Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Dan Snow (g. 1978 m. gruodžio 3 d., Londonas, Anglija) – britų istorijos populiarintojas, televizijos laidų vedėjas.

Vestminsteryje, Londone gimęs Dan Snow yra BBC televizijos laidų vedėjo Peterio Snow jauniausias sūnus.

Dan Snow knygos


Ši diena istorijoje | Dan Snow
4,49 €
Turime sandėlyje

Jo mama Ann MacMillan dirbo Kanados CBC televizijos padalinyje Jungtinės Karalystės sostinėje, todėl pats Danas turi abiejų šalių pilietybę. Jo šeimoje netrūksta garsių įžymybių – istorikų, politikų, televizijos laidų vedėjų. Nestebina, kad Dan Snow taip pat pasirinko žurnalistiką.

Vaikinas mokėsi Westfieldo pradinėje mokykloje, vėliau – Šv. Pauliaus vidurinėje. Kaip ir tėvas, studijavo Oksfordo universitete. Prestižiniame universitete su pagyrimu baigė šiuolaikinės istorijos studijas. Tiek mokykloje, tiek universitete Danas garsėjo kaip puikus irkluotojas. Net mažiau britų tradicijomis besidomintieji žino, kad Kembridžo ir Oksfordo aštuoniukės rungiasi kasmetinėse lenktynėse – jose Dan Snow ne kartą buvo komandos kapitonas.

Televizijoje debiutavo vos baigęs universitetą. Kartu su tėvu, jis pasakojo apie Antrojo pasaulinio karo El Alameino mūšius ir parengė aštuonių dalių dokumentikos ciklą „Britanijos kovos laukas“, pelniusį BAFTA apdovanojimą. Nors Dan Snow daugiausia domisi šiuolaikine istorija, jam teko rengti programas apie senovės Romą, Viduramžius ir Napoleono kampanijas.

Dan Snow ne tik suranda įdomias temas ir kuria įsimenantį turinį. Siekdamas populiarinti istoriją, jis mėgsta naudotis šiuolaikinėmis technologijomis. Jis su komanda sukūrė Antrajam pasauliniam karui skirtą laiko juostos programėlę, o jo ir komandos sukurta „Periscope“ programėlė tiesiogiai transliavo ekspediciją iš nuskendusio Henriko VIII laivo. Šiandien Dan Snow geriausiai žinomas kaip tinklalaidės „History Hit“ kūrėjas. Joje jis su svečiais aptaria aktualiausius istorijos atradimus ir nagrinėja skirtingus istorinius laikotarpius bei pačias įvairiausias temas.

2010 m. Dan Snow, vedęs kriminologę ir filantropę Edwiną Louise Grosvenor, ,susigiminiavo su aristokratais – moteris yra Vestminsterio kunigaikščio dukra. Dabar jis užsiima aktyvia pilietine veikla, priklauso Karališkajai istorijos draugijai, yra Britų archeologijos tarybos prezidentas. Už pasiekimus istorijos srityje 2019 m. jis tapo Britų imperijos ordino nariu. Dan Snow laiko save ateistu ir humanistu, palaiko planus keisti Jungtinės Karalystės rinkimų sistemą, aktyviai reiškia savo nuomonę Škotijos nepriklausomybės klausimu.