-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: SALE ⏳

0

Dainius Sinkevičius – kriminalinės publicistikos žurnalistas, knygų autorius. Jis  išgarsėjo savo publicistiniais straipsniais, atskleidžiančiais korupcijos tinklus ir nusikalstamas veiklas.

Dainius Sinkevičius knygos


Policijos dievai | Dainius Sinkevičius
12,69 €
Turime sandėlyje

Autoriaus darbai sukelia nemenkus skandalus.

Kone daugiausiai atgarsių sulaukė autoriaus knyga „Pravieniškių mafija: nerašyti zonos įstatymai“. Šiame leidinyje atskleista šokiruojanti istorija apie tai, kaip nusikaltėliai valdė Pravieniškių pataisos namus, o jiems pakluso net šios įstaigos pareigūnai.

Dainiaus Sinkevičiau tyrimas atskleidė nemalonią tiesą: net ir dvidešimt pirmame amžiuje, Europos Sąjungos valstybėje yra vietų, kuriose įstatymai negalioja. Stulbina ir tai, kad konkreti tokia vieta yra skirta perauklėti tiems, kurie įstatymų nesilaiko. Kalinių grupuotė Pravieniškių pataisos kolonijoje valdė ne tik kitus nuteistuosius, bet ir darbuotojus.

Knygos autorius rėmėsi autentiška medžiaga, kalbino terorą patyrusius nuteistuosius, kolonijos darbuotojus ir kitus susijusius asmenis. Nors autoriaus kūrybos braižas publicistinis, ši knyga gniaužia kvapą lyg įtempto siužeto trileris.

Žurnalistas Dainius Sinkevičius ne tik atliko tyrimą ir parašė apie tai knygą, bet ir išjudino šios organizacijos pamatus. Nestebina tai, kad išleidęs knygą autorius sulaukė ir rimtų grasinimų. Kai kurie liudininkai nukentėjo.

Kita autoriaus knyga – „Policijos dievai“. Šį kartą autorius kapstėsi po kitos pusės nusikaltimus. Tai žurnalistinis tyrimas apie korumpuotų pareigūnų nusikaltimus. Knygos pavadinimas toks pats kaip ir grupuotės, veikusios Šiauliuose. Deja, jai priklausė tie, kurie turi saugoti ir ginti visuomenę – policininkai.

Autorius aprašė, kaip policininkai, viešai kūrę nepriekaištingą įvaizdį ir net apdovanoti už savo darbą, slapta darė nusikaltimus, klastojo dokumentus, už grotų siuntė net ir visai nekaltus žmones, o kratų metu pasisavindavo didelius kiekius kontrabandinių cigarečių ir narkotikų, kuriuos vėliau platindavo per nusikalstamo pasaulio atstovus.  

Žurnalistas už savo darbus buvo apdovanotas įvairiomis premijomis. 2018-ais metais jam prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medalį. Šis įvertinimas skirtas už darbus, padėjusius skaidrinti Lietuvos teisėsaugos institucijų veiklą. Europos Komisiją Dainių Sinkevičių įvardijo tolerantiškiausiu žurnalistu Lietuvoje. Autorius gavo apdovanojimą už žodžio laisvės gynybą.

Žurnalisto knygas rekomenduojame internetu įsigyti visiems, kurie domisi publicistiniais tyrimais ir didelio atgarsio sulaukusiomis bylomis.