0

Arūnas Peškaitis OFM knygosArūnas Peškaitis OFM (g. 1962 m.) – kunigas, publicistas, pranciškonų vienuolis, Vilniaus universitete studijavęs psichologiją, 2005-aisiais įšventintas į kunigus. Šis autorius daugeliui skaitytojų pažįstamas kaip skirtingų publicistinių tekstų kūrėjas, kuriuose apmąstomi ne tik religiniai, bet ir šiuolaikinei visuomenei aktualūs klausimai - vartojimo kultūra, visuomenės atstumtųjų problema ir kitos, iš pirmo žvilgsnio, nepatogios temos.

Apie Arūno Peškaičio OFM knygą „Pamatymai“ gerai žinomas lietuvių teatro ir kino aktorius, režisierius, muzikantas Kostas Smoriginas sako: „knyga „Pamatymai“ – man, kaip skaitytojui, pasirodė gili ir nuoširdi tiek savo puikiomis nuotraukomis, tiek poezijos posmais, kuriuose dera paprastumas, aiškumas ir beribis vidinės tiesos ieškojimas – ir pagaliau vidinės ramybės atradimas.“ Šis apibūdinimas puikiai perteikia pagrindinius autoriaus kūrybos bruožus: nuoširdumą, teksto gylį, lakoniškai, bet pagaviai perteikiamas pamatines tiesas.

Mes taip pat tikimės, kad atradę kun. A. Peškaičio OFM kūrybą ir publicistiką, liksite maloniai nustebinti intelektualiu ir atviru pasakojimo stiliumi, kuris ypač atsiskleidžia autoriaus biografiją nušviečiančioje knygoje „Posūkis. Kunigo pasakojimai“. Ją, besiremdama Kun. Arūno Peškaičio OFM pasakojimais, parengė katalikų radijo „Mažoji studija“ žurnalistė, pianistė Jūratė Kuodytė.

Kunigo Arūno Peškaičio atsidavimas kunigystei itin atsiskleidžia kitoje autoriaus knygoje „Vedami“, kurioje pateikiamus poetinius tekstus papildo evangelinių skaitinių komentarai, o tekstą iliustruoja gydytojo, medicinos mokslų daktaro Kazio Simanausko fotografijos. Pristatydamas šią knygą kunigas teigia: „O gal gydytojo ir kunigo bendras darbas padės gyti kieno nors sielai? Norėčiau, kad taip būtų. Viliuosi, kad taip ir bus.“

Ši citata yra dar vienas įrodymas, kad likimas kartais būna išties ironiškas. Arūnas Peškaitis OFM, užaugęs ateistų šeimoje, ilgai buvęs netikinčiu, atsivertęs į krikščionybę ėmėsi padėti į visuomenės paraštes nustumtiems nuteistiesiems, savo publicistiniais tekstais kviesdamas ne tik į artimesnį santykį su tikėjimu, bet ir skatindamas socialinį jautrumą. Tad nenuostabu, kad autoriaus kūriniai yra pamėgti atsakymų ieškančių skaitytojų. Jei ir jus sudomino aptariama literatūra, kviečiame pirkti internetu! Tai padaryti paprasta ir patogu! Rinkitės ir kitas turiningo laisvalaikio prekes!