AKTYVUOKITE! -10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: TAUPYKLE 

0

Aušra Kaziliūnaitė (g. 1987 m.) – Lietuvos poetė, žmogaus teisių aktyvistė. 2011 m. baigė istorijos studijas Lietuvos edukologijos universitete, 2013 m. – religijos mokslų magistrantūrą Vilniaus universitete. Šiuo metu yra Vilniaus universiteto filosofijos katedros doktorantė. Nuo 2012 m. – Lietuvos rašytojų sąjungos narė.

Aušra Kaziliūnaitė knygos


Jūros nėra | Aušra Kaziliūnaitė
13,29 €
Turime sandėlyje

Poetė aktyviai dalyvauja kultūrinėje veikloje: veda literatūros vakarus, yra parengusi poezijos almanachų, dalyvavo įvairių literatūrinių konkursų komisijose.

Debiutinė autorės knyga „Pirmoji lietuviška knyga“ išleista 2007 m., už ją poetė 2008 m. pelnė Elenos Mezginaitės premiją. Jos nuopelnų sąraše yra ir daugiau įvertinimų. Eilėraščių rinkinys „20% koncentracijos stovykla“ 2009 m. įtrauktas į kūrybiškiausių metų knygų dvyliktuką, o 2016 m. Aušra Kaziliūnaitė apdovanota net dviem svariomis premijomis – Jurgos Ivanauskaitės premija už eilėraščių rinkinį „Mėnulis yra tabletė“ ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premija.

Įdomu tai, kad minėta poezijos rinktinė „Mėnulis yra tabletė“ visų pirma buvo išleista anglų kalba („The Moon Is a Pill“), o vėliau išversta į lietuvių kalbą (vertėjas Rimas Užgiris). Todėl, skaitytojai, spėję susipažinti su šios talentingos asmenybės kūryba, neturėtų nustebti, kad angliškoji knygos versija buvo puikiai įvertinta literatūros eksperto Jade’o Willo, kuris įtraukė rinktinę į įdomiausių anglų kalba išleistų Baltijos šalių knygų penketuką. Apskritai, šios autorės kūriniai yra išversti į anglų, rusų, prancūzų, vokiečių, lenkų, latvių kalbas.

Aušros Kaziliūnaitės kūrybos bruožai puikiai atsiskleidžia toliau pateikiamoje Donaldo Kajoko citatoje: „Pasitelkusi šypsningai mąslias patirtis bei pajautas, poetė meistriškai pasakoja švelnių paradoksų, prisiminimų, sykiais ir socialinių ženklų nestokojančias istorijas.“ Poetė geba netikėtai žvelgti į kasdienius veiksmus ir įprastus daiktus, kurie pasitelkus vaizduotės, įsivaizduojamybės, tikrumo temas nušvita kitoje šviesoje. Tai labiausiai atsiskleidžia rinktinėje „Jūros nėra“.

Įsigykite ir kitas žanro „Lietuvių eilėraščiai ir dramos“, kuriam priskiriama autorės poezija, knygas internetu! Tai – paprasta ir greita! Elektroniniame knygyne Patogupirkti.lt rasite ne tik poezijos rinktinių, bet ir prozos, dalykinės literatūros. Taip pat – stalo žaidimus, lavinamuosius ir edukacinius žaislus ir kitas prekes turiningam jūsų laisvalaikiui.