0

Dan Brown

Dan Brown (Denas Braunas, gimė 1964 m. birželio 22 d. Ekseteryje, Niuhemšyre) – JAV rašytojas, detektyvinių trilerių autorius.


Denas Braunas baigė Filipo Ekseterio akademiją (Phillips Exeter Academy), kur jo tėvas buvo matematikos mokytojas. Vėliau studijavo Amfersteno koledže (Amherst College).


1991 m. atvyko į Holivudą norėdamas tapti dainininku ir pianistu. 1993 m. išleido savo nuosavą albumą. Po išleidimo grįžo į gimtąjį miestelį, kur dirbo anglų kalbos dėstytoju. Vėliau nusprendė atsidėti kūrybai. 1995 m. išleido „Skaitmeninė tvirtovė”, 2000 m. pasirodė „Angelai ir demonai” , o po metų - „Meteoritas“.

2003 m. pasirodęs "Da Vinčio kodas" sukėlė knygos „Šventasis kraujas ir šventasis Gralis“ autorių Micheal Baigent ir Ričardas Leigh pyktį. Jie teigė, kad tai jų kūrinio plagiatas ir apkaltino Dan Brown autorių teisių pažeidimu. Po teismų maratono Didžiosios Britanijos Aukščiausiasis teismas Dan Brown išteisino.


Rašytojas domisi istorija, kriptografija, raktais, kodais, simboliais.

Holivude susipažino su savo žmona Blythe Newlon. Jo žmona Blaitė (Blythe) yra istorikė ir tapytoja. Ji turėjo daug įtakos jo darbams, ypač romanui "Da Vinčio kodas".


2006 m. pasirodė režisieriaus Ron Howard ekranizuotas "Da Vinčio kodas", kuriame pagrindinį vaidmenį sukūrė Tomas Hanksas.Dan Brown knygos


Da Vinčio kodas | Dan Brown

Šiuo metu neparduodama

Angelai ir demonai | Dan Brown

Šiuo metu neparduodama

Kilmė | Dan Brown

Šiuo metu neparduodama

Meteoritas (2-as leidimas) | Dan Brown

Šiuo metu neparduodama

Inferno | Dan Brown

Šiuo metu neparduodama

Prarastas simbolis | Dan Brown

Šiuo metu neparduodama