0

„Batuotas katinas“ – pasaka vaikams, kurią 1697-ais metais parašė garsus prancūzų rašytojas Charles Perrault. Jis yra ir kitų labai garsių istorijų, tokių kaip „Raudonkepuraitė“, „Miegančioji gražuolė“ ir „Pelenė“ autorius.

Pasaka „Batuotas katinas“ pasakoja apie tai, kaip mirdamas malūnininkas savo trims sūnums paliko malūną, asilą ir katiną.

Batuotas katinas knygosPastarąjį pavelėjęs jaunėlis labai nusiminė, nes jam neatrodė, kad tai labai jau vertingas turtas. Tačiau katinas pasirodė besąs ne paprastas namų gyvūnėlis, o pašėlęs gudruolis, sugebantis įveikti įvairiausius iššūkius. Batuotas personažas įrodė tokių vertybių kaip darbštumas ir išmintis svarbą.

Ši pasaka daugybę kartų virto populiariais animaciniais filmais. Taip pat istorijos pasakos  personažas ne kartą pasirodė ir kitų autorių kūriniuose, pavyzdžiui, garsiajame filmuke apie žaliąjį monstrą Šreką. Ar pamenate tą graudų katinėlio žvilgsnį?

Interneto knygyne galite rasti ištisą knygų seriją, kurios pagrindinis veikėjas yra šis vaikų mylimas veikėjas.

Leidinius apie gudrųjį katiną išleido įvairios leidyklos, o iliustravo pasaulyje garsūs autoriai. Vienas jų – Meksikos iliustratorius Gabriel Pacheco, pasižymintis itin rafinuotu stiliumi ir detalumu. Vartydami knygą su jo piešiniais atkreipkite dėmesį siuvinėtus drabužius, architektūrą ir ryškias spalvas.

Rekomenduojame pasimėgauti ir į leidyklos „Nieko Rimto“ išleista knyga „Batuotas katinas“. Ją iliustravo Ayano Imai. Subtiliai nupieštos batsiuvio dirbtuvės, nuostabi pilis ir kiti elementai džiugina akis, sužadina vaizduotę ir puikiai papildo istoriją. Dėmesį traukia ir Jean-Noel Rochut piešiniais iliustruotos knygos.

Galime pasiūlyti knygučių apie Batuotą katiną, pritaikytų įvairaus amžiaus vaikams. Tarp jų rasite spalvinimo knygelę, kuri taps ne tik laisvalaikio pramoga, bet ir supažindins mažiausius skaitytojus su pasaka ir jos veikėjais.

Taip pat asortimentą papildo ir popierinės lėlės, kurios yra puikios, motoriką ir socialinius įgūdžius ugdančios priemonės. Dalyje siūlomų knygų rasite ne tik pasaką apie Batuotą katiną, bet ir kitų istorijų, pavyzdžiui, jau minėtą „Raudonkepuraitę“, „Pelenę“ ar pasakojimą apie nykštuką.

Charles Perrault kūriniai yra nepavaldūs laikui. Istorija apie gudrų katiną gyvuoja jau daugiau nei tris šimtus metų, tačiau vis dar žavi tiek mažus, tiek didelius skaitytojus.