TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Aušra Marija Sluckaitė-Jurašienė (g. 1936 m. birželio 1 d, Kaune) –  rašytoja, literatūros kritikė, žurnalistė. Aušra Marija Sluckaitė-Jurašienė Vilniaus universitete studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą, baigusi mokslus dirbo leidykloje „Vaga“, vėliau Jaunimo teatre. 1974-ais metais moteris dėl politinių priežasčių kartu su šeima emigravo.

Aušra Marija Sluckaitė-Jurašienė knygos

Rasta: 3

Už posūkio – kitas dangus. „Zekai“ ir kitos istorijos | Aušra Marija Sluckaitė-Jurašienė
-30% su kodu: KALĖDOS
7,99 €
Kaina su kodu: 5,59 €
Turime sandėlyje
Spektaklių ir sapnų klavyrai | Aušra Marija Sluckaitė-Jurašienė
-30% su kodu: KALĖDOS
14,29 €
Kaina su kodu: 10,00 €
Turime sandėlyje
Egziliantės užrašai | Aušra Marija Sluckaitė-Jurašienė
-30% su kodu: KALĖDOS
4,99 €
Kaina su kodu: 3,49 €
Turime sandėlyje
Rasta: 3

Iš pradžių ji gyveno Vokietijoje, vėliau Austrijoje, galiausiai atsidūrė Jungtinėse Amerikos Valstijose. Lietuvai atgavus nepriklausomybę sugrįžo ir gyvena bei dirba tarp dviejų šalių.

JAV autorė įsidarbino „Laisvosios Europos“ radijuje ir užėmė vyriausios redaktorės pareigas, taip pat dirbo žurnaliste. Aušra Marija Sluckaitė-Jurašienė nuolat rašė kultūriniams leidiniams „Metmenys“, „Draugas“, „Kultūros barai“.

Aušra Marija Sluckaitė-Jurašienė iš rusų kalbos išvertė kelias knygas, taip pat pati išleido įvairaus žanro kūrinių bei eseistinių straipsnių apie literatūrą rinktinę „Kritikos štrichai“.

Knyga „Už posūkio – kitas dangus. „Zekai“ ir kitos istorijos“ talpina trijų dalių pjesę, trylika novelių ir kitų trumpų tekstų. Istorijas sieja okupacijos dešimtmečiai, bandymas neprarasti vilties ir gyvenimo svetur patirtis.

Gausiai iliustruota knyga „Spektaklių ir sapnų klavyrai“ seka režisieriaus Jono Jurašo ir Aušros Marijos Sluckaitės klajones po užsienį. Autorė, pasakodama apie šį knygą, teigia, kad tai yra svarstymai apie menininko savijautą svetimoje šalyje ir bandymą išlaikyti savo tapatybę ir surasti vietą pasaulyje. Knyga primena atvirus pokalbius apie nueitą kelią, iliuzijas ir jausmą sugrįžus į namus, kuriuose ne iki galo esi savas.

„Miesto madrigalai“ – poetinės prozos tekstai, kuriuos iliustravo Mikalojus Vilutis.

Dar viena rašytojos knyga – „Egziliantės užrašai“. Ji sudaryta iš autobiografinių novelių, prisiminimų ir įvairių miniatiūrų. Pagrindiniai veikėjai – skirtingose šalyse ir skirtingu metu sutikti žmonės.

Be minėtų knygų Aušra Marija Sluckaitė-Jurašienė parašė arba adaptavo kelias įvairias pjeses. Viena jų – „Balta drobulė“ pagal A. Škėmos romaną, 2021-ais metais pastatyta Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

Autorės kūryba savita, o jos asmenybė bei biografijos faktai įrodo, kad net dramatiškai sunkiais Lietuvais laikais buvo įmanoma išlaikyti orumą ir priešintis okupantų valdžiai. 2006-ais metais Lietuvos Respublikos ministerija skyrė premija už ryškiausius publicistinius Aušros Marijos Sluckaitės-Jurašienės kūrinius. Kviečiame autorės knygas įsigyti internetu.