Tarybų Lietuvos kasdienybę. Galiausiai rašytojas išbandė save ir kaip grožinės literatūros kūrėjas – tai romanas apie pramogų pasaulį „Taip gyventi verta“.

Žurnalistas ir rašytojas yra vienas iš maisto bei restoranų kritikos pradininkų Lietuvoje, kuris savo įžvalgomis dalindavosi jo paties įkurtame portale „Laukinės žąsys“. 2011–2015 m. Užkalnio tekstus publikavo „Lietuvos rytas“ ir dienraščio interneto portalas, vėliau autorius pradėjo reguliariai bendradarbiauti su „Delfi“. Andrius Užkalnis išbandė save ir televizijos bei radijo laidų vedėjo amplua – jis vedė autorines laidas „BTV“, „Info TV“ ir „Žinių radijuje“. Šiandien didžiausią dėmesį jis skiria  „Užkalnio“ žurnalui, kuri leidžia kartu su Fausta Marija Leščiauskaite.