TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Profesorius Arūnas Gumuliauskas (g. 1958 m.) – pedagogas, humanitarinių mokslų daktaras, istorikas, politikas. Šios aktyvios Lietuvos politinio ir akademinio gyvenimo asmenybės veikla neatsiejama nuo gimtojo krašto Nepriklausomybės atgavimo. Neatskiriama Arūno Gumuliausko biografijos dalimi tapo ir dalyvavimas Sąjūdžio veikloje. A.

Arūnas Gumuliauskas knygos

Rasta: 3

Lietuvos istorija: įvykiai ir datos | Arūnas Gumuliauskas
-30% su kodu: KALĖDOS
6,62 €
Kaina su kodu: 4,64 €
Turime sandėlyje
Rasta: 3

Gumuliauskas buvo pirmosios Sąjūdžio Šiaulių miesto tarybos narys, Šiaulių delegatas Sąjūdžio steigiamajame suvažiavime.

Mokslininkas yra išleidęs nemažai leidinių ir mokslinių publikacijų, tačiau geriausiai plačiajai visuomenei pažįstamas kaip knygų apie Lietuvos istoriją autorius. Jo knyga „Lietuvos istorija (1795–2009 m.)“ pelnė nemažą ne tik moksleivių ar studentų, bet ir istorijai neabejingų skaitytojų dėmesį. Šioje knygoje nušviečiamas lietuvių tautos istorijos kelias nueitas nuo 1795 m. iki 2009 m., siekiant išanalizuoti svarbiausius Lietuvos istorijos laikotarpius.

Istorijos laikotarpių apžvalga pradedama Lietuvos priklausymu Rusijos imperijai 1795–1915 m., o baigiama – antrosios Lietuvos Respublikos atkūrimo ir raidos 1990–2009 m. pristatymu. Knygos aktualumą puikiai atspindi autoriaus citata: „labai pasigendama koncentruotų Lietuvos istorijos darbų besimokančiam jaunimui, pedagogams, platesniam skaitytojų ratui. [...] Studijų knyga bent iš dalies turėtų pagerinti susidariusią padėtį.“

Arūno Gumuliausko akademinei ir plačiajai visuomenei skirti darbai užima svarbią vietą istriografijos darbų sąraše. Dar vienas paminėtinas autoriaus leidinys yra „Lietuvos istorija: įvykiai ir datos“. Tai dalykiška svarbiausių šalies įvykių santrauka, iš kitų istorinės literatūros darbų išsiskirianti savo išsamumu. Ji bus pravarti ir smalsiam mokiniui, ir humanitarinių mokslų ekspertui, ir, žinoma, abiturientui, besiruošiančiam istorijos egzaminui.

Autoriaus rašomos knygos, daugeliu atvejų, artimos pedagoginės ir akademinės literatūros žanrui. Kalbant apie pastarąjį, galima paminėti profesoriaus knygą „Lietuva. Dabarties realijos ir ateities vizijos“, kurioje pateikiami filosofų, istorikų, politologų, žymių šalies kultūros, meno, visuomenės veikėjų straipsniai. Leidinyje netrūksta kritinio mąstymo Lietuvos tautiškumo, politikos, švietimo ir kultūros tematika.

Apibendrinant minėtas knygas, galima daryti išvadą, kad pagrindiniai Arūno Gumuliausko kūrybos bruožai: dalykiškumas, kritinis istorinis-filosofinis mąstymas, disponavimas politinėmis įžvalgomis. Autoriaus knygos internetu laukia Jūsų!