Ką reiškia būti tikru lyderiu? Kokios savybės yra svarbiausios, norintiems būti autoritetu, vesti grupę žmonių vieningo tikslo link ir siekti didžių darbų? Sparčiai besivystančiame lyderystės pasaulyje išlikti priekyje reiškia nuolat mokytis, gilinti savo žinias ir mesti sau iššūkį mąstyti plačiau bei vadovauti sumaniau.
Tiek vadovaujantiems didelėms korporacijoms, tiek dar pradedantiems savo lyderystės kelionę, tinkama knyga gali pasiūlyti svarbių įžvalgų bei naudingų įrankių, padėsiančių vadovauti ir įkvėpti kitus. Interneto knygynas patogupirkti.lt kviečia susipažinti su 8 knygomis, kurios padės eiti savo unikaliu lyderio keliu.
Don Miguel Ruiz „Keturi susitarimai“
Tai knyga, kuri laikoma viena įtakingiausių saviugdos knygų pasaulyje. Remdamasis senovės toltekų išmintimi, meksikiečių autorius Don Miguel Ruiz atskleidžia keturias paprastas, tačiau galingas gyvenimo taisykles, kurios gali padėti išsilaisvinti nuo mus ribojančių įsitikinimų ir minčių spąstų, siekiant tikros vidinės laisvės ir laimės.
Žmogus, kuris svajoja tapti sėkmingu lyderiu, visų pirma turi būti gerai „padirbęs“ su savimi – gebėti gerai įsiklausyti į save, mokėti dirbti su ribojančiais įsitikinimais bei su sąmoningumu žvelgti į savo kasdienį gyvenimą. D.M. Ruiz knyga „Keturi susitarimai“ moko, kaip savo gyvenime išvengti emocinio skausmo, baimės ir nesaugumo jausmo, kurie kyla iš aplinkos primestų reikalavimų, lūkesčių, kuriuos nuolat girdime iš savo vidinio kritiko. Laikantis paprastų keturių susitarimų, kiekvienas gali pakeisti savo pasaulėžiūrą, pagerinti santykius ir atrasti ramybę kasdienybėje.
Vesa Nissinen „Įžvalgioji lyderystė“
Lyderiams, norintiems sukurti sveiką ir motyvuojančią organizacinę kultūrą, kurioje klestėtų abipusis pasitikėjimas ir bendrystė, daug naudingų įžvalgų suteiks pulkininkas, leitenantas, edukologijos mokslų daktaras ir lyderystės programos įkūrėjas Vesa Nissinenas knygoje „Įžvalgioji lyderystė“.
Remdamasis savo ilgamete vadovavimo patirtimi tarptautinėse kompanijose ir Suomijos gynybos pajėgose, autorius pristato naują – holistinį – požiūrį į lyderystę. Pasak V. Nissineno, tapimas vadovu anaiptol nereiškia, kad svarbiausias tikslas yra pasiektas. Priešingai – didžioji profesinė kelionė nuo šio momento dar tik prasideda.
Autorius sėkmingai griauna įsitikinimą apie tai, kad lyderyste apdovanoti tik išskirtiniai asmenys ir kviečia sužinoti, ko reikia, kad šias savybes galėtų išskleisti kiekvienas ir kaip, įgijus reikiamų žinių, sėkmingai taikyti lyderystę praktikoje.
Simon Sinek „Pradėkime nuo klausimo KODĖL“
O galbūt svarbiausias klausimas lyderystėje yra „Kodėl“? Kodėl vieni žmonės ar organizacijos yra novatoriškesni, sėkmingesni ir pelningesni už kitus? Kodėl klientai ir darbuotojai tampa lojalesni nei kitur? Kodėl net ir sėkmingieji savo sėkmės nesugeba pakartoti vėl ir vėl?
Anglų kilmės amerikiečių rašytojas, organizacijų ir vadovų konsultantas Simon Sinek knygoje „Pradėkime nuo klausimo KODĖL“ kartu su skaitytojais analizuodamas žinomų pasaulio lyderių gyvenimą ir veiklą atranda, kad visus juos sieja vienijantis klausimas – „Kodėl?“. Išsiaiškinę, kodėl daro tai, ką daro, jie sugebėjo įkvėpti aplinkinius ir pasiekti nepaprastų dalykų. Pasitelkdamas įtraukiančias istorijas, autorius atskleidžia, ko iš tikrųjų reikia, norint gerai vadovauti ir įkvėpti kitus.
Anthony Robbins „Pažadinkite savyje milžiną“
Ne veltui asmeninio efektyvumo ir asmenybės permainų eksperto Anthony Robbinso vardą žino visas pasaulis. Jo paskaitos įkvėpė šimtus tūkstančių žmonių, o parašytos knygos jau daugelį metų rekomenduojamos kaip geriausios saviugdos ir lyderystės knygos. Viena tokių – knyga „Pažadinkite savyje milžiną“, kurioje paprastai ir įdomiai aprašyta, kaip valdyti savo emocijas ir kūną, optimizuoti tarpusavio ir profesinius santykius, sutvarkyti finansus ir apskritai visą savo gyvenimą.
Pats autorius tiki, jog kiekvienas žmogus giliai savo širdyje turi dovaną įgyvendinti pokyčius, paveikti kitus ir pasaulį daryti geresniu, tačiau dažnai šias svajones užgožia neviltis ir kasdienė rutina. A. Robbinsas siekia atgaivinti tą svajonę, paversti ją realybe, išmokyti prisiminti bei pažadinti tą beribę jėgą, snaudžiančią kiekviename žmoguje.
Donald J. Trump „Niekada nepasiduokite
Ar norėtumėte pasimokyti lyderystės principų iš žmogaus, kuris šiuo metu laikomas galingiausiu pasaulyje? Dabartinis JAV prezidentas Donaldas J. Trumpas, kiekvieną dieną stebinantis pasaulį savo naujais užmojais ir sprendimais, kviečia skaitytojus į savo gyvenimo užkulisius ir dalinasi pamokomis, kaip jam pavyko pasiekti neįtikėtinų aukštumų, knygoje „Niekada nepasiduokite“.
D. J. Trumpas išmano, kaip pralaimėjimą paversti pergale. Jo knygoje gausu ne tik įdomių pasakojimų apie dabartinio prezidento darbus, bet ir pateikiama svarių patarimų, kaip atsitiesti po pralaimėjimų ir nesėkmių, kaip dideles problemas paversti dar didesnėmis galimybėmis, priešus ir priešininkus paversti draugais bei sąjungininkais, laikinomis nesėkmėmis save motyvuoti ir tapti kietesniam. Jis tiki, jog pasitikėti savimi, ypač, kai tenka rizikuoti ar apima baimė, yra svarbiausia, norint įveikti negandas ir įgyvendinti savo svajones.
Richard Koch „80/20 principas“
Tikriausiai kiekvienas svajoja apie tai, kaip darant mažiau, pasiekti daugiau. Geriems lyderiams, žongliruojantiems su daugybe atsakomybių, tačiau norintiems gyvenime turėti sveiką pusiausvyrą tarp darbo ir asmeninio gyvenimo, tai yra ypač svarbu.
Britų verslininkas ir investuotojas Richard Koch knygoje „80/20 principas“ moko skaitytojus, kaip šis principas veikia ir kaip jį praktiškai pritaikyti, kad padidintumėte savo efektyvumą, pagerintumėte karjeros galimybes ar paskatintumėte įmonę augti. 80/20 principas parodo, kaip galima pasiekti daug daugiau, įdedant daug mažiau pastangų, laiko ir išteklių, paprasčiausiai susitelkiant į tuos 20 procentų, kurie iš tikrųjų yra svarbūs. Pasak R. Koch, šis principas yra vienas geriausių būdų susidoroti su šiuolaikinio gyvenimo spaudimu ir jį įveikti.
Reed Hastings, Erin Meyer „Jokių taisyklių“
Geriausia lyderystės taisyklė – jokių taisyklių! Tačiau ar verslas gali tapti sėkmingu, kai jame laisvės – daugiau nei įprasta? „Netflix“ įkūrėjas Reed Hastings bei viena įtakingiausių verslo teoretikių pasaulyje Erin Meyer su skaitytojais gilinasi į savitą „Netflix“ pasaulėžiūrą, leidusią pasiekti pavydėtinų rezultatų knygoje „Jokių taisyklių“.
Kaip įmonė, kurioje nėra griežtos atostogų politikos, kur nebūna viršvalandžių, kur darbuotojai visiškai atvirai gali sakyti, ką galvoja ir jiems už tai mokami geriausi atlyginimai rinkoje, sukėlė revoliuciją pramogų industrijoje, uždirbo milijardus dolerių ir užvaldė šimtų milijonų žmonių dėmesį?
Trokštantiems mokytis iš geriausiųjų, kviečiame susipažinti su „Netflix“ istorija ir pasimokyti ryžtingų vadybos principų, padėjusių pasiekti aukštumas bei užtikrinti laisve ir atsakomybe paremtą darbo kultūrą.
Amy Edmondson „Sėkmingos nesekmės. Kaip tinkamai klysti“
Lyderystė kaip ir verslas – be nesėkmių ir rizikos tiesiog neįsivaizduojama. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje klaida vis dar yra vertinama neigiamai, tad siekiama bet kokiu atveju klaidų išvengti. Po dešimtmečius trukusių apdovanojimus pelniusių tyrimų, lyderystės ir vadybos profesorė Harvardo verslo mokykloje Amy Edmondson siūlo pakeisti įprastą suvokimą apie nesėkmes ir priversti jas veikti mūsų labui.
Knygoje „Sėkmingos nesekmės. Kaip tinkamai klysti“ ji apibūdina tris nesėkmių archetipus – pagrindinį, sudėtingą ir protingą – bei atskleidžia, kaip sumažinti neproduktyvias nesėkmes ir padidinti naudą, kurią gauname iš įvairaus pobūdžio nesėkmių, o taip pat, kaip padėti organizacijoje priimti žmogiškąją prigimtį klysti. Kviečiame į susitikimą su revoliuciniu vadovu lyderiams, kuris pakeis jūsų santykį su nesėkmėmis.
Susiję straipsniai:
- Gegužės knygų TOP: nuo Indijos iki Meksikos ar mistiškos Prahos – knygos ieškantiems nekasdienių patirčių
- Atostogaudami renkatės pažintines keliones? Esate tarp daugiausiai skaitančių žmonių
- Džiaugsmas apsakymų mėgėjams: talentinga, įsimintina ir šmaikštu
- Jau prieš 55 metus lyčių lygybės klausimus kėlęs romanas „Kairė tamsos ranka“ išleistas lietuviškai
- Širdį draskanti istorija apie motinos pavydą dukrai
- „Paskutinis namas Nereikalingųjų gatvėje“ – trileris apie namus, kuriuose niekas nėra taip, kaip atrodo, net katė, skaitanti Bibliją
- „Saulė – dangaus karalienė“ – pažintinė knyga vaikams apie Saulę
- Tomas Vaiseta apie naująjį romaną „Ch.“: „Šitokio rašymo smagumo dar nebuvau patyręs“
- Kunigas Algirdas Toliatas kviečia atrasti viltį. Knygos „Tikra tik viltis“ ištrauka
- „Po tamsos ateina… lapė“ autorė Aušra Šneiderytė: „Didžiausia problema, kad kritikuojame viską iš eilės, ypač save“