0

Anna Todd (g. 1989 m., kovo 20 d.) – amerikiečių autorė ir scenaristė, geriausiai žinoma dėl savo knygų serijos „After“, kurią pradėjo publikuoti pasakojimų platformoje „Wattpad“.


„Wattpad“ – socialinis tinklas vienijantis rašytojus. Kiekvienas ten gali skelbti tekstus, tačiau ar visi tekstai tampa populiarūs? Tikrai ne.

Anna Todd knygos


After. Kai tapome laimingi | Anna Todd
5,49 €
Turime sandėlyje

Tapti žinoma visame pasaulyje nesitikėjo ir Anna Todd, kuri savo malonumui pradėjo rašyti erotinį romaną. Istorijos sužavėjo skaitytojus, buvo atverstos milijonus kartų, galiausiai kūriniai virto popierinėmis knygomis, o vėliau ir filmu.


Knygų serija „After“ priskiriama fanų literatūros (angl. „fanfiction“) žanrui. Tokie tekstai paprastai būna įkvėpti kitų autorių personažų arba realių pramogų pasaulio asmenybių gyvenimu. Anna Todd istorijas įkvėpė vienas muzikos grupės „One Direction“ narys. Beje, „Wattpad“ platformoje ji personažus pavadino šios grupės narių vardais ir tik spausdintoje knygoje jie yra pakeisti.


„After“ pasakoja Tesos ir Hardino meilės istoriją, o pagrindiniai šios autorės kūrybos bruožai – patrauklus stilius, permainingi siužeto vingiai, gebėjimas įdomiai aprašyti pavojingus santykius ir psichologines jaunuolių problemas. Knygos, lyg geriausia muilo opera, įtraukia milijonus skaitytojų, kurie taip įsijaučia, kad pamiršta, jog istorija išgalvota.


„After“ seriją sudaro penkios knygos: „Kai mes susitikom“, „Kai mes abejojom“, „Kai mes pasiklydom“ (Lietuvoje išleista per dvi dalis: I dalis ir II dalis), „Kai tapome laimingi“, „Kai aš pamačiau tave“. Kviečiame pirkti internetu ir patikrinti, kodėl kūriniai tokie populiarūs.


Šiandien Anna Todd garsi visame pasaulyje ir sunku patikėti, kad jos biografijoje rasite gana paprastų faktų. Vaikystę ji praleido neiškėlusi kojos iš savo rajono. Augdama mažame miestelyje atrado dvi didžiąsias meiles: skaitymą ir savo vyrą, su kuriuo susipažino mokykloje.


Anna Todd ištekėjo vos aštuoniolikos, ir po to dirbo vaflių namuose bei kosmetikos parduotuvėje. „Wattpad“ ji atrado visai netyčia ir tą momentą vadina kritimu į triušio olą. Ten ji susipažino su bendraminčiais ir pradėjo rašyti, o kuo viskas baigėsi jau žinome – populiaria knygų serija, kuri išversta į daugiau nei 30 kalbų. 2019-tais metais „After“ pasiekė ir kino teatrus. Pati autorė yra filmo prodiuserė ir scenarijaus bendraautorė.