-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: 123KNYGA
Grožinė literatūra SUPERKAINA >>>

0

Blake Snyder (1957 m. spalio 3 d., Evanstonas, Ilinojus, JAV - 2009 m. rugpjūčio 4 d., Beverli Hilsas, Kalifornija, JAV) – amerikiečių scenaristas, rašytojas, geriausiai žinomas kaip knygos „Išgelbėti kačiuką“ autorius.

Blake Snyder knygosPer savo karjerą jis Amerikoje tapo vienu populiariausių kino industrijos konsultantu, o jo mokymai ir seminarai padėjo ne tik kino kūrėjams, bet ir kitų vadybos sričių specialistams.

Būsimasis scenaristas ir rašytojas gimė šeimoje, kurioje televizija bei kūryba buvo pragyvenimo šaltinis. Jo tėvas Kenneth C. Snyder prodiusavo vaikams skirtas laidas ir už tai net buvo pelnęs Emmy apdovanojimą. Pirmajam darbui aštuonmetį Blake Snyder pasamdė pats jo tėvas – jis turėjo įgarsinti televizijos herojus. Ironiška, bet prasidėjus balso mutacijai, tėvas buvo priverstas sūnų atleisti.

Baigęs mokyklą, Blake studijavo anglų kalbą Džordžtauno universitete, o po studijų grįžo į Los Andželą. Čia pradėjo karjerą televizijos industrijoje ir rašė tekstus Disney kompanijos produkcijai. Nuo 1987 m. scenarijų kūrimas tapo pagrindine jo veikla. 1989 m. jis sukūrė scenarijų „Stok! Arba mano mama šaus“, tapusį kultiniu filmu. Dėl scenarijaus aukcione varžėsi ne viena prodiuserinė kompanija - Blake Snyder džiaugėsi solidžiu 500 tūkst. JAV dolerių honoraru. Po dar dvylikos tokių pat sėkmingų istorijų, jis pelnė „sėkmingiausio scenarijų pardavėjo Holivude“ titulą.

Daugiau nei du dešimtmečius Blake Snyder buvo Amerikos rašytojų gildijos narys, tačiau didžiausio populiarumo susilaukė viena jo knyga – „Išgelbėti kačiuką“. Jis teigia, kad knygos idėja gimė kaip noras pasidalinti ilgamete patirtimi: „Parašiau „Išgelbėti kačiuką“, kad kiti nekartotų mano klaidų – nerašytų dešimčių scenarijų, negaudami už juos pelnyto atlygio. Kartą buvau pavargęs ir norėjau viską mesti, nes nesupratau, kad scenarijaus rašymas – tik viena didelio proceso dalis, pasiūlymas kažką iš jo padaryti, o ne kūrinys savaime. Tada supratau: reikia rašyti ne sau, o jums. Kokia istorija jums įdomi? Kaip jus pralinksminti? Niekada anksčiau nekėliau šių klausimų.“

„Išgelbėti kačiuką“ iki šiol išsaugo pozicijas bestselerių sąrašuose – knyga laikoma vienu geriausių kūrinių apie kūrybiškumą. Ji susilaukė ne vieno tęsinio ir net buvo adaptuota kaip programinė įranga kūrėjams. Blake Snyder JAV, Azijoje ir Europoje vedė mokymus ir dirbtuves, paremtus svarbiausiomis šios knygos įžvalgomis.