Tik šiandien! -5% extra nuolaida su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Dalia Smagurauskaitė – žurnalistė, keliautoja ir rašytoja, savo knygose pasakojanti apie nuotykius saulėtuose pietų Europos kraštuose.


Dalia džiaugiasi užaugusi itin gražioje Lietuvos vietoje – ji gimė Švenčionėliuose, šalia Labanoro girios, Aukštaitijos nacionaliniame parke.

Dalia Smagurauskaitė knygos

Rasta: 6

Saulės sala Sicilija | Dalia Smagurauskaitė
-10% su kodu: PATOGU
25,59 €
Kaina su kodu: 23,03 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Madraso deimantas | Dalia Smagurauskaitė
-70% su kodu: PATOGU
10,79 €
Kaina su kodu: 3,24 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Toskana. Florencija. Magiška žemė | Dalia Smagurauskaitė
-10% su kodu: PATOGU
17,99 €
Kaina su kodu: 16,19 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Toskana. Florencija. Magiška žemė (knyga su defektais) | Dalia Smagurauskaitė
-10% su kodu: PATOGU
9,49 €
Kaina su kodu: 8,54 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 6

Vėliau apsigyveno Vilniuje,  Vilniaus universitete studijavo kultūros istoriją ir antropologiją, vėliau Vilniaus dailės akademijoje – meno istoriją ir teoriją.  Čia susidomėjo Italijos menu ir architektūra.


Susiklosčius aplinkybėms Dalia Smagurauskaitė iškeliavo – pirmiausia gyveno Vokietijoje, vėliau  Italijoje. Kartu su draugu Frederico prieš keletą metų grįžo į gimtinę. Dalia juokauja, kad aplinkiniai jos nesuprato – kam grįžti iš išsvajotos Italijos, ir dar pačiame žiemos viduryje!


Italijoje Dalia Smagurauskaitė praleido šešerius metus. Per ekonominį nuosmukį netekusi Lietuvoje darbo ji pasinaudojo Europos savanorių tarybos siūloma galimybe aplankyti ir padirbėti kitoje šalyje. Ji įsidarbino Florencijos savivaldybei priklausančiame Palazzo Vecchio muziejuje.

Kaip atvirauja moteris, būta visko – ir susižavėjimo kultūra bei menu, ir pykčių dėl nuolatinių streikų, vėlavimo ir biurokratijos. Tačiau būtent Italija paskatino imtis plunksnos. Būtent ten gimė knygos apie Toskaną ir Siciliją.


Dalia kalba keturiomis užsienio kalbomis. Ji aplankė per 40 šalių – anot jos, kalbėdama su užkietėjusiais keliautojais ir kalbindama juos savo redaguojamam žunalui „Keliauk!“ ji suprato, kad tai yra labai mažas skaičius. Keliautoja pasakoja, kad jos hobiai tiek Italijoje, tiek Lietuvoje išliko tie patys. Ji vadina save užkietėjusia kino gerbėja, tačiau randa laiko ir knygoms. Iš jos gyvenimo niekur nedingo aistra kelionėms ir noras rašyti, tik pasivaikščiojimus Florenciją supančiais kalnais pakeitė klajonės Žvėryne.


Keliaujantiems skaitytojams Dalia Smagurauskaitė linki tai daryti atvira širdimi ir smalsiai. Reikėtų neskubėti nuo vieno kelionių vadove aprašyto objekto link kito. Anot jos, verčiau mėgautis akimirka – dėl jų kelionės tampa prasmingesnės ir turtingesnės.


Šiuo metu Dalios Smagurauskaitės tekstus ir interviu galima sutikti įvairiuose interneto portaluose – čia ji rašo kelionių ir gyvenimo būdo temomis. Moteris taip pat turi savo verslą ir išleido jau dvi kelionių knygas. 2019 m. pasirodė debiutinis jos romanas „Madraso gubernatoriaus deimantas“.